Win 7 strasne dlho nabieha

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa Victorio » 27 Jan 2020, 13:12

Myslím, Že skôr to bude HW problém. Teda nie Že by HW bol zlý ale nové aktualizácie nepodporujúce starý HW.

Totiž pred pár dňami som riešil Win 10, modrá obrazovka, nič nepomáhalo, žiadne vrátenie odinštalovanie aktualizácie, ani oprava, podozrenie na chybný HDD sa nepotvrdilo ale keďže na disku boli dôleźité dáta, dal som do PC SSD nový ! nainštaloval a PC išlo.
Po dvoch týždnoch PC "kľakol" zas aj s novým HDD a to po stiahnutí update 15.1. !!!
Jedná sa o starší PC ,takže predpokladám nepodporovaný HW.
Teraz som to znova preinŠtaloval, natiahol updaty a PC ide akurát neviem dokedy...

MS mám dojem Že nad updatmi stráca kontrolu...
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 817
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa ondistef » 27 Jan 2020, 13:26

Vyskúšaj dať bod obnovy.
V prípade, že máš zapnuté aktualizácie, tak ako už niektorý vyššie naznačovali, môže to byť spôsobené aj tým

Microsoft poslední aktualizací zasadil ránu Windows 7. Systém sám změní tapetu na černou
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa Edgar » 27 Jan 2020, 14:47

rudko napísal: nevravim ze to eset trochu nespomaluje, ale read 46kB/s naozaj nieje zataz pre disk :-)
Neviem prečo, ale ja že v kB sú tie údaje, až potom som si všimol že sú iba v B :D

Ale všimni si response time v prvom screene a druhom, niečo iné musí pravidelne pristupovať k disku čím sa to spomaľuje pre všetky procesy nie?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Jan 2020, 14:52

Vcera som bol zaneprazdneny tak som tu nebol. Pisem z mobilu tak len strucne.
Dakujem za tolke reakcie.
Este predvcerom som chcel odinstalovat eset a vypisalo mi nieco v style ze chyba windows instalatora. Ze nenasiel instalator. Tak som chcel preinstslovat eset a potom odinstalovat. Eset mi vypisal ze mate aktualnu verziu a reinstalacia neprebehla. :mrgreen: Takze som v dead lock-u s odinstalovanim esetu. Vecer dam printscreen.
Ale nemam tam v podstate nic dolezite, takze asi to preinstalujem. Mozno kupim 512GB ssd disk.

Aku Znacku/Typ by som NEMAL kupit?

Ten stary asus (ma ssd disk) nabehne do 1 minuty a processor spadne na 3% po 1:15 min.
Tento o ktorom sa bavima ma klasicky disk a nabieha cca 4:30min. Potom uz ide.

Na ostatne rady odpoviem vecer.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa Edgar » 27 Jan 2020, 15:03

Mám taký pocit, že aj toto sa mi s ESETom stalo tiež... Ale už ani neviem ako som to riešil.

Ku SSD za mňa negatívna skúsenosť so značkou ADATA (disk mal 50° aj v nečinnosti a nejakým spôsobom mi odpálil SATA radič), aktuálne mám WD Green (ten ale v 500GB verzii nie je) a Patriot už v 2ks PC, 1000 hodín zatiaľ bez problémov, RAMky Patriot už 4ks rovnako bez problémov, aj keď to sa veľmi nedá porovnávať. Čiže vo výsledku tomu ADATA sa vyhni :D
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa dan21 » 27 Jan 2020, 15:18

Ja mam dva Samsungy. Jeden 250GB bezi uz asi dva roky bez problemov a druhy som kupil (500GB) asi pred tyzdnom a zatial tiez bez problemov
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa Edgar » 27 Jan 2020, 15:51

Hej, akurát že Samsung stojí oproti Patriotu 2x toľko, to sa nie každému oplatí.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa dan21 » 27 Jan 2020, 16:54

500GB stal okolo 85 €, co je myslim cena celkom v pohode. Radsej dam o kusok viac a budem ho mat dlhsie OK :-)
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 27 Jan 2020, 19:48

romiadam napísal:Este predvcerom som chcel odinstalovat eset a vypisalo mi nieco v style ze chyba windows instalatora. Ze nenasiel instalator. Tak som chcel preinstslovat eset a potom odinstalovat. Eset mi vypisal ze mate aktualnu verziu a reinstalacia neprebehla. :mrgreen: Takze som v dead lock-u s odinstalovanim esetu. Vecer dam printscreen.
To ste na tom dobre. Raz som dával tuším Kaspersky Free (nie prvýkrát dokonca). Nešlo aktivovať. Reku dobre, odinštalujem. Začalo odinštalovať, blue screen. Potom znovu to isté.

Predpokladám že to bol nejaký ich anti-uninstall, dovtedy mi systém nerobil žiadne problémy. Mal som tam len hry, koniec prázdnin, takže riešenie jednoduché - odstrániť partíciu.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa misocko » 27 Jan 2020, 20:01

myslim ze na uninstal esetu som musel stiahnut nieco z netu , ale uz je to par rokov , tak si to presne nepametam
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Jan 2020, 20:08

Asi to bude naozaj problem s pristupom na disk, lebo ak som klikol tu na svetelektro na Browse tohoto obrazka na mojom PC tak mal som pocit akoby PC rozmyslal chvilu ze co vobec ma vykonat, a az po chvilke sa m i otvorilo okno kde som nasiel obrazok.

Idem otestovat disk...

Odinstalacia Esetu:
eset.png
EDIT:
Ked som uz teraz druhy krat pridaval tento obrazok, tak uz Browse otvorilo okno bleskovo....
hdd.PNG
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa Edgar » 27 Jan 2020, 20:45

romiadam napísal: Odinstalacia Esetu:
S týmto Eset nemusí mať nič, to je chyba Windows Installeru. Pozri sa, či ti nebeží, teda či ho nepoužíva iný program.
installer.png
Štart -> [do hľadania] services.msc -> Inštalátor systému Windows -> [2x klik]
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 27 Jan 2020, 21:14

enigma napísal:vítaj v klube . ja som tak pochodil s W7 ... mal som regulárny licencovaný . odišiel NTB ( základná doska ) . pýtal som sa či mi licencia bude platiť aj na novú základnú dosku , drzo povedali že NIE , lebo licencia je viazaná na základnú dosku , nie na počítač ako celok. odvtedy kupujem počítače výlučne bez OS a inštalujem si výlučne iba pirátsku verziu . ( ojeb.vaju ony , vraciam im istou mierou ) ....
no pozor, ked kupujes pocitac s windows, tak tam je OEM licencia, ktora je lacnejsia ale neprenosna. ak chces windows prenasat zo stareho pc na novy, tak musis mat krabicovu verziu.
to je podobne, ako telefony za par eur k pausalom. tiez su tam iste podmienky.
takze ziadny o..b len neznalost ohladom licencii (inak, pise sa to v podmienkach s ktorymi si pri prvom spusteni pocitaca suhlasil)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa enigma » 27 Jan 2020, 21:58

ja som nechcel licenciu na druhý počítač ... chcel som iba na novú dosku , keď že stará skonala tesne po záruke . a to je sakra veľký rozdiel , nemyslíš ?
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa Edgar » 27 Jan 2020, 22:27

pocitujlasku napísal: no pozor, ked kupujes pocitac s windows, tak tam je OEM licencia, ktora je lacnejsia
Ani by som nepovedal, lebo bežne sa rozdiely cien totožných notebookov s OS vs. bez OS pohybujú v rozmedzí asi 100€.
Prenosná krabicovka stojí 130€ takže OEM od výrobcu vôbec nemáš až tak lacno, len mierne dotované a ešte aj obmedzujúce... (vlastne ako si správne prirovnal - ako telefóny od operátorov :D )
enigma napísal:chcel som iba na novú dosku , keď že stará skonala tesne po záruke . a to je sakra veľký rozdiel , nemyslíš ?
Akurát že tá doska je základ počítača by som povedal, preto sa volá základná doska. Mal si to riešiť cez výrobcu notebooku aby Ti k doske poskytli aj novú licenciu, MS na to z vysoka kašle, veď s OEM kľúčom si nevieš stiahnuť ani originál ISO Windowsu 7 zo stránok pretože napíše že to má poskytnúť výrobca HW...
0

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa Juroo » 18 Aug 2020, 13:20

Troška sa tu zamiešam, okrem povedaného ... podľa tohto obrázku
Obrázok
ktorý si poslal máš celkom dosť dlho "Hard faults/sec" na pamätiach. Hard faults neznamená chybu, ale to že sa veci načítajú namiesto z fyzickej RAM zo stránkovacieho súboru (pagefile) z HDD a to bude hlavný dôvod prečo to toľko trvá ...
A hard fault occurs when Windows has to access the swap file--reserved hard disk space used when RAM runs out. Despite their name, hard faults are not errors. But if your system is experiencing hundreds of hard faults per second, either you need a RAM upgrade or a process is hogging resources.
Vidím že problém s RAM nemáš (len 21% využitie)... preklikni sa do záložky memory a pozri sa ktorý konkrétny proces to pri štarte spôsobuje ...
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

JohnnyElektro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 14:22

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa JohnnyElektro » 26 Aug 2020, 13:58

Predpokladam ze recovery system uz nenacitva z HDD obraz pamate, ale drzi pamat v RAMke pod napatim ked je off. Aspon tak funguje moj win7.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Okt 2020, 04:13

Tak konecne som sa dostal k tomuto PC. Po dlhej dobe vam tu pisem kvoli odozve (feedback)

Prepacte Juroo a JohnnyElektro, nevsimol som si vase reakcie v auguste.

Minule mi nenabehol Win 7, a uz to nerozdychal. Tak som musel obnovit windows z image a zase to islo. Len zase to dlho nabiehalo po restarte. Takze to ze uz zblbol aj win bez priciny, prispelo k nazoru ze daco bude s diskom. Tak som sa rozhodol, ze ho skusim vymenitt.

Vobec sa mi nechcelo s tym Lenovom expeimentovat, preto tak dlha doba, lebo som vedel ze to bude robota na cely den a aj to tak bolo. Preto cely den, lebo mal som jeden volny SSD HDD, no nebol prazdny a nemal som kam odzalohovat z neho data. Nechcel som to natvrdo zmazat, chcel som to odzalohovat. A ked som vlozil ted SSD do citacky (bol ako externy disk) dal kopirovat 150GB dat z togho SSD disku (aj s windowsom dokopy) rovno na externy disk 2TB tak sa to kopirovalo rychlostou 700kB/sec. (zacal som sa znervoznovat) Tak som to zrusil. Musel som najprv data kopirovat na PC (to uz sa kopirovalo medzi 700kb/s -25MB/s) co uz bolo lepsie. Lenze na PC som mal len 40GB miesta, (uz ma porazalo ked som to zistil) tak som to musel robit po kuskoch. Uz som chytal nervy ale vydrzal som. :D

Tak do toho leniveho lenova (dobra slovna hracka, Lenive Lenovo :D ) som dal ten 250GB SSD disk, nainstaloval win7, kompletne aktualizoval 1000x restartoval kvoli aktualizaciam a stale tam bola nova aktalizacia.... a teraz nabehne do 20-25 sekund. Uz zvucka Win7 zahra pri 15 sekundach, len este 5-10 sekund sa tam cosi este dokoncuje ohladom spustania systemu. Takze dajme tomu po 30 sekundach uz je PC ready na akukolvek pracu.

Takze ti co tvrdili ze to bude asi diskom mali pravdu. Dakujem vam za pomoc. :applause:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa Edgar » 26 Okt 2020, 10:10

Po pravde Ťa obdivujem, že si mal na to nervy 10 mesiacov :biggrin: :biggrin:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Win 7 strasne dlho nabieha

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Okt 2020, 16:17

Nemal. To by som sa zblaznil.
Ja som ho nepouzival primarne. Tam som mal len take programy co vyzadovali 64bit win, a neke hry "zadarmo" pre deti. Tam je vykonnejsi CPU (intel i5 4-core). Primarne som pouzival ASUS s Win32bit (intel core 2 duo) nakolko mi to stacilo na vsetko co som potreboval robit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok