Starý notebook bez HDD, zfunkčnenie na 1 účel

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Starý notebook bez HDD, zfunkčnenie na 1 účel

Príspevok od používateľa bobor1992 » 03 Okt 2010, 22:04

Zdravím, vedel by mi pomôcť niekto? Niesom nejaký zvlášť macher na DOS ani tak :oops:
Mám jeden starý notebook P120MHz, 32MB RAM, CD-ROM (nevie z nej bohužiaľ bootovať). Radič HDD je odpálený.
Chcem ho použiť nejako tak, aby som z diskety natiahol DOS, vytvorilo si to RAMdisk kde by si to skopírovalo všetko čo treba a mohol by som meniť diskety s hrami, prípadne tie staré gamesky spúšťať z CD. Hlavný účel však tak či tak bude zobrazovanie obrázkov, vlastne len jedného. Vedel by mi nejaký DOS macher pomôcť?
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 03 Okt 2010, 22:09

Já vim co s tím ale nějak to časově nepobírám. Hoří to?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 03 Okt 2010, 22:15

Nehorí, ešte len floppy na ceste, ale ako by sa to dalo?
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 03 Okt 2010, 22:20

Ako si prišiel na to, že je odpálený radič? Keď nebootuje z CD-rom, môže byť kľudne moc starou mechanikou, požičaj si lepšiu, a potom skúšaj.

No, a zožeň si bootovaciu disketu WIN98, tá načíta aj drivre pre CD rom, a aj ramdisk, a kľudne môžeš nemiť diskety, ramdisk sa načita do posledného prístupného písmena, teda ak máš disk C: tak ramdisk bude D: ak nemáš disk, tak ramdisk bude C:

Inak ramdisk ti netreba na hry, dos sa načíta do pamäte, a ďalej ho už nepotrebuje, teda kľudne vymeň disketu, daj hru, spusti a hraj. Zobrazovanie obrázkov v dose, no to bude asi len s rozlíšením 640/480 4 bit
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 03 Okt 2010, 22:27

Pretože HDD sa ani neroztočí v tom notebooku. Stiahol som si teraz obraz DOSu s CD-ROM driverom. A našiel som aj program na prezeranie obrázkov ktorý podporuje celkom slušné režimy zobrazenia. Stačilo by vytvoriť súbor autoexec.bat?
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 28 Okt 2010, 14:30

hento ...disk si skusal?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Okt 2010, 15:45

ak neroztoci disk, tak moze byt posahane bud napajanie, alebo samotny disk. Roztocenie disku pri spusteni nie je zalezitost radica.
k tym obrazkom, svojho casu som na P133 v Dose pouzival program sea. graficky, podporoval aj mys. mozno ho este doma niekde vyhrabem.
ta spustacia disketa win98 to je dobry napad, len pozor, lebo niektore programy nemaju radi ramdisk.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
badal
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 12 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 53
Kontaktovať používateľa:

boot z diskety

Príspevok od používateľa badal » 30 Nov 2010, 22:57

Není pravda, že DOS po nabootování už disketu nepotřebuje - občas si pro ten command.com či co šahá na disketu znova (nespadne, řekne si o ní).
Kdysi jsem měl uděláno bootování z diskety (kvůli spolehlivosti - write protect) s výsledkem nabootováno z HDD - přitom se na HDD z FD zkopírovalo vše základní, co DOS potřeboval (comman.com, config.sys, autoexec.bat, utility DOS, nějaké další progámky jako NC a pod.) následně na to byl nějakej příkaz, aby dos věděl, že už to nemá na disketě ale jinde. Tuhle fintu bys, myslim, mohl taky použít, ale už si napamatuju, jak jsem jsem to tenkrát dělal. Na DOS jsem už asi tak 10 let nešáhnul ...
Když to najdu, pošlu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok