Samostmievaca bojka na rybolov

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Samostmievaca bojka na rybolov

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 29 Dec 2022, 07:33

miso156 napísal:
26 Dec 2022, 19:40
Inak, min napajacie nap. 555-ky podla datash. je 4.5V. Avsak ludia pisu ze funguje aj s 1.5V Vcc len neviem ako je pri nizsich napatiach z vystupnym prudom, ci ho neobmedzi. Treba vyskusat.
Môžem potvrdiť, že CMOS verzia ide na 1,5V AA.
https://www.tme.eu/sk/details/lmc555cn_ ... struments/
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Samostmievaca bojka na rybolov

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Dec 2022, 20:53

Kludne to môžeš urobiť tak, že sa rozblikajú až po ,,zábere,, teda ak sa plavák ponorí v zvislom smere.
5ko, to je zakrmovacia bojka. Tato sa neponara. Len sa hojda na vlnach a je ukotvena.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Samostmievaca bojka na rybolov

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Dec 2022, 21:08

Aha, myslel som že je to kontrola záberu, ja som dakedy chytal iba šťuky holými rukami. :D
Ale aj keby to bola len zakrmovacia loďka, alebo tá bójka na lokalizáciu polohy, tak aký má zmysel ju sledovať v noci osvetlenú, aby ju každý videl?To už radšej do nej strčím GPS lokalizátor a sledujem ju mobilom, či nedostala nohy, vlastne ,,plutvy,, :D A ak nebude mať lanko s kotvou až na dno, tak ju odnesú prúdy do rána celkom inde a GPS ju skôr najde.No zrejme by to bolo drahšie, ako rybársky lístok na rok . :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
ali_gi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 23 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Trenčín
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Samostmievaca bojka na rybolov

Príspevok od používateľa ali_gi » 29 Dec 2022, 23:35

Mozno by na tvoj ucel stacila zableskova blikacka-majak z modelov lietadiel, napr:
https://tamacc.sk/led-flashers

Je to napajane z mini li-ion a je to super lahke (viditelna vzdialenost je viac ako kilometer, na oblohe)
0
začiatočník, ktorý rozumie iba málo veciam:D

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Samostmievaca bojka na rybolov

Príspevok od používateľa Atlan » 30 Dec 2022, 14:00

Hlavne ked to bude blikat tak to moze vydrzat signaliOvat 2x tak dlho.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Samostmievaca bojka na rybolov

Príspevok od používateľa misocko » 30 Dec 2022, 17:02

Niesom sice rybar, ale jednoznačne blikátko. Ideálne ak by blikalo v nejakom "tóne" (dlhá, krátka, krátka, krátka, dlhá, medzera...), to je potom neprehliadnuťelne a nepomýliš si to s nejakým odrazom a podobne.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Samostmievaca bojka na rybolov

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Dec 2022, 00:09

alebo tri kratke zalesky a potom chvilu nic.
Ale tiez nechapem princip, preco to ma svietit. Vsak to skor prilaka inych rybarov/pytliakov v clne, ze co to tam svieti a pod. a ked sa im to zapaci tak si to zoberu.

Pisal si ze drahe nechces kupit lebo to stoji 50e a viac a ze ked ti taku drahu ukradnu, tak to bude skoda tych penazi. Takze aj tuto, ked ti bude svietit mozu ukradnut... len ta to bude stat menej. Tak nech nesvieti. Urob si to na dialkove ovladanie a zapnes to len vtedy, ked pojdes zakrmovat. Vsak + - autobus, budes vediet kde bojka je a potom ked uz budes niekde blizko bojky, takto dialkovym (nieco ako otvaranie auta) to zapnes, rozsvieti sa, priveslujes tam, vypnes to, zakrmis a odchadzas.

Nikto to nevidi ze to svieti okrem toho ked tam privesljes a ty vies kde to je. Ak to chces mat totalne utajene, tak ako ti tu uz radili, daj tam infra diody a tie zapinaj cez dialkove. Nikto to nebude vidiet ani pocas toho ked to zapnes, len ty cez telefon a len s trochou stastia ti co akurat nieco budu natacat na kameru alebo budu nieco fotit v tom zornom poli kde bude svietit infra bojka. Ale to je velmi mala pravdepodobnost. Ale vzdy lepsie ak ta s trochou stastia a nahody vidi jeden-dvaja rybari, ako vsetci rybari na brehu.

Ja by som to dal ako blikanie cez infra aktivovane dialkovym ovladacom (spinac na dialkove ovladanie)

skusil by som nieco taketo:
https://www.amazon.ca/Lejin-200m-1000M- ... B078HQWJPG

Product Description
1. Working Voltage: DC12V-DC48V
(DC 12V 14V 15V 16V 17V 18V 19V 20V 21V 22V 23V 24V 36V 48V All is ok)
2. Quiescent current:About 10ma
3. Working Temperature:-40'C- +80'C
4. Receiving Sensitivity :more than -108dBm
6. Output 0V Switching Value use relay COM NO
7.Max Load Current:40A Relay have better Load less than 30A

3-4 Li-ion baterky v serii ti to potiahnu v pohode.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

koleno
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25 Dec 2022, 16:48

Re: Samostmievaca bojka na rybolov

Príspevok od používateľa koleno » 06 Jan 2023, 17:06

romiadam napísal:
31 Dec 2022, 00:09
alebo tri kratke zalesky a potom chvilu nic.
Ale tiez nechapem princip, preco to ma svietit. Vsak to skor prilaka inych rybarov/pytliakov v clne, ze co to tam svieti a pod. a ked sa im to zapaci tak si to zoberu.

Pisal si ze drahe nechces kupit lebo to stoji 50e a viac a ze ked ti taku drahu ukradnu, tak to bude skoda tych penazi. Takze aj tuto, ked ti bude svietit mozu ukradnut... len ta to bude stat menej. Tak nech nesvieti. Urob si to na dialkove ovladanie a zapnes to len vtedy, ked pojdes zakrmovat. Vsak + - autobus, budes vediet kde bojka je a potom ked uz budes niekde blizko bojky, takto dialkovym (nieco ako otvaranie auta) to zapnes, rozsvieti sa, priveslujes tam, vypnes to, zakrmis a odchadzas.

Nikto to nevidi ze to svieti okrem toho ked tam privesljes a ty vies kde to je. Ak to chces mat totalne utajene, tak ako ti tu uz radili, daj tam infra diody a tie zapinaj cez dialkove. Nikto to nebude vidiet ani pocas toho ked to zapnes, len ty cez telefon a len s trochou stastia ti co akurat nieco budu natacat na kameru alebo budu nieco fotit v tom zornom poli kde bude svietit infra bojka. Ale to je velmi mala pravdepodobnost. Ale vzdy lepsie ak ta s trochou stastia a nahody vidi jeden-dvaja rybari, ako vsetci rybari na brehu.

Ja by som to dal ako blikanie cez infra aktivovane dialkovym ovladacom (spinac na dialkove ovladanie)

skusil by som nieco taketo:
https://www.amazon.ca/Lejin-200m-1000M- ... B078HQWJPG

Product Description
1. Working Voltage: DC12V-DC48V
(DC 12V 14V 15V 16V 17V 18V 19V 20V 21V 22V 23V 24V 36V 48V All is ok)
2. Quiescent current:About 10ma
3. Working Temperature:-40'C- +80'C
4. Receiving Sensitivity :more than -108dBm
6. Output 0V Switching Value use relay COM NO
7.Max Load Current:40A Relay have better Load less than 30A

3-4 Li-ion baterky v serii ti to potiahnu v pohode.
To je nepouzitelne -
Maximum range - 200 Meters.

To uz radsej mozem pouzit gps na mobile, ale to je neprakticke stale vytahovat mobil za kazdeho pocasia jednou rukou a druhou riadit cln..
0

Napísať odpoveď