Aký novší prehliadač ?

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Aký novší prehliadač ?

Príspevok od používateľa Dolfi » 05 Jan 2022, 10:06

Zdravím ! Viem že tu je kopec odborníkov, tak sa chcem spýtať. Používam počítač s ešte Win XP a Firefox 52.9.0. Teraz pár dní som mal "absťák", lebo tvrdo padalo spojenie s fórom, (asi pre "moderné" šifrovanie prenosu dát). Vedenie to napokon dalo aj pre mňa dokopy. No určite čoskoro príde doba, keď Win XP a k nim podporovaný prehliadač trvale prestanú fungovať. Nateraz mi to len odmieta prehrávať niektoré videá. Viem, že "pokrok" nezastavím. No nemá niekto "v merku" nejaký neštandardný prehliadač, alebo nejaký iný spôsob, ako to zatiaľ "poriešiť" ?

Prípadne inak, ktorý Win sa dá ešte nainštalovať na starý hardware, (Intel E8500, chipset G41 a 4 GB (max. 8 GB) ? A vyplatí sa tá námaha ?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: Aký novší prehliadač ?

Príspevok od používateľa bibibo » 05 Jan 2022, 10:17

Neuvazovali ste nad prechodom na niektoru z Linux distribucii ? Myslim si, ze pre tento pripad je to idealne riesenie.
0

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Aký novší prehliadač ?

Príspevok od používateľa miso156 » 05 Jan 2022, 10:32

Taktiez fungujem na starom notebooku, Core2Duo 1800MHz, 1.5GB Ram (r. 2006). Mam na nom Win7 a pomaly prestava vsetko fungovat (nepodporovany novy soft), problemy s cerifikatmi, hrozne spomaleny kvoly antiviraku.

Supol som tam najnovsi Debian a mozem povedat ze neporovnatelne rychlejsie. Jedine kvoly comu nechavam Win je LTspice, som nan nauceny.

Inak, myslim ze E8500 so 4GB musi dat Win10 ako nic.
0
"No pain, no gain." (KC238)

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Aký novší prehliadač ?

Príspevok od používateľa Dolfi » 05 Jan 2022, 10:37

Syn mi to tiež ponúkal. No dokážem sa v mojom veku preorientovať ? To existuje (a bude existovať aj do budúcna) prehliadač, ktorý zvládne súčasné stránky/ videá ?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Aký novší prehliadač ?

Príspevok od používateľa zen » 05 Jan 2022, 11:41

Podla toho, co robis.

Rozdiel medzi dvema navigatory pod tym istym OS je obrovsky v porovnani s rozdielom medzi tym istym navigatorom pod dvema roznymi OS. (Ja si nemozem zvyknut, ze Firefox ma Home vpravo a Chromium vlavo.)

Ak pouzivas prikazovy riadok, ocakavaj katastrofu.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: Aký novší prehliadač ?

Príspevok od používateľa bibibo » 05 Jan 2022, 11:57

Moja mama je v rovnakom veku. Nainstaloval som jej Linux Mint. Pouziva to len na prezeranie internetu. Obcas si stiahne nejake fotky, ktore jej zdielaju. Nema s tym absolutne ziadny problem. Je pravda, ze obcas jej musim spustit aktualizaciu, pretoze vyskoci jej okno o aktualizacii a nevsima si ho.
Ja doma pouzivam Linux a MacOS. Oba vyuzivam na kompilacie programov a kernel, programovanie STM32, popripade Arduino, navh DPS v KiCad, kreslenie FreeCAD, potom skusam Python, potom nejake dalsie programy pre 3D tlac, atd. Windows mi absolutne nechyba.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Aký novší prehliadač ?

Príspevok od používateľa Dolfi » 05 Jan 2022, 12:02

Už nerobím nič (užitočné) ! Len lozím po konšpiračných stránkach, (a Svetelektro), a sem-tam elektronická pošta ... :wink:

No stále som nedostal odpoveď, či vývoj prehliadačov pre Linux stále drží krok so súčasnosťou, nech je už nainštalovaná akákoľvek distribúcia Linuxu, ktorá zrejme tak isto "odchádza do histórie".
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: Aký novší prehliadač ?

Príspevok od používateľa bibibo » 05 Jan 2022, 12:11

Ano, vyvoj prehliadacov pre Linux drzi rovnaky krok ako pre Windows. Odporucam nainstalovat nieco zalozene na Debiane napr. Debian, Ubuntu, Mint atd. Je mozne aj vytvorit Live USB kluc a vyskusat si ho bez instalacie.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Aký novší prehliadač ?

Príspevok od používateľa budvar10 » 05 Jan 2022, 12:54

Ak Linux, určite by som odporúčal Mint. Pre neskúsených asi najlepšia voľba. Samozrejme vývoj tam je a Firefox tiež, len vyzerá už trochu inak.
Ja už roky používam Mint a XP mi beží vo virtuálke.

Ako už bolo napísané, dá sa stiahnúť inštalačka, urobiť tzv. live CD alebo USB a odskúšať. Netreba nič inštalovať na skúšku. Mimochodom, Linux je zadarmo.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Aký novší prehliadač ?

Príspevok od používateľa Dolfi » 05 Jan 2022, 21:09

Všetkým vďaka za názory. Syn už nainštaloval Win10 a ide to použiteľne ... :applause:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok