Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Aug 2015, 23:10

Ahojte ,viem že je to čudná otázka, pretože PDF by sa nemalo dať v žiadnom prípade upraviť,aby nedochádzalo k falšovaniu dokumentov, ale ja mám celkom nevinný dôvod,prečo to potrebujem.
Mám v PDF uložené schémy rozvádzačov v budove ,ktoré sú aj povkladané v dvierkach rozvádzačov zalaminované, ale každý to pozná, že časom sa všeličo poprerába, a potom to nezodpovedá skutočnosti,takže je treba dokresliť nové obvody,prepísať čísla prvkov či obvodov a teraz nastáva problém,ako to urobiť,aby to bolo aktuálne aj okulahodiace.

Potrebujem teda poradiť, ako prekonvertujem schémy nakreslené nejakým programom do prijatelného formátu tak, aby som mohol v schémach, resp.dokumentácii dokresliť zmeny a vytlačiť to znovu a zalaminovať.
Neviem, či existuje nejaký program na to ,alebo je to možné priamo v adobe redri,ale zatial som na to neprišiel,nie je to moja parketa. :wink:
Prinajhoršom to vytlačím, dokreslím ručne, naskenujem a vytlačím znovu,ale iste je tu niekto, kto si s tým vie dať rady.
Za každú radu vopred ďakujem.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

sewerman_cz
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24 Júl 2012, 21:22
Bydlisko: Brno

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa sewerman_cz » 27 Aug 2015, 23:27

Na něco podobného jsem použil program malování ve Win.
Stránku v PDF jsem označil a dal kopírovat, v Malování jsem dal vložit a upravoval jsem.
Výsledek lze vytisknout do PDF.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa Amaterr » 28 Aug 2015, 02:17

Adobe.jpg
Urcite by som pouzil Adobe Acrobat Pro , kazdy dokument sa da previest do formatu pdf , z /word , exel , jpg a atd /, vlozit "listky" s poznamkami a samozrejme zahesloval aby sa nedal inemu upravit , resp povolit len tlac ...
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa dxr » 28 Aug 2015, 05:14

Podla mna on potrebuje presny opak z PDF ziskat vektory a upravit a potom spravit PDF a print..
Office dokaze otvorit PDF ale ako to dopadne je velmi otazne.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Aug 2015, 06:17

sewerman- tiež ma to napadlo že keby sa to skonvertovalo na bitmapu,potom to upravím v skicári Win,len som ešte neskúšal prekopírovať to,ale asi to bude najschodnejšia cesta,

amaterr - práveže ,ako píše DXR,ja to potrebujem zmeniť z PDF na niečo spracovatelné a to je problém,pokial nemám program, v ktorom to bolo vytvorené, ale podla vlastností dokumentu je zakázané len vyberať stránky a meniť poradie,ostatné je povolené, ak sa mi podarí vložiť sem skreen, bude to zrozumitelnejšie .

Potom to už nepotrebujem zamykať,lebo stále je čo doplňať a aktualizovať.Potrebujem si nechať v PC verziu,ktoú môžem stále upravovať. Samého ma to štve, ked v rozvádzači nie je ani schéma, ani popis na vodičoch a často ani v novom nesúhlasí stav zapojenia so schémou,lebo ak sa niečo počas stavby zmení, už nie je toho boha, čo by to opravil z schéme... a veď nech sa niekto trápi. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa rudko » 28 Aug 2015, 06:19

5ko keby sa jednalo len o text tak to nie je problem. Ale kedze ty chces editovat obrazky tak to problem moze byt. Jedine co ma narychlo napada je oscanovat to a cez CorelDraw napr to nechat orastrovat, ale s tym bude celkom vela roboty.
Nie je mozne zohnat dwg tych schem? Kontakt na projektanta by niekto mat mohol. To by bolo urcite najlepsie riesenie
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Aug 2015, 06:25

Práveže tie výkresy mi poslal projektant,ked som mu vysvetlil o čo ide, takže určite to má aj v DWG,ak by to bolo jednoduchšie,tak mu zavolám , nech mi to pošle v DWG.Dík.
Ale čo mám dokumentáciu /pôdorysy budovy, vodu.../v DWG, tak práve tam sa mi nedá s dokumentom pracovať,ale možno je to len v nastavení zabezpečenia .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa dxr » 28 Aug 2015, 06:27

Aj inkscape.org ma moznost prevodu na krivky z bmp keby nebol Corel ktory nieje free.
Dalsia moznost to priamo v tom prekreslit - importnut obrazok ako pozadie a nadnim natiahnut nove ciarky.

A nech ti povie vcom to kreslil lebo ten autoCad to je tiez niekedy "velka vyhra" hlavne ked ho nemas :)
DXF (text format) alebo SVG sa lepsie importuje
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Aug 2015, 06:32

Kolegyňa má v PC Corel,mohol by som to hodiť tam, ale je to na dlhšie a nechcem ju blokovať v robote. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa xmilos » 28 Aug 2015, 06:44

PDF moze obsahovat BMP, ale aj vektorove informacie. Da sa to posudit velkostou dokumentu. Predpokladam, ked ti to poslal projektant, ze je to vektorove PDF. Pred dlhsim casom to jeden znamy prevadzal do nakeho editovatelneho formatu, ale neviem ci mal k tomu ofiko nastroj, alebo samo - domo programom. Ak niekto z okolia po mne chce editovat PDF, odrazdam ho.
5ko pre teba ciste riesenie - ponahanat projektanta, nech ti to posle v nakom editovatelnom formate.
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa lh » 28 Aug 2015, 06:49

Už to bolo popísané, takže len zhrniem:
Ak je to v PDF vložené ako obrázok, použi copy/paste trebárs do skicára, alebo iného editora rastrových obrázkov. Ak je to v PDF vo vektoroch, inkscape.org to dokáže otvoriť, v ňom to zmeníš, a uložíš ako vektorový obrázok SVG , alebo exportuješ späť do PDF.

:biggrin: pomaly píšem, xmilos ma predbehol
0

Používateľov profilový obrázok
miffo29
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 29 Dec 2009, 00:00

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa miffo29 » 28 Aug 2015, 07:36

existuje aj soft PDF to DWG....napriklad http://dwg.autodwg.com/
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa rudko » 28 Aug 2015, 07:48

5ko napísal:Práveže tie výkresy mi poslal projektant,ked som mu vysvetlil o čo ide, takže určite to má aj v DWG,ak by to bolo jednoduchšie,tak mu zavolám , nech mi to pošle v DWG.Dík.
Ale čo mám dokumentáciu /pôdorysy budovy, vodu.../v DWG, tak práve tam sa mi nedá s dokumentom pracovať,ale možno je to len v nastavení zabezpečenia .
5ko to zalezi na tom v com to otvaras. Ak mas iba daky viewer tak to nezeditujes. Ale v napr v autocade nemoze byt problem. mozno su len pozamykane vrstvy.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa Amaterr » 28 Aug 2015, 08:12

hmm, a nie je to jedno ? ked ma ulozeny subor v pdf , moze upravit a ked pdf je len na papieri , uz to musi predsa oscenovat a ulozit do formatu pdf a to iste plati ked to ma v nejakom inom formate , ulozi to v pdf ..ok . naozaj nie som odbornik s pdf , ale sa mi to zda , ze co ide od zadu , da sa aj od predu :)
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa lacog » 28 Aug 2015, 08:14

Už keď ste tu spomenuli Corel Draw tak ten vie importovať PDF (samozrejme zaleží na verzii)
0

MiroH
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 13 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 60

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa MiroH » 28 Aug 2015, 08:23

5ko: Pouzi PDF Editor Pro
vyplnujem s nim pdf formulare pripadne prerabam pdfka

viac SS.
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa xmilos » 28 Aug 2015, 08:53

Amaterr napísal:uz to musi predsa oscenovat a ulozit do formatu pdf
dalsia cesta konverzie vektoroveho na bitmapovy format
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Aug 2015, 09:25

Rozbehli ste sa , že nestíham chápať...idem niečo vyskúšať v tom od miraH, ale najprv zavolám projektanta,nech sa netrápime zbytopčne.
No možno sa to bude hodiť aj iným,ak to zvládneme objasniť.
Zatial srdečná vďaka všetkým za ochotu,teší ma to .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Akým spôsobom upravovať dokument v PDF ?

Príspevok od používateľa Loloone » 28 Aug 2015, 09:52

na rozobratie a znovuzlozenie PDF v linuxe pouzivam PdfMod hadam bude aj pre Win nejaka alternativa...

kukni sem: http://alternativeto.net/software/pdf-mod/
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Napísať odpoveď