Win10 vs Win8.1

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

tempertin
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17 Máj 2021, 00:22

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa tempertin » 17 Máj 2021, 22:21

Ta 2000ka mala nejake problemy uz si nepametam je to davno mal som ju par mesiacov kym som zohnal win xp.Win xp som mal ako prvy v meste.Ja som ho mal tyzden po tom ako sa zacal v USA predavat.Podla mna xp je best of.Stacilo by keby z neho urobia 64bit s najnovsimi frameworkami+direct x12 a ludia sa on pobiju.Vsetci by rusili 10ky a prechadzali naspet na xp podla mna.Uvidim tu win 10 xp instalaciu mam sam som zvedavy co to je za certovinu.Ja chcel w10 pouzivat len na enkodovanie videi.nepacia sa mi take videa co maju 25megabit datovy tok.Pre mna je prijatelnych pre hd 5000 fullhd 8000 a 12000 pre 4k hevc vsetko co je viac musim konvertovat takze sam som zvedavy co to je za win10 ked ma oznacenie xp.Ze 500mb ram ma mat ked neni zapnuta ziadna aplikacia.To nevyzera zle.Uvidim zajtra ho vyskusam.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa boraicho » 17 Máj 2021, 23:38

win 10 XP? čo to zač?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa medved » 18 Máj 2021, 08:15

Tiez som o nej nic nepocul. Ja pouzivam uz od zaciatku Win10 Enterprise LTSC a ziadny problem.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 18 Máj 2021, 12:19

Asi nie si programator, ked si myslis, ze sa da len tak pridat do stareho systemu nove veci.
Xp napr. na vykreslovanie okien a temy pouziva cpu, nie gpu. gpu vyuzivaju az sedmicky.
win 10 xp bude urcite nejaka upravena verzia 10tky, kde budu povypinane sluzby a nahodeny skin xp.
Ja som tiez mal xp, par dni po uvedeni na trh.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa Jerry19 » 18 Máj 2021, 13:36

Ja odporucam kazdemu, kto nie je spokojny s W10:
Nainstalovat si classic shell, teraz sa to myslim uz vola open shell. Co je nahrada Windowsackeho start menu. Je to customizovatelne a nastavi si to kazdy ako mu vyhovuje.

Pogoolit si Windows 10 debloat a pohladat script, ktory z W10 odinstaluje plno nezmyslov a bloatware co tam je predinstalovany. Hlavne teda aplikacie z microsoft app storu. Len pozor aby ste si neodinstalovali aj veci ktore nechcete, ako napr kalukacka, alebo vam niektore mozu vypnut historiu schranky... No proste treba pozeriet co to robi, niektore maju aj GUI a umoznuju lahko si to naklikat, co nechcete vypinat...

Minimalne tieto dve veci ked spravite, tak ten W10 je uplne v pohode pouzitelny a vsetko na nom funguje...

Ak mate nejaky starsi HW a nemate nejaky konkretny dovod preco potrebujete windows... teda napr. nejaku konkretnu aplikaciu, ktora je nenahraditelna a pobezi len na windowse... Tak odporucam Linux Mint. Problem by ste mohli mat jedine s nvidia grafikami hlavne starsimi, tam treba niekedy aj ovladac dat starsi... Ale to plati vseobecne pre hociaky linux.. Na starsom HW lepsie pobezi ten mint alebo mint s XFCE ako novy windows... A stare windows neodporucam vobec na ziaden stroj... Aj tak vam na tom uz dnes nic nepobezi ani normalny browser, podpora je skoncena, je to dierave atd... Teda do sedmicky by som uz nesiel a este starsie urcite nie... No a do osmicky ist je tak isto nezmysel, ja ju beriem ako taku beta verziu nie prilis podarenu desiatky... Podobne ako bola Vista pred sedmickou...

Super vec je aj "chocolatey" co je taka windows varianta toho co linuxaci poznaju ako package manager resp. spravca aplikacii... Existuje aj chocolatey GUI.
0

tempertin
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17 Máj 2021, 00:22

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa tempertin » 18 Máj 2021, 15:57

Ale dvojadrove core2 su neni na w10 a na xp idu ako hodinky.Mne zvladaju aj fullhd hevc videa prehravat.A to pouzivam zdielanu grafiku na doske.Core2 s vlc playerom zvladne fullhd hevc lavou zadnou.A to neni pretaktovany ale normalne 2.2-2.4ghz procesory mi to zvladaju.Co som cital tak neni problem ich dat na 3 a s vodnym chladenim aj na temer 4ghz ale naco by som tlacil na pilu ked to ide aj teraz mam nadhernych 40celzia pri 100percent.Nicil ich zbytocne prehrievanim nebudem.Zivotnost procesorov je podla intelu 15rokov nonstop prevadzky.Tiie core2 budu v pohode fungovat este minimalne 20rokov 8-10h denne a aj to prehanal.Preco by som mal vyhadzovat nieco co zvlada videa a funguje.Dost penazi som vyhodil von oknom za nove pocitace som uz mohol mat druhy byt keby nekupujem nove pocitace stale.A bezpecnost akoze ked som offline s niejakym core2 ze len filmy alebo stare hry na tom bezia kto ma hakne?Telepat?A ani starsie grafiky nemaju ovladace na win 10 a prehliadac na win xp basilisk co je upraveny firefox nie tak narocny na pamet ako firefox.Ano win 10 xp je 10 ale minimalisticky.vsetko nepotrebne odstranene len zaklad z frameworkami a visual c++ a direct x nijaka cortrana nijaky defender nijake sledovanie polohy atd.Je to taky offline win idealny na hry ale aj na robenie videi a grafiky.Neskusal som ho este ale kazdopadne normalny win 10 nieje intuitivny.Clovek sa v tych menu straca.Je lepsie ked je start menu nativne.Ziadne doinstalovavanie startisback.Clovek je pri takom win zas pan stroja a nie ako otrok microsoftu ktory nema ani sajnu ake backdoory na neho v systeme cihaju.A este k win8.Ten som pouzival asi 5 krat ale dokopy zhruba 1hodinu zivota.To bol sok.5 minut som nevedel ako sa mam dostat z tej dlazdicovej plochy do menu.Pre mna bol Windows 8 nevydareny mimosezonny prvoaprilovy zart.
2
Obrázok 1 Obrázok 1

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 18 Máj 2021, 16:35

dnes uz pomaly nic nie je offline, aj ten videoeditor si online kontroluje licenciu.
a pan stroja s win :-) tak to ma pobavilo.
Ja sa uz k tomu dalej nebudem vyjadrovat. Niekolko rokov som mal servre s win, os2, linux a teda viem posudit v ktorom systeme som "pan stroja".
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa Mek » 18 Máj 2021, 17:08

tempertin napísal:
18 Máj 2021, 15:57
Dost penazi som vyhodil von oknom za nove pocitace som uz mohol mat druhy byt keby nekupujem nove pocitace stale.
Dajme tomu ze byt stoji 100000 eur (to sme este z lacneho kraja), a novy PC 1000. Kupoval si 100 pocitacov?
tempertin napísal:
18 Máj 2021, 15:57
prehliadac na win xp basilisk co je upraveny firefox nie tak narocny na pamet ako firefox.
Nevyzaduje tak ako obycajny firefox aj tento odlahceny, nove instrukcne sady procesora? (SSE2 etc.)
Ono stary hardver ked je aj este funkcny, tak je nepouzitelny kvoli softveru - proste nie je pren podpora. Potom je to dobre fakt uz len na stare hry alebo nejake offline experimenty. A prv nez niekto bude pisat "linux je alternativa" napisem, ze nie, nie je. Ani na starom Core2Duo mi linux nesiel, proste sa zasekol alebo zrubal uz pocas startu, a to som skusal 4 rozne distribucie.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa boraicho » 18 Máj 2021, 17:28

Vie mi niekto povedať ako dokažem svojvoľne mazať čo chcem? často pozorujem že system furt potrebuje opravnenia, a neviem ako ich nastaviť.
Napríklad, toto je hyberfile sys ktory je na HDD E:/
lenže ja použivam win10 ktory je na SSD C:/. A ten hyberfile sys je subor z druheho win ktory nepouživam, a nedokažem ho z HDD zmazať. Prečo?

s XP som nikdy take problem nemal.
Prílohy
opraadmn.png
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

tempertin
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17 Máj 2021, 00:22

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa tempertin » 18 Máj 2021, 18:53

pocitujlasku napísal:
18 Máj 2021, 16:35
dnes uz pomaly nic nie je offline, aj ten videoeditor si online kontroluje licenciu.
a pan stroja s win :-) tak to ma pobavilo.
Ja sa uz k tomu dalej nebudem vyjadrovat. Niekolko rokov som mal servre s win, os2, linux a teda viem posudit v ktorom systeme som "pan stroja".
Nepouzivam programy co si kontroluju licenciu a aj ta kontrola funguje casto na zmene datumu a ked je datum stale rovnaky tak nekontroluje.Treba to obist aby si program stale myslel ze je rovnaky datum v programe a len na pc ukazovalo aktualny cas a datum.Inak pouzivam len repacky a portable verzie.Kto bude riesit nejake aktivacne kody a podobne veci.Ja na tom nezarabam mam to ako konicek niesom firma.Neboj sa vsetko mam pod kontrolov.Akonahle zistim nejaky divnu vec v systeme tak reinstalujem.Na virusy na sieti mi staci ublock a antivirak beriem len ako spomalovac systemu a mazac varezu rovnako ako defender.Ten mi raz vymazal polovicu 1tb hdd ked som este netusil co je win10 defender za certovinu.Defender nechrani subory on ich maze.A ani sa ma nespyta jednoducho suverenne bez varovania polka disku fuc kym som si uvedomil co ten defender vyvadza a vypol som ho.

ps...nechcem machrovat ale repack je aj Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio 17.Akurat ze taky soft ja v zivote pouzivat nebudem.S tym nech sa hraju filmove studia mne staci movavi repack.Nemam velke oci a nesom niekto co sa zivi strihanim videi.Mam to len ako som spominal len ako zabavku na ktorej nezarobim ani halier.
A teraz ho dokonca zadarmo ponukaju na sukromne vyuzitie tu mas link.https://www.blackmagicdesign.com/produc ... lve/studio
2
Obrázok 2

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 18 Máj 2021, 19:38

No ved preco si neskomplikovat život ked to ide jednoducho že :D ale tak kto si hraje nezlobí
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa medved » 18 Máj 2021, 23:49

By som nenasral, takto si to všetko komplikovať :D .. ja mám od začiatku Win10 NTSC a šicko OK. Win10 už osekaný je od sprostostí... to čo tu ostalo mi nijako život nekomplikuje, PC ide úplne svižne a rýchlo a nepociťujem žiadne brzdenie a somariny. Zo SW sa tiež nejako neseriem... jediný súhlas je s Defender. To je čistý blud blud blud... ten mi začal debil mazať zaredom súbory na disku ešte tuším aj všetky .rar a súbory v .rar mazal bez možnosti výnimky a zastavenia tuším (pravdaže všetky tie cracky a aktivátory, kde iné antiviráky vírus nikdy nevideli). Neviem už, ako to bolo, ale narobil neskutočný bordel. Ešte šťastie, že komplet celý HDD v PC som mal v zálohe na kompletku na externom HDD. Takže defender šiel pekne krásne do prdele, nahradil ho ESET a teraz Avast a aktívny defender už nikdy viac.
Taktiež nikdy nevidím rozdiel pri antiviraku a nejaké spomaľovanie, netuším, čo kto za HW používa... ale tak, treba aj nejaké to železo mať, ako riešiť pikačoviny, že niečo kus dačo spomalí či nezvláda SW.


boraicho: tu je dačo http://www.pcporadenstvi.cz/co-je-hiber ... ve-windows
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa Edgar » 19 Máj 2021, 00:26

tempertin napísal:
18 Máj 2021, 15:57
Ale dvojadrove core2 su neni na w10
Tak to sa mýliš, doteraz v garáži mám počítač s C2D E8400 a s Windows 10 ide rovnako ako s Windows 7 resp. s Vistou, na ktorú bol vyrobený.
0

tempertin
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17 Máj 2021, 00:22

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa tempertin » 19 Máj 2021, 01:01

Moze byt.Mam som jeden netbook co mam atom procesor a grafiku s direct x9.Po zapnuti mu trvalo 2 minuty kym sa nahral windows a bol to asi najpomalsi pc aky som kedy mal v rukach.Vobec tej grafike nerobilo dobre ze je na windows 10 spustena.Nejaka intel 3150 to tusim bola uz si presne nepametam ale bolo to sado maso.Hodil som na ten net book xpcko a to bola basen.Vsetko bolo nasobne rychlejsie a hlavne aj ovladace pre grafiku som na nom mohol nainstalovat co na w10 neboli na tu grafiku.Kazde okno co som otvoril cakal som minimalne 5sekund kym sa otvori.Ked som sputil nejaky program ani nenacitalo len sa tvaril ten netbook ze nieco stahuje z hdd ale nikdy to nedokoncil.Takze siel aj na atom dvojadre w10 ale bol nepouzitelny.

ps..teraz ma napadlo ze vela ludi ma problemy s tymto webom co citam.Mozno to bude tiez v nejakej nekompatabilite ovladacov grafik co vlastia s tym novsim webom.Lebo neverim ze kazdy zo svet elektro ma doma najnovsiu RTX 3080 alebo ATI VEGA.Skor to bude chyba grafickych kariet ako samotneho webu ked maju problemy s grafikou zobrazovanim.
3
Obrázok 3

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa medved » 19 Máj 2021, 06:41

Ja mam RTX2080S a mam rovnake problemy, ako zvysok osadenstva...
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa Mek » 19 Máj 2021, 08:11

tempertin napísal:
19 Máj 2021, 01:01
ps..teraz ma napadlo ze vela ludi ma problemy s tymto webom co citam.Mozno to bude tiez v nejakej nekompatabilite ovladacov grafik co vlastia s tym novsim webom.Lebo neverim ze kazdy zo svet elektro ma doma najnovsiu RTX 3080 alebo ATI VEGA.Skor to bude chyba grafickych kariet ako samotneho webu ked maju problemy s grafikou zobrazovanim.
Zobrazenie webu nema nic s grafickou kartou v PC. Za to je zodpovedny prehliadac a operacny system. Ina vec je, keby na stranke boli videa, vtedy zavazi podpora kodekov a hardverovej akceleracie.
Ked mas starsi PC a na nom windows 10, uzkym hrdlom byva pomaly HDD a malo RAM. Windows 10 vela pracuje s diskom, preto jedine SSD, a je narocny na RAM - treba aspon 4 GB na nejake to rozumne pouzivanie. V opacnom pripade vela swapuje na disk a ked ten je pomaly, spomaluje sa to vsetko este omnoho viac.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Máj 2021, 08:22

Mek: dovolim si nesuhlasit. dnesne prehliadace vyuzivaju grafiku aj na spracovanie js a rendering.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa boraicho » 19 Máj 2021, 08:32

Defender, to sa bavite o tomto? posielam screen, zatiaľ som si nevšimol aby sa mi v PC mazali subory, ale rad by som tomu predišiel.

tempertin, mam taky stary noťas nejaký dell ktorý má už cca 17 rokov, je na ňom XP, ale system fiči o čosi rychlejšie ako notbuk s W10 ktorý používam. Ale internet na tom starom zas ide veľmi pomaly, už proste nema dosť výkonu. Ale mám ho v zálohe keby nahodou trebalo XP á jasne, má napaľovačku takže veľmi zriedka som si na nom napaľoval CD s pesničkami do pracovnej dodavky :D
Prílohy
defdef1x2.png
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa Mek » 19 Máj 2021, 09:07

pocitujlasku napísal:
19 Máj 2021, 08:22
Mek: dovolim si nesuhlasit. dnesne prehliadace vyuzivaju grafiku aj na spracovanie js a rendering.
Mas pravdu, ale to by malo mat vplyv na vykon, nie na to ako konkretne sa stranka zobrazi, ci nebude rozhodeny layout a tak.

boraicho - ten screenshot sa tyka firewallu, co je, ako vidim, sucast defendera, ale to co udajne maze subory, je jeho antivirusovy komponent.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 vs Win8.1

Príspevok od používateľa boraicho » 19 Máj 2021, 19:07

Tak to potom nemam, neinstaloval som defender nikdy a v PC to neviem najsť.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok