Android Studio plna zaloha/transfer

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Android Studio plna zaloha/transfer

Príspevok od používateľa TomasNM » 16 Aug 2021, 20:56

Pani,

Android Studio je tak (pre mna) prekomplikovany software, ktory vyuziva milion mnou neznamych modulov (gradle, maven, JDK, SDK, milion roznych verzii vsetkeho mozneho, vzajomne nekompatibilnych a pod. veci), ktorych suvislosti som presne nepochopil doteraz.
Z tohto dovodu mi nova instalacia a rozchodenie existujucich projektov na druhom PC zaberie neskutorne vela energie, casu a skumania chyb, pricom niesom schopny niektore z nich pochopit spravne.

Nateraz som sa dostal do prevadzkyschopneho stavu, kedy uz mozem fungovat so starymi projektami a robit upravy.

Problem ale moze zasa nastat za nejaky cas, kedy to budem rozbiehat zasa na inom PC, preto by som si rad spravil PLNU zalohu funkcnej konfiguracie vsetkeho, co s tym suvisi.

Zakladne veci su mi jasne:
- c:\Program Files\Android\Android Studio
- c:\Users\uzivatel\AppData\Local\Android
Predpokladam vsak, ze dalsie potrebne subory mozu byt rozsypane aj niekde inde a mozno su nejake nastavenia aj v registroch.

Ma niekto prosim predstavu, co vsetko treba zalohovat/kopirovat tak, aby som to na novom PC iba nakopiroval a mal by som vsetko funkcne tak, ako na aktualnom?

Dakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Android Studio plna zaloha/transfer

Príspevok od používateľa YellowJacket » 16 Aug 2021, 22:09

Takymto lepenim, ako kopirovanie suborov, uprava registrov, atd, praveze stratis viac casu, ako novou cistou instalaciou, kde mas okrem ineho vsetko aktualne. Kazdopadne si vies stiahnut konkretnu verziu SDK, ak z nejakeho dovodu nechces najnovsiu. Nastavenia v editore si vies exportnut cez File | Export Settings a na cielovom PC importovat cez File | Import Settings.
Ak ide o to, ze na cielovom PC napr nemas moznost stahovat tolke data, tak podstatna bude zlozka so samotnym studiom, android sdk, java sdk. Cesty k sdk sa daju manualne nastavit. Ale stale si myslim, ze je jednoduchsia cista nova instalacia.
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Android Studio plna zaloha/transfer

Príspevok od používateľa TomasNM » 16 Aug 2021, 22:24

Praveze tie neustale aktualizacie veci komplikuju.
Ja mam nejake svoje appky, ktore som si robil aj X rokov spatne a teraz s kazdym updatom musim neustale nahanat kompatibilitu. A tomu sa chcem prave vyhnut.
Ja niesom profesionalny app developer, robim si appky pre seba, dlhodobo mi staci SDK10 (A2.3.3), pripadne SDK16 (A4.1).
Ak mam teraz napr. nieco s verziou gradle 4.2.2, build tools verzie 30.0.3, JDK verzie 18, tak za rok uz bude update, maven si medzicasom zmeni repository a zasa po cerstvej instalacii bude problem s rozchodenim existujuceho projektu - a tym verziam celkom nerozumiem (som samouk). Ani Boh sa v tom nevyzna, preto chcem zalohovat/preniest 100% 1:1 aktualny stav, bez toho, aby sa to riesilo nejakymi download automatmi a pod. vecami.

SDK je celkom jasna volba - vyberiem a nainstaluje.
Ale JDK, gradle, gradle tools, maven verzie - ani netusim co to je, ale robi to problemy.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Android Studio plna zaloha/transfer

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 16 Aug 2021, 22:52

prave preto, ze je to kopec roznych veci sa to neda len tak preniest.
Idealne je poznacit si, akym sposobom to vsetko instalujes a potom ist podla toho navodu.
a z toho dovodu jediny jazyk s ktorym nie som kamarat je java.
Riesenim moze byt napr. virtualizacia, nainstalujes system, cele android studio a urobis si zalohu. V tom virtualnom systeme nebude nic, len samotne android studio + vsetko potrebne na vyvoj.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Android Studio plna zaloha/transfer

Príspevok od používateľa TomasNM » 17 Aug 2021, 15:00

Nemyslim, ze kopirovanie by mi to malo skomplikovat, skor naopak.
Poznacit si to, ako som to teraz rozchodil, asi nebude realne, pretoze sam netusim, ako som to vobec rozchodil.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Android Studio plna zaloha/transfer

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 17 Aug 2021, 16:05

no, lebo to nie je len kopirovanie. tie jdk, sdk sa integruju do systemu, aby ich potom mohli vyuzivat aj ine systemy. napr. androidacke jdk vyuziva jak android studio, tak xamarin (C#). to iste emulator. raz si ho nastavis a vyuzivas z roznych prostredi.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Android Studio plna zaloha/transfer

Príspevok od používateľa YellowJacket » 17 Aug 2021, 16:15

Napadlo mi prave, ze niektore veci obycajnym kopirovanim ani nespravis. Napr, uprava systemovej premennej PATH. Kdezto instalator to spravi automaticky. Ano, dalo by sa to spravit napr nejakym bat suborom, alebo podobne, ale zase sme pri tom, ze zbytocne komplikacie. Tymto ta samozrejme neodhovaram, ale mozno by som sa skor zameral na chyby, ktore ti ukazovalo v novej instalacii, so starymi projektami. Nechce sa mi verit, ze by tam nebola spatna kompatibilita. Neviem, ake stare mas tie projekty, ale ja som takyto problem nemal.
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Android Studio plna zaloha/transfer

Príspevok od používateľa peterple » 17 Aug 2021, 20:08

Ja keď zálohujem tak cez File - Export to zip file. Zbali to všetko čo treba. Na druhom stroji sa to len rozbalí a urobí sa z toho projekt. Na git a podobné som zatiaľ nedorástol. Ale to je najlepšia cesta. Nakoľko môžeš robiť vetvy, forky a pod.

Ešte dodám že tiež s tým nemám nejako moc problémov. Prvá moja apk žije možno už nejakých 20 rokov. Behala najprv na androide 2.1. Udržoval som ju po android 4.1 Už som ju dlho nekompiloval nanovo ale myslím že by to nebol až taký problém. Ak sa tam nesnažíš napchať nové fičúry tak to skompiluje po starom.

Prechod na nové fičúry sú niekedy aj u mňa niečo ako Nevedko v krajine zázrakov ale zatiaľ som to vždy nejako rozbehal. V najhoršom aj tak že urobím nový projekt a tie staré veci tam postupne podoťahujem mimo UI
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok