Klonovanie OEM Windowsu na druhý HDD

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Klonovanie OEM Windowsu na druhý HDD

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Jan 2021, 12:26

Acronis True Image má ISO zdarma cez direct link na ich download server... Po pravde neviem či to je chyba alebo zámer, ale ak niekto chce tak nech sa páči: https://dl.acronis.com/u/AcronisTrueImage2021.iso
Robí sa to všetko z externého média mimo OS, takže ak vieš čo robíš je veľmi malá šanca že sa niečo pokazí.

Čo sa týka postupu pri bootovaní z nového naklonovaného disku tak najistejšie sa mi osvedčilo starý disk odpojiť a nechať tam len nový, následne starý disk zapojiť ako externý a vymazať všetky systémové oddiely cez DiskPart, pretože niektoré oddiely nejdú mazať v Diskmgmt
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Klonovanie OEM Windowsu na druhý HDD

Príspevok od používateľa rudko » 07 Jan 2021, 14:11

misocko napísal:
06 Jan 2021, 16:38
ahojte
chcel som si spravit funkcnu kopiu systemoveho SSD na HDD. Kedze som kupil novy HDD a nechcel som riskovat kadejake divne free softy a platit na jeden disk sa mi tiez nechcelo, spravil som klon softom od vyrobcu disku Seagate. Predpokldal som ze to spravi klon a budem si moct nasledne v biose vybrat ktory disk chcem pouzit na nabootovanie. Ale , nie. momentalne viem bootovat uz iba z HDD , ked v biese dam boot z SSD napise ze nema systemove subory.
SSD ako take je M2 , data na nom stale su. Je nejaka moznost vratit to rychlo spet , alebo musim spravit teraz klon na to SSD ?
vopred Ďakujem
PS , neverili by ste aky je to rozdiel v starte systemu z SSD voci HDD, a toho hrkotania pri tom :D
vidis oba disky v msconfig boot tab-e?
start -> run -> msconfig -> boot
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

urgi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 07 Aug 2012, 12:06

Re: Klonovanie OEM Windowsu na druhý HDD

Príspevok od používateľa urgi » 07 Jan 2021, 14:24

za mna iba macrium pouzivam ho roky na klonovanie a zalohu disku a je zadarmo ;)

https://www.macrium.com/reflectfree
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Klonovanie OEM Windowsu na druhý HDD

Príspevok od používateľa miroja » 07 Jan 2021, 15:04

Tiez som pred par dnami potreboval konovat disk. Pouzil som Macrium Reflect. Najdes ho aj na stahovacom servri . cz.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok