Open Office problem s cross-referenciami

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Open Office problem s cross-referenciami

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Máj 2021, 15:34

Cavte,

pozna z vas niekto OpenOffice Witter?
Prave som narazil na problem ze nemam moznost vlozit pole (Field) typu Obrazok (Figure) do textu.

Potrebujem aby sa mi obrazky cislovali automaticky (ked v texte vlozim dalsi obrazok medzi uz existujuce dva) napr. "Obrazok x. Nazov obrazku", kde x je to automaick cislovanie. Potom cez "Update fields" sa vsetky cisla aktualizuju.

Ak sa dobre pamatam robilo sa to cez Pole (Field) v sekcii Cros-references. Lenze teraz tam ja nemam anu Figure ani Table.
Toto je co mam ja:
image.png

a toto je co by tam malo byt (obrazok z internetu):
https://wiki.openoffice.org/wiki/Docume ... _bookmarks
image.png
Ako sa to tam da pridatt? Mne to vyzera ze ako keby to bolo len deaktivovane, ale neviem ako sa to da aktivovat a ci sa to vobec da. Ci to neodobrali z novsich verzii (mam poslednu 4.1.9.), co mi ale nedava zmysel.
Viem ze pred rok a pol mi to islo, bolo to tam, ale nepamatam sa ze co som to mal za verziu. Viem aj to ze som aktualizoval OpenOffice a teoreticky to moze byt tym.
Medzitym (kym niekto zareaguje) skusim nahodit neaku staru verziu, ze ci to je tym alebo nie. Stacila by mi aj informacia, ze kto to tam mate a aku mate verziu. Skusil by som tu.

Pisal som aj na forum openOffice, ale tam moj prispevok musi admin potvrdit, takze to moze trvat aj par dni. Nemam rad take fora, kde musim caka na potvrdenie. Take skusam stasti tu. Tu to aspon zije.

Dakujem za rady.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Open Office problem s cross-referenciami

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Máj 2021, 18:44

vykasli sa na openoffice. daj si LibreOffice. je to fork OO, ale dost intenzivne vyvijany.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Open Office problem s cross-referenciami

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Máj 2021, 20:30

Pocul som o nom. Mozno ho vyskusam ho.
Je lepsi ako open office?

Medzitym som uz vyriesil problem stym Figure, ale ese stale mam problem ze ked mam 3 obrazky ako Figure 1, Figure 2 a Figure 3 , kde 1, 2, 3 sa meni podla poctu obrazkov, referencie ukazuju stale cislo 1. Neviem preco.
Alebo som dal ze Figure a, Figure b, a Figure c a zase referencie (cross-reference) mi stale ukazuje 1, 1 a 1.
tam sa cislovanie nemeni a malo by tam byt a, b, c,
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Open Office problem s cross-referenciami

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Máj 2021, 23:38

v skratke. OO kupil oracle. Casom vacsina vyvojarov odisla a pokracovali vo vyvoji, ale pod nazvom libre office. OO vyvojovo skoncil, len sa tam obcas opravia chyby.
ja uz roky pouzivam libre a max. spokojnost
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Open Office problem s cross-referenciami

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Máj 2021, 23:00

Tak vyriesil som to. Ak by to nieko potreboval, ak tu je navod. Nie je zly ani open office, len clovek musi mat cas a vsetko co potrebuje si nastudovat. V MS Office to bolo jednoduchsie , no nasrali ma, lebo ked som uz konecne bol velmi dobry v Office 2003 (Word Excel), vsetko co som potreboval som vedel kde je a oni si vydali 2007 a potom rovnaky 2010, tak tym to u mna zabili, lebo som nic nevedel kde je. Vedel som co chcem urobit a ze sa to da, ale nevedel som kde je to a vsetko mi dlho trvalo najst, skratka to pre mna dodrbali v mikrosofte.

Tak tu je navod ako sa robia ccrosreferencie v Open Office ak by to niekto potreboval.
image.png
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok