LabView - Kto sa vyzna?

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

patrik256
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Feb 2012, 16:20

LabView - Kto sa vyzna?

Príspevok od používateľa patrik256 » 16 Feb 2012, 17:26

Dobrý deň,
hľadám niekoho, kto sa vyzná v programe LabView a má skúsenosti. Budem potrebovať pár rád, začínam s ním pracovať a ešte presne neviem, čo všetko budem robiť. Zatiaľ potrebujem vytvoriť prepínač dvoch signálov na vstupe a jeden alebo druhý na výstupe prepínača. Taktiež budem potrebovať graf,ktorý bude vykreslovať signál, možno by bolo dobré, ak by ukladal dáta do súboru. Ďakujem


Email: patrik256@post.sk
0

Používateľov profilový obrázok
TomKocuR
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 20 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Košice
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: LabView - Kto sa vyzna?

Príspevok od používateľa TomKocuR » 16 Feb 2012, 18:15

To je celé len o skúšaní a hľadaní vhodného prvku na to čo potrebuješ, ak ovládaš technické termíny v anglickom jazyku a základné princípy spracovania signálov tak nevidím problém.
Prepínač signálu nemôže byť problém, switche tam máš. "Graf ktorý vykresľuje signál" je popis hodný žiaka druhého stupňa ZŠ a s LabVIEW som ja osobne robil až na VŠ. Osciloskopy tam máš, zobraziť výkonové spektrum tiež nie je problém, takže si najprv ozrejmi ktorú charakteristiku toho signálu chceš vlastne zobraziť.

Ale pre teba by to asi bolo jednoduchšie keby to viacmenej niekto spravil za teba, že?
0

patrik256
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Feb 2012, 16:20

Re: LabView - Kto sa vyzna?

Príspevok od používateľa patrik256 » 19 Feb 2012, 00:17

Nechcem aby to niekto robil za mňa, už som s LV pracoval, teraz len rozširujem svoju predchádzajúcu prácu. Potreboval by som manuály v SK alebo CZ. Skúšal som spustiť program ktorý som predtým spravil a opakovane mi hlásilo chybu:
Error 200284
Measurements- Some or all of the samples requested have not yet been acquired.
to wait for the samples to become available use a longer read timeout or read later in your program.
to make the samples availeble sooner , increase the samples rate.
If your task uses a start trigger , make sure that your start trigger is configured correctly.
It is also possible that you configured the task for external timing and no clock was supplied.
If this is cage, supply an external clock.
property / relative to
correponding value - current read position
property - offset
corresponding value - 2

A zobrazovalo mi chybu na vstupe DAQ assistant pokúšal som sa ho vložiť a nastaviť znova, žiadne nastavenie nepomáhalo.
0

Vops
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 34

Re: LabView - Kto sa vyzna?

Príspevok od používateľa Vops » 18 Nov 2014, 14:34

TomKocuR napísal:To je celé len o skúšaní a hľadaní vhodného prvku na to čo potrebuješ, ak ovládaš technické termíny v anglickom jazyku a základné princípy spracovania signálov tak nevidím problém.
Prepínač signálu nemôže byť problém, switche tam máš. "Graf ktorý vykresľuje signál" je popis hodný žiaka druhého stupňa ZŠ a s LabVIEW som ja osobne robil až na VŠ. Osciloskopy tam máš, zobraziť výkonové spektrum tiež nie je problém, takže si najprv ozrejmi ktorú charakteristiku toho signálu chceš vlastne zobraziť.

Ale pre teba by to asi bolo jednoduchšie keby to viacmenej niekto spravil za teba, že?
Ahoj spominal si ze si sa s LV stredol az na vyske na ktorej vyske su studoval mozes sem tam nejake materialy ktore si zozbieral pocas studia ? dost by to nam co zacineme pomohlo
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: LabView - Kto sa vyzna?

Príspevok od používateľa martin63 » 06 Dec 2014, 13:16

Zdravím,

je možné generovať v labview cez zvukovú kartu nejaký používateľom definovaný protokol? Napríklad takýto. Nechcem od vás presný popis ako to urobiť, len či je to možné.
0

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: LabView - Kto sa vyzna?

Príspevok od používateľa pawlo » 06 Dec 2014, 13:53

Áno ide to. Ale skôr ako nejaká demonštrácia než reálne využitie. Pre reálnejšie použitie by si potreboval nejakú kartu s digitálnym výstupom.
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: LabView - Kto sa vyzna?

Príspevok od používateľa martin63 » 06 Dec 2014, 14:32

Super vďaka. Niekedy to skúsim a uvidím čo to dá.

Alebo ak by mal na to čas (ja momentálne nemám) tak by som ta mohol poprosiť aby si so skúsil? Výstup hodiť na osciloskop, že ako to bude vypadať. Samozrejme, ak nemáš na to čas tak potom ťa s tým nebudem otravovať.
0

Používateľov profilový obrázok
lacika
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: LabView - Kto sa vyzna?

Príspevok od používateľa lacika » 06 Dec 2014, 16:29

manual z hodne stareho LabView, ale principy a ikony ostali.
Prílohy
labview_8.pdf
(1.3 MiB) 92 stiahnutí
0
Myslieť, znamená hovno vedieť.

Napísať odpoveď