Eclipse debugger- problem

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

joci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 Apr 2013, 15:06
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Vek: 24

Eclipse debugger- problem

Príspevok od používateľa joci » 01 Júl 2014, 21:03

Zdravim, ucim sa pracovat s Eclipse a preto vselico skusam.Ale nieco som stlacil a ked teraz stlacim Run, tak my tam vybehne okno, screenshot posielam v prilohe, a program sa mi neprelozi. Neviete ako to mam nastavit resp. vypnut aby sa program normalne prelozil a spustil ? :D
Prílohy
run.png
0

Používateľov profilový obrázok
flyingbird
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Valašsko
Vek: 57

Re: Eclipse debugger- problem

Príspevok od používateľa flyingbird » 21 Aug 2014, 12:52

Nemáš vytvořený projekt. Takže:

1. File - New - Java Project, dále podle wizarda
2. Vytvoř package (8má ikona na toolbaru) např. test
3. Přetáhni do něj ten zdrojový soubor pomocí myši, zvol copy (ne link)
4. Na začátek zdrojáku dopiš: package test;
5. Pak pravé tl. myši na projektu, Run As - Run Configurations, Java Application, a 1. ikona New launch configuration. Vyber Main Class tu co obsahuje metodu main().

Uff, na you tube dej hledat "eclipse tutorial for beginners", jsou tam toho tuny.
0

4rnold
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 26 Júl 2013, 21:07

Re: Eclipse debugger- problem

Príspevok od používateľa 4rnold » 16 Okt 2022, 16:36

Dobrý deň, nechcem zakladať novú tému tak to hodím sem, mám taký chúlostivý problém, že ak chcem buildovať už existujúci projekt tak mi console vyhodí takúto hlášku, ale neviem čo stým mám robiť, už som hľadal aj na internete ale nenašiel som nič také podobné aký problém mám ja. Preto sa obraciam na Vás, na toto fórum, ak by ste mi vedeli pomôcť. Bol by som veľmi vďačný za akúkoľvek pomocnú ruku, odpoveď. Už som si skoro aj vlasy začal trhať, neviem čo a ako ďalej. Jedná sa o projekt mp3-ky na stm32f4 eval. board, používam program eclipse ale zatiaľ sú to len začiatky.

Link k projektu: http://vedder.se/2012/07/get-started-wi ... ntu-linux/

A fotka hlášky z konzoly:
error.png
Ešte raz veľmi pekne ďakujem za budúce odpoveďe. S pozdravom Arnold
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Eclipse debugger- problem

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 18 Okt 2022, 19:16

Arnold, daj prosim ta lepsi screenshot, zvacsi to konzolove okno nech je tam vsetko co ti to pise. Ak postupujes podla toho navodu, tak asi najskor niekde nieco chyba (path v enviromente, nejaky tool, autor nieco zabudol, nastroje su updatovane a su zmeny etc). postni screen, budeme mudrejsi.

Kazdopadne ten plugin vypada byt sucast JRE na distribuciu s eclipse projektmi (https://www.eclipse.org/justj/?page=index), netusim, ale nenainstalil si eclipse pre javu? popripade nepresunul si adresar s pluginmi niekde inde?

Btw ak s tym zacinas, tak nainstaluj STM32CubeIDE a STM32CubeMX (je to eclipse s integrovanymi debug ficurami atd, urobi zivot lahsim) a zacat niecim jednoduchsim ako mp3 player projekt, neber to zle, ale to ta nauci zaklady s toolchainom, hw mcu atd. V cube vies zacat projekt aj uplne na cisto (nakopirovat do neho ten projekt, su tam vsetky zavislosti), popripade naklikas cele kniznice a naucis sa robit s nimi.

PS: volakde tu mam clanok okolo manualneho nastavenia eclipse a celeho toolchainu, da ti to predstavu, v clanku su z nejakeho dovodu pos*ate cesty atd, ale princip a postup je cely spravny. Ak zacinas, tak cubeIde + cube MX, radi poradime, pojde to lahsie aj pre teba aj pre nas :-)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

4rnold
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 26 Júl 2013, 21:07

Re: Eclipse debugger- problem

Príspevok od používateľa 4rnold » 18 Okt 2022, 20:30

Dobrý večer, tak trocha som sa už pohol dopredu, po prvé už používam STM32CubeIDE, a po druhé už mi nevypisuje to čo predtým ale niečo iné, viď. foto (posielam celý výpis z console) ale stále to nieje ono.

Fotka z console:
error2cubeide.png
Tu je kód makefile-u: https://pastebin.com/3E7WJhy3

Takže zatiaľ neviem naozaj čo ďalej. Ale len tak ľahko sa nevzdám, to určite nie, ja nie som taký :thumbup: .
Ešte raz ďakujem za odpovede. S pozdravom Arnold
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Eclipse debugger- problem

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 18 Okt 2022, 22:24

chyba ti tam naincludovat vsetky cesty k zdrojakom, project->settings->C/C++ Build -> settings -> MCU GCC Compiler -> Include paths, potom nezabudni pridat cestu k .ld linker scriptu zvlast: project->settings->C/C++ Build -> settings -> MCU GCC Linker -> General -> Linker Script (-T) -> Browse (to je ten .ld subor v projekte)
neprikladaj ten make file nikde, a snaz sa to nejak poohybat, mozno to pojde :-)

mozno ti bude lahsie vytvorit novy stm32cube project, vyberes mcu aky pouzivas -> next, v dalsom okne to pomenuj a vyber Targeted Project Type -> empty, postupne v eclipse v project exploreri povytvaraj stromovu strukturu folderov, potom mozes aj drag&drop do nich nahadzat postupne subory, popripade normal nakopiruj do adresarov, nezabudni pridat include paths a linker script ako napisane vyssie.

ak s tym celkovo len zacinas, tak ti naozaj bude lepsie sledovat nejake klasicke navody, ci uz programovat register access stylom a pisat si drivre a vsetko sam, popripade sa naucit pouzivat STM HAL ovladace, ich konfiguraciu a vsetko okolo toho vies naklikat (vytvorenie projektu v stm32cubeMX a nasledne otvorenie v ide)

z kodu to vypada ako nejaky priklad na DAC a test generovania signalu, nic viac. nechcelo sa mi dalej skumat ten make a ten nejaky upraveny "summon" toolchain co tam je spominany. neviem nakolko ti ide robota s mcu celkovo, ale ak ti robi podobne veci ako vyssie nejak rozchodit, tak najskor zacni pri niecom jednoduchsom ako tento priklad pre DAC, na DAC treba spravne cele nastavenie HW, clocking, spravidla nejaky sw circular buffer handling, odosielanie samplov v periodicky spravnom case a nie este mp3 prehravanie s cudzou kniznicou co treba zbuildit pre micro...
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

4rnold
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 26 Júl 2013, 21:07

Re: Eclipse debugger- problem

Príspevok od používateľa 4rnold » 19 Okt 2022, 07:16

Neche sa mi ani veriť, skoro som zo stoličky odpadol, ono to normálne zbuildovalo!!!!! Takže zatial velmi pekne ďakujem! Fakt, vďaka!!!! :D :D

EDIT: Asi som sa tešil priskoro totiž ja debil som zbuildoval iný main.c :( a nie tie mp3-kové zdrojáky. Ale zato som nastavil PATH-y a linker a teraz mi to vyhadzuje toto: https://pastebin.com/uNxRUY8h
V čom môže byť podľa Vás problém? Ďakujem za odpovede.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Eclipse debugger- problem

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 19 Okt 2022, 14:32

urcite si tie cesty k zdrojakom naincludoval dobre?

ten log je plny undefined references, tzn compiler nevie najst kde su definovane symboly...
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

4rnold
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 26 Júl 2013, 21:07

Re: Eclipse debugger- problem

Príspevok od používateľa 4rnold » 19 Okt 2022, 15:15

No takto, odkedy vypísalo hento, tak začal som kukať na internete a dočítal som sa, že treba naincludovať includes a aj sources súbory, tie som naincludoval a odvtedy to začalo vypisovať nové chyby, ako napríklad viď. pastebin. Tu je celá hláška z konzoly: https://pastebin.com/XGGkJVJa
Snažím sa to opraviť sám, hľadám aj na internete ako napr., že čo môže znamenať táto chyba:

../lib/USB_Device/Core/src/usbd_ioreq.c:94:7: error: 'USB_OTG_CORE_HANDLE' {aka 'struct USB_OTG_handle'} has no member named 'dev'
94 | pdev->dev.in_ep[0].total_data_len = len;

Ale tých chýb je tam v podstate viac, nie len táto jedna chyba :( :( :( .Nechcem Vás tým moc zaťažovať, ale by som bol tak rád ak by sa mi to podarilo zbuildovať. Ešte raz ďakujem za odpovede.
0

gebri
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19 Aug 2014, 19:25

Re: Eclipse debugger- problem

Príspevok od používateľa gebri » 19 Okt 2022, 18:03

Skontroluj ci si urobil vsetky kroky ktore su popisane v navode k tomu projektu.
Ci su nainstalovane vsetky zavislosti (aj plugin/y v eclipse).
Podla tej chyby ti tam chybaju niektore hlavickove subory, resp. tam mas nespravne.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok