Windows11

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Windows11

Príspevok od používateľa technikus110 » 09 Okt 2021, 06:36

Zdravím, je tu dáky nadšenec, čo si už nainštaloval Win11?
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Windows11

Príspevok od používateľa Atlan » 09 Okt 2021, 12:05

A naco aby som riesil problemy ktore nemam na w7?
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Windows11

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 09 Okt 2021, 12:13

Prejdem az skonci podpora na 10. Zatial hadam vychytaju vacsinu much. A snad niekto sikovny obide ten tpm modul.
Atlan kazdy potrebuje nieco ine w7 uz davno nieje podporovany, mne osobne by prinasal problemy prave ten.
2
Obrázok 1 Obrázok 1
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows11

Príspevok od používateľa medved » 09 Okt 2021, 12:37

Ja tiež do poslednej chvíle budem ostávať pri win10 Enterprise LTSC. Prechodom na win11 a hlavne hneď teraz by som si koledoval len o problémy. Načo to meniť, keď aktuálne mi všetko funguje perfektne.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows11

Príspevok od používateľa Mek » 09 Okt 2021, 15:41

Moj "az" 3 roky stary notebook nie je podporovany, lebo je v nom procesor i7-7700HQ, pritom TPM aj ostatne poziadavky splna. Podpora zacina az od 8. generacie Intel CPU. Sice M$ po kritike aj par 7-ckovych procesorov pridal, ale moj medzi nimi nie je. Cital som, ze sa ta kontrola da obist a Windows 11 aj tak nainstalovat, a vraj to aj s tymto procesorom bez problemov bezi a nepada. Ja to skusat nejdem, pockam si nejaky rok-dva, kym to bude odladene, a mozno za ten cas sa zjemnia aj poziadavky. Zatial co som cital diskusie, tak to vyzera skor ako nejaka alpha-beta verzia a nie nieco do produkcie...
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: Windows11

Príspevok od používateľa tom666 » 09 Okt 2021, 16:41

Dr.Martin napísal:
09 Okt 2021, 12:13
... kazdy potrebuje nieco ine w7 uz davno nieje podporovany, mne osobne by prinasal problemy prave ten.
W7 SP1 mám nainštalovaný na desktope od cca roku 2011 a doteraz všetko funguje bez najmenších problémov vrátane nových aplikácii (nové hry na ňom nehrám). Aktualizáciu OS som hneď po inštalácii čistého sýstému vypol :!: :D Bezpečnosť je zabezpečená iba prostredníctvom aktualizácie antiviru (Avira) a aktulizácie web. prehliadača (Firefox + Adblock Plus). Na používanie W10, alebo W11 zatiaľ nie je dôvod a neprináša žiaden benefit, okrem toho, že do sveta neustále niečo trúbi. Na off-linevom notebooku určeného na servisné úkony používam dokonca výhradne WinXP :)
2
Obrázok 2

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Windows11

Príspevok od používateľa loksiklubos » 09 Okt 2021, 17:48

Ja len informujem treba si dokladne prestudovat ci je mozne instalovat win 11 na vas pc/ntb. Uz som na viacerych forach cital ze sa sa neodporuca ho instalovat na ntb znacky HP po restarte uz nenabehne bios vraj je potrebne vymenit biosovy cip
0


ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows11

Príspevok od používateľa ivan_01 » 09 Okt 2021, 18:59

Dobre to má malýmäkký ošéfované, z užívateľov urobí beta testerov, náklady minimálne, zodpovednosť žiadna a po čase už len inkasuje..
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Windows11

