Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10150
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Jan 2017, 00:00

Napadá ma jedine... MS Win deratizácia,asi im nejdú na odbyt HDD. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa staffy » 26 Jan 2017, 07:43

Ach, nekonečné témy - hate na Windows 10, Linux je lepší, Windows 7 je lepší...Napríklad jedna drobnosť ktorá je na Win 10 lepšia je práca s viacerými obrazovkami a oknami (jasné, dá sa to riešiť aj 3rd party aplikáciami, teraz je to natívne). V sedmičke bolo už klasicky, pretiahneš okno ku okraju, hodí sa na polovičku, druhé okno na druhú a máš ich obe na polovicu. Ak chceš jedno mať väčšie ako druhé? Na Win 7 si ich musíš "naladiť" sám, pri Win 10 si krásne posúvaš stredovú čiaru a obe okná sa prispôsobujú. Drobosť, zlepšenie, poteší.

Aktualizácie - veľa vecí je bezpečnostných, každého osobná vec.

Strata dát na HDD - zálohujte. Pochybujem že Win 10 spôsobuje nejaký extra zápis na disk, možno bug v spojení tým konkrétnym diskom ktorý by MOŽNO mohol byť opravený v aktualizáciách :)

Odporúčam tento návod, po každej fresh inštalácií Win 10 použijem kopec vecí z toho, návod ako pre lamy.
https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-window ... ovy-system

Rozhranie Win 10 je o zvyku, tiež kopec ludí frflalo keď prišla Vista/7 a zrazu všetko iné, všetko nové, zlé, XP the best.

Ozaj a tých 130€? Škoda že si to neodfotil, zaujímalo by ma, čo ti to vlastne vyhodilo.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa Jerry19 » 26 Jan 2017, 08:12

No ved konecneeeee nepotrebujes instalovat do windowsu nic dalsie na to aby si mal taskbar na vsetkych monitoroch. To uz malo byt davno davno roky vo windowse...

Prbudli aj virtualne plochy, co je v linuxe uz roky bezna vec, uz od prvych grafickych rozhrani na linuxe. Ale to ma az tak netrapi, to mi na windowse vobec nechybalo.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa vaanja » 26 Jan 2017, 18:39

Mego napísal:Adata neni hodnoverná značka. V starej robote za rok a 3 mesiace môjho pôsobenia odišlo 16 takýchto SSDčiek... Všetko značky Adata
amen sestra... :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12410
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa boraicho » 26 Jan 2017, 19:07

staffy napísal: Odporúčam tento návod, po každej fresh inštalácií Win 10 použijem kopec vecí z toho, návod ako pre lamy.
https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-window ... ovy-system
kde sa zapisuju tie prikazy?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

gebri
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19 Aug 2014, 19:25

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa gebri » 26 Jan 2017, 22:18

ce4aser napísal: gebri este jedna vec mozno bude vediet, ktore by sa mi aj celkom sikla. aplikaciu na windows ale aj na nahradu na linux, ktora by monitorovala intenetove pripojenie nie globalne ale po samotnych aplikaciach a robila by zaznam kde vsade ta aplikacia isla, akym protokolom, kolko preniesla dat smerom dnu aj von, pripadne by mohla obsahovat aj manazovanie ako blokovanie na urcitu adresu (ip) alebo globalne internet len pre danu aplikaciu. Aby som povedzme trepnem VLC player zakazal pristup ku vonkajsiemu svetu ale ostatnym by sa dokazali dostat.
Nemám prehľad o tomto type aplikácie pre windows.
Viem ale že vo Win10 (asi už od Win8) je v task manageri, v performance záložke tlačítko 'Monitor'.
Kde sa daju zobraziť aktuálne využívané zdroje systému po procesoch (cpu, memory, net, disk, ...).
Skús sa v tom pohrabať možno to má aj možnosť 'logovať' (je to len tip).
Som si ale istý že na to bude neaká aplikácia, skús pogoogliť správne 'kľúčové slová'.
Predpokladám že dobrý antivírak by mal mať takéto možností, aj s tou možnosťou blokovania.

V linuxe poživam na takýto monitoring klasicke základné nástroje ako:
top, netstat, iostat, iftop, ... pre 'online' monitoring
a nagios, cacti pre historické grafy.
Je toho plno na výber, ale ničím komplexným čo by vedelo všetko co potrebuješ som sa ešte nestretol. :)
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa staffy » 27 Jan 2017, 07:08

boraicho napísal:
staffy napísal: Odporúčam tento návod, po každej fresh inštalácií Win 10 použijem kopec vecí z toho, návod ako pre lamy.
https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-window ... ovy-system
kde sa zapisuju tie prikazy?
Buď si spustíš Powershell ako admin alebo úplne na konci, sekcia All-in-one len spustíš ten powershell script - ak tam niečo nechceš, tak to len zakomentovaním upravíš.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa AndiCibula » 27 Jan 2017, 10:10

staffy napísal:všetko nové, zlé, XP the best.
Veľká pravda. Bez irónie.
0
Performance in nanospace.

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 27 Jan 2017, 13:04

vaanja napísal:
Mego napísal:Adata neni hodnoverná značka. V starej robote za rok a 3 mesiace môjho pôsobenia odišlo 16 takýchto SSDčiek... Všetko značky Adata
amen sestra... :agree:
spravilo to aj ked som tam dal klasicky magneticky disk. no nic linux ide nazad. tam som nemal ziadny problem.
0

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa OM0XA » 27 Jan 2017, 13:21

Spravne rozhodnutie. :potlesk:
Uz ta myslienka nahradit linux takym niecim (ani neviem ake slovo mam pouzit) ako win10 bola chybna. :pain:

Tymto sa vyriesili vsetky problemy s win10 (pre Teba).

Ja pouzivam linux cca 20 rokov. Od doby RedHat 5.1 tusim a tesim sa ake je pouzivanie pocitaca krasne. Namiesto nekonecneho boja s win, mozem pocitac naozaj pouzivat na to na co potrebujm,
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa pablox » 27 Jan 2017, 13:51

Zdravím chlapi,
preskočím príbeh o tom, ako sa priateľke na notebooku ASUS 1,5roka starom, kúpeným s windowsom 8.1 nainštalovala nechcene (asi 50 nadávok) 10tka. Vie niekto, ako ten sajrajt dostať z notebooku a nainštalovať tam späť win 8.1 a zabrániť aktualizácii na 10tku? Pokúšal som sa to stiahnutím ISO win 8.1, ale inštalácia sa mi nepodarila. Licenciu má, ntb bol kupovaný s 8.1.

Ešte otázka ohľadom problému - na ntb jej hocikedy vypadne wifi alebo notebook zamrzne ale na fest - pomôže len reštart. Môže mať problémy s HDD?

Ďakujem za odpovede.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa dan21 » 27 Jan 2017, 13:56

vyjadrim sa len k vypadkom WiFi. Skus skontrolovat aktualnost WiFi ovladaca, no a potom problem moze byt v tom ze sused (hocikto v dosahu wifi) moze pouzivat ten isty kanal. Presne toto sa stalo mne. So susedom sme mali nastavenu wifi na rovnakom kanali a sme si pekne zhadzovali siete :-)
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa pablox » 27 Jan 2017, 13:57

Ovladac ma najnovsi od vyrobcu, sice pindal pri aktualizacii ale nakoniec som ho nainstaloval. Skusal som aj prehodit kanal, bezvysledne...router je ok, tam mam tiez najnovsi FW, na inom zariadeni wifi drzi.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa dan21 » 27 Jan 2017, 14:01

No skus nejaky wifi sniffer . Aspon zistis aky wifi bordel mas v okoli :-)
No a posledna vec je vadny wifi modul v ntb. :-(
0

ce4aser
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 04 Apr 2014, 19:22

Re: Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

Príspevok od používateľa ce4aser » 30 Jan 2017, 15:18

pablox napísal:Zdravím chlapi,
preskočím príbeh o tom, ako sa priateľke na notebooku ASUS 1,5roka starom, kúpeným s windowsom 8.1 nainštalovala nechcene (asi 50 nadávok) 10tka. Vie niekto, ako ten sajrajt dostať z notebooku a nainštalovať tam späť win 8.1 a zabrániť aktualizácii na 10tku? Pokúšal som sa to stiahnutím ISO win 8.1, ale inštalácia sa mi nepodarila. Licenciu má, ntb bol kupovaný s 8.1.

Ešte otázka ohľadom problému - na ntb jej hocikedy vypadne wifi alebo notebook zamrzne ale na fest - pomôže len reštart. Môže mať problémy s HDD?

Ďakujem za odpovede.
tieto notebooky maju skrytu recovery particiu. Klavesova skratka F9
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok