Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Príspevok od používateľa Edgar » 14 Okt 2020, 19:32

Ahojte, mám taký špecifický problém, tak budem sa snažiť to popísať čo najjednoduchšie.

Mám e-mail vrámci jednej organizácie ktorá používa Outlook e-mail, ale prihlasuje sa tam s vlastnou doménou, teda niečo ako Google Workspace (predtým G Suite) ale od Microsoftu.

Avšak problém je v tom, že username pre login nie je to isté ako to čo je názov e-mailovej adresy. Teda neprihlasujem sa tam cez "meno.priezvisko@doména.sk", ale cez jedinečný vygenerovaný login touto organizáciou.

Ak zadám "meno.priezvisko@doména.sk" do Outlooku v prehliadači (http://www.outlook.com), tak ma presmeruje na prihlasovaciu stránku danej organizácie, teda opäť to isté ako v prípade Google Workspace (G Suite).

Ale nedarí sa mi spojazdniť akýkoľvek mailový klient s touto adresou. Dokonca ani Outlook klient ktorý mám súčasťou legálneho Office 2019 Professional Plus nefunguje.

Čo ma ale zaráža, tak funguje Outlook v Androide, pretože tento Outlook ma pri vyplnení mena v tvare "meno.priezvisko@domena.sk" presmeruje na stránku danej organizácie, kde sa prihlásim s jedinečným loginom a tento Outlook teda funguje. Vlastne to funguje tak isto, ako webový Outlook, ale je to Outlook aplikácia pre Android.

Je šanca že to nejako spojazdním aj na počítači? Lebo keď na Outlook e-mail nefunguje Outlook klient tak to je celkom nepochopiteľné pre mňa.

A hlavne v čom je Outlook pre Android iný, že tam ma to navyše presmeruje na stránku prihlásenia organizácie, ale desktopový Outlook nepresmeruje?

Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Okt 2020, 19:41

No čo Ti poviem? Office na Mac má omnoho viac funkcií a pracuje spoľahlivejšie, ako na Widlách.

Na tom by nebolo nič smutné, kým by widly a office neboli produktom jednej spoločnosti.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Príspevok od používateľa Edgar » 14 Okt 2020, 19:57

Tak sa naštvem a dám si Outlook aplikáciu cez Android emulátor, lebo toto je akože fakt fail :D Skúšal som milión kombinácií a nastavení prihlasovania, samozrejme je možné nastaviť e-mailovú adresu a login zvlášť, ale nefunguje to nijak proste... Podobný problém bol inak aj s VPN, lebo VPN funguje tiež len cez jednu jedinú aplikáciu :D
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 14 Okt 2020, 20:02

S widlami neviem poradiť, ale ja mám TUKE mail na iOS cez Outlook, aj na macOS cez vstavaného klienta. Bez problémov, tak isto je prihlasovanie cez centrálny univerzitný login.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Príspevok od používateľa Edgar » 14 Okt 2020, 20:11

Čiže mail klient na Mac OS Ťa presmeroval na webovú stránku kde si sa prihlásil cez jedinečný login? Alebo ako inak sa to dá?
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 14 Okt 2020, 20:43

Áno, poslalo ma to na login stránku univerzity.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Príspevok od používateľa Edgar » 14 Okt 2020, 20:50

Aha, tak to sa asi zmierim s tým že to nepôjde. Nejde to ani cez defaultného klienta "Pošta", ani cez Outlook, skúšal som tieto všetky typy účtov, ale ani na jednom to proste nešlo... Predpokladám že keby to otvorilo webovú stránku pre login tak ako v mobile tak by to šlo, ale proste neotvorilo ju.
outlook.png
Hlavne že ten Office stojí vyše 500€, no keby som to kúpil tak ma asi šľak trafí že na tom nefunguje originál Outlook účet.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 14 Okt 2020, 21:02

No tak to microsoft fajne hlboko klesol. Keby niektoré appky neboli iba pre windows, a keby neboli výkonné macy tak nenormálne drahé.....tak microsoft pochovám.

Nahodil som virtuálku s 10kou, otvoril som poštu. Outlook ma presviedčal, že môj mail neexistuje. Office365 už len pýtalo heslo, tak asi by som sa rovnako nedostal dnu.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Príspevok od používateľa Edgar » 14 Okt 2020, 21:07

maskrtnik01 napísal:Outlook ma presviedčal, že môj mail neexistuje. Office365 už len pýtalo heslo, tak asi by som sa rovnako nedostal dnu.
Presne to isté robí aj mne :D

Tak skoro som tam bol, prihlásilo ma keď som ručne nastavil doménu a server, ale nesynchronizuje poštu :D
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Použitie Outlook klienta s vlastnou doménou

Príspevok od používateľa vaanja » 14 Okt 2020, 22:47

Outlook je len klient, ktory sa pripaja na server.
Ja by som asi kontaktoval toho, kto ti poskytuje tu mailovu schranku a urcite ti prezradi, aky typ pripojenia pouzit a co kde nastavit v Outlooku 2019.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok