Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa Loloone » 15 Feb 2016, 13:57

fingal@ sanka dole :-D

nekompatib. office - nechce sa mi verit ale uz to tu niekto pisal pred tebou takze asi hej :pain:
ja pouzivam openoffice od cca 1995 :-) este vo W95 aj teraz v Lin aj W7 pamatam si s toho obdobia urcite problemy s kompat. ale za poslednych 10 rokov zodpovedne prehlasujem ze vobec ziadny problem nenastal nikdy

naopak, moja dcera este v case ked studovala na strednej (OA) musela pouzivat MS office, ucebne osnovy nepustia :-) a stale riesili nejaky problem s kompat. prechadzalo sa vtedy na novsiu verziu MS office, a priklady boli este v starsom excely a worde - detaly fak nechcite odo mna ...chudera ucitelka grcala s toho :-)

ja som sa len usmieval, a do dnes ma vobec nezaujima v akej verzii bol dokument napisany :-) spatnu kompatibilitu tiez moc neriesim lebo nemusim, uznavam ze pri nejakom ultrapokrocilom formatovani moze asi nastat problem ale myslim ze je to len otazka casu

neviem o com to este vypoveda... pravdepodobne nie som celkom bezny uzivatel PC :-)

-- Spojený príspevok 15 Feb 2016, 14:19 --

vlado@

willemprog - https://sourceforge.net/projects/geepro/
dalej http://avr8-burn-o-mat.aaabbb.de/avr8_b ... gui_en.php
je aj nejaky symulator avr aj pic tak isto USBisp http://www.embedded-projects.net/usbprog

atmel studio - to by bolo super, pisal som vyssie ...ale su nejake alternativy, zial asi nie celkom rovnocenne, neviem to posudit
zacal som luskat atmelstudio7 vo Win7 ale nechal som to tak, zatial
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1744
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa pablox » 15 Feb 2016, 14:35

Ja som mal dlhe roky Win, naposledy 7cku. Po case zacal mrznut a tak siel prec a odvtedy idem na Ubuntu. Na zakladne veci na ktore potrebujem PC staci bohate. Niektore veci sa riesia zlozitejsie ako pod Win, ale mna to bavi tak si z toho tazku hlavu nerobim :) Ked potrebujem Win, tak mam nainstalovany virtualny XP a Win7 cez virtualbox...Ide to bez problemov, vacssina HW mi bezi aj na virtualnom PC, co nie, na to pouzivam PC priatelky kde ma Win :D
0

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa Dali2 » 15 Feb 2016, 14:39

Atmel studio ma alternativu, sam ju pouzivam, a sice Eclipse + avr-gcc, na napalovanie samozrejme avrdude s nadstavbou avrdudess, programator mam AVR Dragon.
Jedine, co to nevie je JTAG debug, simulator ako-taky je k dispozicii, avarice, len skoda ze vyvoj niekde skapal, ale hadam sa casom nieco objavi, mozno pride MCHP s novym softom aj pre Lin, i ked tomuto zas moc neverim, ked nemaju ux verziu ani pre vlastne procaky :D

OPRAVA: MCHP pre MCHP ma MPLab aj pre lin, to som nevedel, tak hadam bude aj MCHP Atmel Studio pre LIn, uz ked je teda po svadbe...

A co sa tyka kompatibility - u xlsx je problem s makrami, ten sa hadam casom doriesi a u docx je to problem vseobecny, ktory nema riesenie, uz vhladom na to ako je MS Word naprogramovany. Na vypocet formatovania totizto tito dementi pouzivaju tlacove drivery, staci zmenit default tlaciaren v systeme a vzhlad dokumentu bude uplne iny. Kedze linux na vsetky tieto operacie pouziva postscript (co ms odmieta, kedze by musel platit licenciu Adobu), tak dokument na lubovolnom ux systeme bude vyzerat identicky.
0
Naposledy upravil/-a Dali2 v 17 Feb 2016, 22:51, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa iqlogic » 15 Feb 2016, 14:51

Po tejto debate, mám normálne nutkanie vyskúšať ten Linux :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa Loloone » 15 Feb 2016, 15:23

mne sa paci Code::Blocks je to hybrid Eclipse je dost moloch ale to aj Atmelstudio7

ktovie kade sa bude uberat MAC?
lebo ked sa MS nieco pozitivne nestane tak za dva roky budde musiet asi riesit zasadnu vec, ze aku platformu ci PC alebo MAC
kedze MAC je vpodstate "Linux pozitivny" mal bych po starosti len tie prachy za HW.... :pain:
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

fingal
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 09 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa fingal » 15 Feb 2016, 15:31

Loloone - to si stastny clovek ked s tym nemas problem a nepotrebujes nieco taketo riesit. Office je u mna zabity aj ked mozno robim chybu aj ja. Ako nehovorim ze je problem medzi roznymi ODF formatmi docov tie su v pohode asi, ale kedze pracujem v prostredi kde ludia pouzivaju cisto windowsy tak tam nastavaju problemy. Proste rychlejsie je mi bootnut Windows koli tomuto a nemusim 50 rocnej tete uctovnicke vysvetlovat ze mne to Word zobrazuje inak a aj formatuje a neviem to opravit aj ked som ITckar.

Toto by som bol rad ak by sa vyriesilo casom uplne. Chapem uz, ze Word je posahany od pociatkov vesmiru, no aj tak ho 99% ludi pouziva stale. No a prechod medzi verziami MS Office je kapitola sama o sebe. Normlane to z hecu skusim znova otestovat tu kompatibilitu, len este musim teda nahodit Libre 5.1 ...
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa iqlogic » 15 Feb 2016, 15:35

Mne sa celkom dobre pracovalo aj s novým WPS Office :) Každopádne, hocičo vyššie ako Office 2010 je prakticky nepoužiteľné a tá zbabraná integrácia s OneDrive, no des a hrúza.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6220
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Feb 2016, 15:50

Loloone napísal:nekompatib. office - nechce sa mi verit ale uz to tu niekto pisal pred tebou takze asi hej :pain:
Ja som to zazil viackrat na VS, office 2003 - nastavenia bral podla tlaciarne (nie je to bug, ale ficura), takze sa bezne stavalo, ze napises, naformatujes dokument doma, kde nemas tlaciaren, prides do skoly, ze si vytlacis, otvoris a vsetko rozhadzane. A dokonca nas na to specialne upozornovali profesori.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Feb 2016, 15:52

iqlogic napísal: S tým, že MS sa chová ako keby mu naše notebooky a PC patrili nemôžem nesúhlasiť.
od verzie W10 ... zvyšok je minulosť a tá sa ešte ako tak dala ....

office a tlačiarne, hmmmm to je lahôdka .. a vždy bola :thumbup:, aspoň v niečom podporoval mrkvosoft tvorivosť.
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa iqlogic » 15 Feb 2016, 17:06

Už sa sťahuje "Mint Mate". Neskúšal náhodou niekto z vás SketchUP pod Linuxom?
0

MarekK84
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 02 Dec 2014, 11:33
Bydlisko: LH
Vek: 39

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa MarekK84 » 15 Feb 2016, 17:09

No aj mňa ste nalomili. Momentálne mám W7. Skúsil som chvíľu W10, ale neoslovila ma. Sťahujem Mint Cinnamon. Inak aký je rozdiel medzi Mint Maté a Mint Cinnamon?
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa iqlogic » 15 Feb 2016, 17:16

0

MarekK84
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 02 Dec 2014, 11:33
Bydlisko: LH
Vek: 39

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa MarekK84 » 15 Feb 2016, 17:24

Vďaka, super porovnanie. Keď tak kukám, rozdiel medzi Mintmi je asi len v UI, funkcionalita je rovnaká? Celkom sa mi to pozdáva.
Tiež používam notebook na zákkladné operácie ako web, sluchanie hudby, spracovanie raw nikon fotiek. Len aby všetko fungovalo jak má.
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa iqlogic » 15 Feb 2016, 17:28

Mate, KDE, Cinnamon a Xfce sú grafické nadstavby. Je to niečo ako na Androide - TouchWiz, MIUI, LG UX, ... :)
0

MarekK84
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 02 Dec 2014, 11:33
Bydlisko: LH
Vek: 39

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa MarekK84 » 15 Feb 2016, 17:34

Jaaaj tak už to plne chápem. Nikdy som nevedel o čo tam presne ide.
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa Loloone » 15 Feb 2016, 17:41

SketchUP v ubuntu cez wine

0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa iqlogic » 15 Feb 2016, 17:57

Loloone, práve si ma naverboval :mrgreen: A práve v dobe keď nebudem mať času nazvyš :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa Loloone » 15 Feb 2016, 19:16

:-)
u mna to tiez nebolo na prvy krat a tiez to nebolo zo dna na den ten prechod na Lin vela krat som ho odlozil s tym ze to nieje nic pre mna a stalo ma to nejaku energiu ale nelutujem ze som ju vynalozil, vratilo sa mi to 100x

malo to urcity vyvoj a paradoxne to bolo obdobie kedy som bol relativne spokojny s XPckami,
ak sa dobre pamatam poskladal som si vtedy prave novy stroj do studia este 32bit architektura, na ten novy stroj som si nainstaloval XP ale bola to taka okliestena verzia kde bolo odstrane vsetko nepotrebne smetie a povypinane vsetky mozne efekty a siet a neviem co este....
skompiloval to njaky portugalec, mam to este odlozene niekde ten image :-) a na starom stroji som si spravil dualboot origo XP a Ubuntu

inak to doporucujem kazdemu kto by chcel prejst na Lin pokial si nenajdes alternativny soft, aj ke je tu aj moznot rozchodit win programi napr cez WINE pripadne VIRTUALBOX ale to je uz ta posledna moznost podla mna,
v ranci dusevneho pokoja je najefektivnejsie riesenie ponechat si win ako dualboot

linux ma iny system suborov ako win na to treba mysliet
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa Dali2 » 15 Feb 2016, 19:40

Loloone napísal:SketchUP v ubuntu cez wine

Vyskusaj FreeCad, nativna linux aplikacia, je aj win verzia (to je aj pre tych, co tvrdia, ze pod Lin sa programuje tazsie)
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Prečo používate OS Windows (Microsoft)?

Príspevok od používateľa iqlogic » 15 Feb 2016, 20:13

Akurát dnes som na FreeCAD narazil na YouTube keď som hľadal návody na modelovanie 3D súčiastok pre KiCAD a pôsobilo to na mňa celkom prívetivo :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok