7segment

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

Kandelko_666
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 05 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: 7segment

Príspevok od používateľa Kandelko_666 » 29 Okt 2016, 11:54

a keby chcem staticke stopky ? čo je podla vas jednoduchšie ?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 7segment

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Okt 2016, 12:19

peterple napísal:PNP tranzistor sa otvára ak bázou tečie prúd. Ten tečie vtedy a ak je emitor o zhruba 0,6 kladnejší a ako je báza. Aby bol ten tranzistor zatvorený. Musí to napätie byť menej ako 0,6V.........Pretože na výstupe MCU bude maximálne 5V. takže rozdiel napätia medzi bázou a emitorom je 7V. To vyvolá hodne veľký bázový prúd daný hodnotou bázového odporu. A tranzistor bude teda otvorený stále. Nech tam ten procesor pošle 0V alebo 5V.
Dakujem za upozornenie, na toto som nepomyslel. Preto som aj pisal ze prekomtrolujte to po mne. Priznam sa ze este som nepsinal PNP tranzistorom vacsie napatie ako v tomto pripade. A elektroniku mam len ako hobby, nie ako pracu. Takze mam iste nedostatky.
a keby chcem staticke stopky ? čo je podla vas jednoduchšie ?
Ak prerabas uz nieco hotove urcene na nieco ine ako ty chces, musis ratat s neakymi kompromosmi.


Nabuduce zadaj detailne presne co potrebujes (uz sme sa to teraz dozvedeli). Je to na tbe sa rozhodnut ci to budes opravovat a prerabat, alebo to urobit nanovo, popripade aj bez MCU a nebudes blokovany tym ze nemozes upravovat program lebo nevie programovat. A bude to schema a zapojenie, ktore bude vyhovovat presne tvojim poziadavkam.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: 7segment

Príspevok od používateľa Amaterr » 29 Okt 2016, 12:25

Kandelko .. ja sa naozaj nebojim :)
0

Kandelko_666
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 05 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: 7segment

Príspevok od používateľa Kandelko_666 » 29 Okt 2016, 12:26

dobre,pojdem skusiť tak to čo načrtol breta.diky ;)
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: 7segment

Príspevok od používateľa Amaterr » 29 Okt 2016, 12:41

ved preto si mal prilozene tie hodiny ´su tam do bazy tie inventory ´ aby si si to prelistoval ´ ved uz davno ti Breta spominal tie inventory ´ vobec si sa ho nepytal preco ti ich doporucuje
0

Kandelko_666
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 05 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: 7segment

Príspevok od používateľa Kandelko_666 » 02 Nov 2016, 20:58

tak ja neviem,chcem poradit a nie som expert na toto no.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 7segment

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Nov 2016, 23:07

Zacnime odtialto.
Si schopny navrhnut DPS napr. v Eagle podla schemy zapojenia?
Ak nie, naucis sa to (ak sa chces elektronike viac venovat, zide sa ti to), alebo chces to dat niekomu urobit? Urob si tu na SE v sekcii BAZAR "Potrebujem nieco vyrobit" cenovy prieskum za co ti o tu niekto urobi aj s hotovym plosakom (ale aj urobi, nielen slubi).
Aku mas cenovu predstavu/cenovy limit na to cele zariadenie vratane LED diod na vsetky digity? Aby ten multiplex bol viditelny treba LEDky dat na husto (mozno nie, treba otestovat) a cim vaccsi displej, tym viac diod, a tym to bude drahsie.
Na cenovu predstavu sa pytam preto, aby sme tu neriesili nieco, co nakoniec zamietnes kvoli vysokej cene. Tak to radsej zamietni hned teraz na zaciatku. Pre niekoho 50€ (50€ je len ako priklad) moze byt malo a pre niekoho vela.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Kandelko_666
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 05 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: 7segment

Príspevok od používateľa Kandelko_666 » 07 Nov 2016, 15:20

plosak ano ucim sa zatial :)
cenovu predstavu ani neviem,led diody mam,predstava do 100e.takze preto sa pytam,neni som profesional aby ste vedeli :)
0

Napísať odpoveď