Príspevok od používateľa Edgar » 09 Okt 2021, 22:16

Mal som to asi polhodinu až hodinu, je to pekné, plynulé, moderné... Ale nie úplne funkčné :D
Doteraz nie je nový Skicár
Doteraz nie je nový Snipping Tool
Doteraz nie je nový MS Store a dokonca mi z toho starého ani nešlo inštalovať veci.
Doteraz je tam predinštalovaný bordel.
Niekde som pred pár dňami videl rozdiely medzi Win10 a Win11, no už ten článok ani za boha neviem nájsť, ale písalo sa tam presne o veciach ktoré som spomenul vyššie.
To, že sa dá odinštalovať Windows terminál, ale v ponuke cez skratku Win+X ostane a po kliknutí sa proste nespustí, asi nestojí za reč... A ako bonus som ho už ani nedokázal nainštalovať :D
Občas sa bugoval dark mode a niektoré prvky okien zobrazovalo bielo.
A samozrejme zas a znova trvajúca neschopnosť Microsoftu zbaviť sa Ovládacieho panela... A to nedokázali od roku 2012 ako vyšiel Windows 8... Ktorý normálny systém má 2 rôzne aplikácie pre nastavenia? :D
Takisto Taskbar maximálne do*ebaný, polovica nastavení úplne zmizla, nedajú sa nastaviť ani široké tlačidlá otvorených aplikácií a teda ani ich zoskupenie, nedá sa dať ani užší/širší taskbar, nedá sa meniť ani jeho umiestnenie (môže byť len dole) a trvalé zobrazenie ikôn v oblasti oznámení (tam ako je sieť, hlasitosť a čas) sa musí dávať každé jedno osobitne pre každú aplikáciu zvlášť, nedá sa naraz vybrať aby boli viditeľné všetky.
Za mňa teda jedine ako public beta a o to na hlavnom počítači fakt nemám záujem... Win10 som tiež dával až po 3 rokoch od uvedenia, tak uvidíme kedy dám 11 :D
Skúšané na i5-11400, 16GB DDR4, NVMe
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Windows11

Príspevok od používateľa nalimko33 » 10 Okt 2021, 14:14

0
SHARP MZ-811

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: Windows11

Príspevok od používateľa darlington » 07 Nov 2021, 20:43

Osobne som si teraz zohnam verziu 11 LITE osekanu co nema vsetok ten balast ale neni na to cas vyskusat.Kazdopadne necakaj od toho zazraky.Kazdy novy operacny system je vzdy ospevovany lebo chcu aby sa predaval ale nebude to ziadna slava.Akurat ocakavam ze zas bude treba kupovat nove prislusenstvo k pc lebo stare zariadenia nan nebudu mat urcite napisane ovladace a ani nebude zaujem zo strany vyrobcov aby boli.Win 11 je len dalsie cucanie penazi z nas nic viac.Experti na cucanie penazi su vsak BETHESDA co po 10r ako vydali hru SKYRIM tento rok vydavaju to iste po uz niekolky krat po special a legendary tomu dali nazov SKYRIM universary edition.A to uz je ina psychiatria.Kam sa na nich hrabe microsoft s win11.
1
Obrázok 1

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: Windows11

Príspevok od používateľa darlington » 07 Nov 2021, 20:51

tom666 napísal:
09 Okt 2021, 16:41
Dr.Martin napísal:
09 Okt 2021, 12:13
... kazdy potrebuje nieco ine w7 uz davno nieje podporovany, mne osobne by prinasal problemy prave ten.
W7 SP1 mám nainštalovaný na desktope od cca roku 2011 a doteraz všetko funguje bez najmenších problémov vrátane nových aplikácii (nové hry na ňom nehrám). Aktualizáciu OS som hneď po inštalácii čistého sýstému vypol :!: :D Bezpečnosť je zabezpečená iba prostredníctvom aktualizácie antiviru (Avira) a aktulizácie web. prehliadača (Firefox + Adblock Plus). Na používanie W10, alebo W11 zatiaľ nie je dôvod a neprináša žiaden benefit, okrem toho, že do sveta neustále niečo trúbi. Na off-linevom notebooku určeného na servisné úkony používam dokonca výhradne WinXP :)
UBLOCK je na blokovanie reklam lepsi zabera menej pameti a hlavne mu neplatia niektori za to aby pustal ich reklami ako to robi AD BLOCK.A co sa tyka win7 tak je v pohode ale je fakt ze okrem hier ani najnovsie strihove a graficke programi na nom nespustis.Hlavne preto ze uz mavaju nativne len direct x12 podporu a s tym si win7 jednoducho neporadi aj keby neviem ako chce tak nemoze to na nom ist.Spomeniel len MAGIX VEGAS alebo COREL 2022 tam s win7 nepochodis.A to win10 nepouzivam tiez len som skusal na win7 a konecna narazil som s nimi na nom uz nejdu.A co sa tyka toho trubenia do sveta verzie LITE su praveze bez geolokacie a aj vsetkeho toho balastu ako cortrana a defender napriklad.Neviem preco sa vsetci bojite o svoju bezpecnost na nete ale pokial clovek nechodi na pochybne web stranky a nestahuje si do pc ovladace z pochybnych web stranok tak su vam antiviraky na dve veci.Neni to tak zle s tymi virusmi ako sa zda.Ja som nemal virus mozno 10rokov.Chytil som ho ked som si stiahol nejaky exe subor co mi mal stiahnut nejaky program a samozrejme ze mi namiesto programu postahovat same svinstva do pc tak uz som sa poucil barz co si nestahnem od barz koho.

