pogramovanie svetelnej gule - Vortextor

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

roberto555
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 41

pogramovanie svetelnej gule - Vortextor

Príspevok od používateľa roberto555 » 06 Júl 2008, 15:48

ahojte

pred nedavnom mi dal moj ujo tzv vortextor tu je link na stranku co to je: http://www.sentron.ro/vortextor_en.htm . ja mam tu gulu

no ale problem je v tom ze mi k tomu nedal programovaci kabel a nikde na nete som sa nedokopal k tomu ze aky by to mal byt preto pisem tu a hadam niekto bude nieco vediet o tom viac. na ten kabel je tam zdierka ako na 3.5 mm stereo jack. Nevidel niekto niekde taky kabel, alebo aspon schemu alebo nieco podobne? uz som "pregooglil" hodiny a nikde ani zmienka o tom ci uz o kupe alebo nejakom navode... :o(


dieks za kazdy napad alebo radu
0

JohnnyKos
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Júl 2008, 00:00

Príspevok od používateľa JohnnyKos » 06 Júl 2008, 18:05

2roberto555: ahoj, no imho, keďže sa to programuje pomocou seriovej linky tak bude stačiť ak si urobíš vlastný programovací kábel. Na jednej strane bude konektor do sériového portu a na druhom jack stereo (teda vyvedené budú vývody TxD, RxD a GND)... už len musíš zistiť čo máš dať na ktorý vývod jacku...

UPDATE: čo som našiel tak skoro vždy sa používa takéto zapojenie (ale neruším, že aj ty to tak máš zapojiť :-)) ):

http://www.ftdichip.com/Images/TTL-232R-AJ%20pinout.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
mikisoft
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 26 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Slovensko
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mikisoft » 06 Júl 2008, 18:48

Pozor na to!!! Ak nepoznas urovne signalov tak to mozes odpalit. Treba najskor zistit ci to pracuje s urovnou RS232 (+-12V) alebo TTL (0V 5V). Ak to nevies, tak najskor skus TTL a ked nepojde tak RS232. Uroven TTL dostanes pouzitim prevodnika MAX232. Inak programovaci program mas?
0

roberto555
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 41

Príspevok od používateľa roberto555 » 06 Júl 2008, 19:17

program na programovanie mam.... a cez seriovy port ako mi radil vyssie uz som to skusal a nic ...neslo to tiez ma napadlo ked to je len takze to bude seriovy ale vobec to psolu nekomunikovalo...na oficialnej stranke som nasiel nejaky user manual a tam bolo napisane nieco na styl ze pre priame programovanie z pc do "gule" sa pouziva paralerny port ale to sa mi zda ako totalna hlupost.
0

JohnnyKos
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Júl 2008, 00:00

Príspevok od používateľa JohnnyKos » 06 Júl 2008, 20:10

no po preštudovaní manuálu som prišiel nato, že sa to dá programovat aj cez paralelný a aj cez sériový port. Ak chceš cez paralelný musíš to zapojiť do toho jack konektoru (ale ani len netuším ako majú byť zapojené vývody), a keď chceš sériovo programovať (teda cez sériový port), tak kábel z PC musíš zapojiť do iného konektoru ( http://www.sentron.ro/suport/manual/user-s40.PDF strana 8 obrázok úplne hore, konektor označený NET IN)... presné zapojenie neviem, ale ak dobre vidím je to rj9 a našiel som takéto zapojenie vývodov, vo viacerých app http://members.aol.com/kewtasheck/jerzewski-power.jpg ... ale zasa pripomeniem neviem to naisto...
0

roberto555
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 41

Príspevok od používateľa roberto555 » 06 Júl 2008, 22:42

dik za rady ale pravdupovediac na to naco si prisiel ty som prisiel aj ja .... ta krabicka do coho sa zapaja vystup zo serioveho portu ma isto vnutri nejaky plosak alebo nieco a od toho schemu nezozeniem isto :? a to zapojenie do paralerneho portu je jednoduchsie ale uz som prekombinoval rozne piny na vystupe z PC ale ani raz sa gula nechytila myslel som ci niekto nevie ktore piny paralerneho portu sa pouzivaju na transfer dat z a do PC...

uz zacinam lutovat ze som si to vzal ale je mi luto ze to len tak stoji a pada na to prach, tak by som to pouzil na reklamu alebo nieco
0

Napísať odpoveď