Lasery a všetko okolo nich

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 10 Jún 2011, 02:09

On je dost podstatný rozdíl mezi chybou/omylem a úmyslným kurvítkem. Slušný člověk se za to první omluví a opraví to hned jak se na to přijde. Kdo publikuje úmyslně vadné schema je u mě ještě větší kur.. no prostě odsouzeníhodná osoba než číňani co montují do celkově poddimenzované elektroniky šmejdské součástky. Ochránit svou práci lze i jinak.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

PBurton14
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PBurton14 » 10 Jún 2011, 09:29

Pozreli ste si vôbec tie schémy???Ak ste normálny elektrotechnici ktorý poznajú schematické značky a funkcie jednotlivých súčiastok tak tú chybu si všimnete hned sú to uplne jednoduché zmeny ktoré sa vyskytujú v každej schéme.
A ked už sme pri tom kde som ja tie schémy moje zverejnil? Nikde dal som ich do práce a tú nezverejnujem ako plán stavby ani ako návod. V práci to nemusí nikoho zaujímať ide o to či to funguje a na každej súťaži som to predviedol a rozhodujúca je funkčnosť. Nekážem nikomu stavať podľa mojich schém nič. A schémy som NIKDE nezverejnil. Boli použité len v práci a práca putovala na sútaže kde som to ústne obhajoval a aj tým že som to tam predvádzal.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 11 Jún 2011, 03:20

Já to nečetl ale někdo tu psal že ano takže se k ní nějako musel dostat.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

PBurton14
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PBurton14 » 11 Jún 2011, 10:32

Ešte raz. Schémy som nikde nezverejnil ani nedal ako návod práce ani postup výroby. Schémy boli zverejnené len v mojej práci, tú som stále obhajoval ústne a bol pri tom ked to čítali porotcovia. Dostať sa mohli len k PDF-ku ktoré som ale taktiež nezverejnoval ako postup práce ani návod. Poskytol som PDF-ko len kôli obrázkom a kôli tomu aby si ľudia vedeli predstaviť čo všetko obsahovala moja práca.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 11 Jún 2011, 12:19

No tak OK. Pokud jsi si jistý, že schema nemohlo žádným způsobem uniknout a dopředu si s tím počítal, tak bylo zbytečné tam dělat úmyslné chyby ne? :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

PBurton14
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PBurton14 » 11 Jún 2011, 20:40

Či mohlo alebo nemohlo uniknúť o to sa ja nestarám ja som schémy nezverejnoval NIKDE a nedal ich inam ako do práce a nikomu ich nedával ako návod na stavbu. Už som povedal prečo len to nečítaš "poradili nám to profesori".
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 12 Jún 2011, 21:04

PBurton14 si najivní machr jako dneska většina. Děláš jak kdyby jsi objevil ameriku a machruješ s něčim co je v podstatě vzduch. Prezentovat úmyslně chybný schema a ještě veřejně je ted nevím jak to nazvat abych neporušil pravidla. Z celýho srdce ti přeju aby jsi dostal nejdeno zařízení na opravu s mylnym schématem, a sem si 100% jistej že by jsi konstruktéry po nalezení tejto chyby proklínal. Pokud by v komisi seděli členové kteří vědí o co de a měli trochu uvažování normálního člověka vymetli by tě rychlostí světla ven. Vidíš, před 30 lety bys vyjel jak motorová myš a dneska za to sklízíš ovace až tak daleko jsme dnes dospěli. Je běžný obelhávat lidi a když na to někdo upozorní dělat strašně ukřivďovanýho. A přeju Ti ať se jednou dostaneš do kolektivu lidí jako jsi ty, desítky hodin se budeš plazit ve sračkách po kolenách a oni se budou jen smát, to samý děláš ty....u mě by jsi hodně rychle zkončil...a jak řekl klasik machrujou a hajzly maji na chodbě...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

PBurton14
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PBurton14 » 12 Jún 2011, 22:29

Akože neviem čo tu riešiš ale vidím že túto tému si si vôbec alebo vôbec neprečítal!!! Keby si ju čítal a nešiel hned pindať do mňa tak by si vedel že ja som nikde chybné schémy nezverejnil!! Moje schémy sú použité len v mojej práci a tú som si obhájil ústne.Neboli nikde zverejnené ani na internete ani som ich nikomu neposkytoval takže neviem čo ma tu všetci obvinujete ked nato právo nemáte!! Len si tu chcete každý do mna rýpnuť a spraví vám to radosť ale nato aby ste si prečítali túto tému nato si námahu nedáte. Keby si ju celú prečítate tak by ste zistili že ja som chybné schémy nikde nezverejnil ani nikomu nedal!! Chybu som dal len do schémy ktorú som dal do práce a tá sa nikam nezverejnovala ani neposkytovala nikomu na internete ani inam ako na súťažiach.A ked si ju porotcovia čítali tak som ju obhajoval ústne. Takže ma láskavo prestante neprávom obvinovať ked si nedokážete ani len prečítať všetky príspevky. A machra sa snažíš spraviť zo seba teraz len ty, tým že chceš rýpať byť frajer do mladšieho ale právo nato nemáš lebo si to ani len prečítať nevieš.
0

dzodzo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03 Jún 2010, 00:00

Lasery a vsetko okolo nich

Príspevok od používateľa dzodzo » 13 Jún 2011, 09:56

ahoj, trochu nadviazem na povodny nazov temy, odporucam precitat si jeden zaujimavy clanok (anglicky), v skratke ide o to ze vedci ako zosilnovacie medium pouzili miesto krystalu protein, ktory sposobuje ze meduzy a ine potvory morskych hlbin v tme svietia

http://www.nature.com/news/2011/110612/ ... 1.365.html

mozno sa casom dockame nejakej genetickej upravy a budeme mat laserove oci ako superman
0
nie som elektronik, iba uzivatel

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 13 Jún 2011, 15:23

To by si chtěl? Zkus se pak podívat holce do očí a máš jí slepou jak z té telenovely :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

alibaba

Príspevok od používateľa alibaba » 28 Jún 2011, 18:22

se vrátím k těm laserům, zaobírám se myšlenkou udělat laser a namontovat ho na X-Y stůl řízený počítačem. Na stůl by se umístil plošný spoj s připravenými smd součastkami a pastou a laser by roztavil pastu a přiletoval součástku. Viděl jsem to před několika lety v předváděcím provozu u jedné švýcarské firmy. Úvaha je, jak velký výkon musí mít laser, aby dokázal během zlomku vteřiny roztavit pastu a přiletovat součástku.

Jakub Marek
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 11 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Slovakia

Príspevok od používateľa Jakub Marek » 28 Jún 2011, 20:26

približne 50W IR pulzne, odporúčam IR hlavy COHERENT, sú najspoľahlivejšie a pri takomto line-array poli laserov majú aj dobrú účinnosť a kvalitné prevedenie (cena ale priateľská nie je)

Napríklad:
https://www.youtube.com/watch?v=EbqJnS1AgPI[/youtube]
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 28 Jún 2011, 21:03

Zaujimalo by ma preco chces pretavovat pomocou lasera. IR ohrev + predohrev horucim vzduchom funguku celkom fajn. Hlavne je to konstrukvne jednoduchsie. Aj BGA ci QFN sa s tym da. Laser je sice HiEnd ale neviem ci ti to stoji za extremnu zlozitost a v neposlednom rade aj cenu.
Laser by som pouzil na rezanie pastovych sablon...
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

PBurton14
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

LPM

Príspevok od používateľa PBurton14 » 11 Júl 2011, 13:54

Čaute chcel by som sa Vás opýtať či nemáte niekto nejakú alebo už overenú schému na laser power meter. Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
acheruspd
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 960
Dátum registrácie: 05 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Príspevok od používateľa acheruspd » 13 Júl 2011, 20:34

ako mam zaostrit laserovu diodu z dvd/cd napalovacky je dost silna ale svieti na vsetky svetove strany+ako ju chladit?
0
{:-) ak si elektrikár nerob za drobáky,podrážaš tým všetkých elektrikárov {:-)

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12417
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 13 Júl 2011, 21:02

na zaostrovanie použi zaostrovač a na chladenie použi chladič
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
acheruspd
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 960
Dátum registrácie: 05 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Príspevok od používateľa acheruspd » 13 Júl 2011, 21:13

jednoducho povedane chladeie som uz vymyslel ale myslis zaostrovat co bola v mechanike taka ta mala sosovka na nej cievka?
0
{:-) ak si elektrikár nerob za drobáky,podrážaš tým všetkých elektrikárov {:-)

Používateľov profilový obrázok
iprth2748
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 07 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava,Petržalka
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iprth2748 » 13 Júl 2011, 21:25

ta sosovka s cievkou je rozptylka.zaostrovacie sklicko by malo byť pod tou šošovkou.
0
a nič...
Obrázok Obrázok

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 13 Júl 2011, 22:39

Neraď, keď to nevieš. Už som ti to dnes raz písal.

Používateľov profilový obrázok
iprth2748
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 07 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava,Petržalka
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iprth2748 » 13 Júl 2011, 23:37

tak toto kamarát viem :wink:

nemusíš sa báť,budem sa držať tvojej rady :wink:
0
a nič...
Obrázok Obrázok

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok