Pípanie notebooku po preinštalovaní OS - poraďte

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

kVA
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14 Jan 2018, 20:24

Pípanie notebooku po preinštalovaní OS - poraďte

Príspevok od používateľa kVA » 11 Jún 2020, 05:12

Ahojte všetci. Chcel by som vás poprosiť o radu. Včera som si preinštaloval OS na notebooku namiesto Win 10 na Linux Manjaro KDE Plasma. Je síce pravda že som notebook vypol a zapol asi 30x (s toho asi 5x podržaním tlačidla pre zapnutie) lebo sa mi nedarilo vytvoriť Bootovacie USB a potom nastaviť Bios. No dlho som niečo podobne nerobil tak vám trvá dokým sa do toho znova dostanete :) ale to je v podstate jedno.

Chyba je nasledovná:
-zapnem notebook (Lenovo Legion Y530) nabehne logo už to vyzerá ako keby sa šiel zapnúť. Zrazu krátke pípnutie vypne sa a potom po 2 sekundách sa začne znova zapínať a tento raz bez problémov. Viem že tieto pípnutia by mali byť nejaký kód podľa ktorých sa dá rozpoznať o akú poruchu ide. Ale nikde som nenašiel niečo také že by som notebook (PC) zapol potom pípne následne sa vypne a následne sa začne zapínať tak ako má. Neviem čo by to mohlo byť. Inštalácia prebiehala bez problémov. Jediné čo ma napadá že som zabudol niečo prestaviť v Biose. Čo sa týka pípnutia 1 krátke pípnutie by malo byť Chyba pri oživením pamäte RAM. Ale či sa toho držať tak to neviem...

Ďakujem za rady :)
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Pípanie notebooku po preinštalovaní OS - poraďte

Príspevok od používateľa YellowJacket » 11 Jún 2020, 06:54

Ked si vypinal notebook tlacidlom, mal si predpokladam zapojeny hard disk. To mu velmi neprospelo. Skus vybrat hdd a zapnut bez neho, pripadne ak mas moznost vlozit iny ( ak som dobre pochopil, robi to pred nabootovanim OS ). RAM mozes otestovat memtestom.
0

Napísať odpoveď