ps...ak nechces aby ta sledoval velky brat tak si hlavne nevyhladavaj informacie cez google ale cez www.duckduckgo.com mozes si ho vo firefoxe aj prednastavit ako hlavny vyhladavac v polozke settings ...search ...default search engine
0
Naposledy upravil/-a darlington v 07 Nov 2021, 21:09, upravené celkom 3 krát.

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: Windows11

Príspevok od používateľa darlington » 07 Nov 2021, 21:06

Dr.Martin napísal:
09 Okt 2021, 12:13
Prejdem az skonci podpora na 10. Zatial hadam vychytaju vacsinu much. A snad niekto sikovny obide ten tpm modul.
Atlan kazdy potrebuje nieco ine w7 uz davno nieje podporovany, mne osobne by prinasal problemy prave ten.
TMP modul sa obchadza tak ze sa instaluje win11 cez win10 instalator.To uz davno neni problem.
0

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows11

Príspevok od používateľa ivan_01 » 08 Nov 2021, 09:08

darlington napísal:
07 Nov 2021, 20:51
a aj vsetkeho toho balastu ako cortrana a defender napriklad...
Tak práveže defender vo windowse je z tých lepších produktov, žiadny iný avir okrem neho nepoužívam a nikdy žiadny problém
0

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: Windows11

Príspevok od používateľa darlington » 08 Nov 2021, 21:33

windows defender je nocna mora tazko pochopi niekto kto nestahuje torrenty
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Windows11

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 08 Nov 2021, 21:43

Presne raz mi vyprsala platnost esetu a hned sa aktvoval defender. Vymazal mi dost suborov ktore boli v poriadku. Nastastie zalohujem takze som o nic neprisiel.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

rohy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: PD
Vek: 55

Re: Windows11

Príspevok od používateľa rohy » 09 Nov 2021, 06:37

ja mam w11 nainštalovany na jednom Pc už od vydania.Zatial celkom stabilny,ale na druhu stranu je prinos oproti w10 0.000nič
0

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: Windows11

Príspevok od používateľa darlington » 09 Nov 2021, 09:01

Win11 je presne ako som pisal uz Skyrim universary edition.Trochu ina grafika ale je to stale ten isty Skyrim z roku 2011.Treba len kupit novsi hardware.Presne tak to robi aj Bethesda.Sme pre nich len dojne kravy a ten neviem aky namakany bezpecny a co ja viem aky super dokonaly operacny system bude o 5r zas len odpad a budu nas presviecat ze ten win12 co ma ine pozadie a ine fonty ci start tlacitko na pravo namiesto hodin a hodiny vlavo tak to je maximalne vylepsenie a dokonalost sama.Vsetko je super dokonale ked to chcu predat tak to musi byt tak.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Windows11

Príspevok od používateľa medved » 09 Nov 2021, 16:08

Dr.Martin napísal:
08 Nov 2021, 21:43
Presne raz mi vyprsala platnost esetu a hned sa aktvoval defender. Vymazal mi dost suborov ktore boli v poriadku. Nastastie zalohujem takze som o nic neprisiel.
to mi hovor... napodobne.. defender nikdy viac.. striedam to aktuálne raz avast, raz eset...

Pekne prirovnanie k tomu Skyrim :biggrin: asi tak... a ešte aj to, čo bolo dobre, tak do win11 akosi nedali.. tak uvidíme, čo to bude... zatiaľ neplánujem ho testovať. Podržím si win10, kým to bude možné.
0

Napísať odpoveď