Návrh domovej elektroinštalácie

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
po4433
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 274
Dátum registrácie: 24 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 31

Návrh domovej elektroinštalácie

Príspevok od používateľa po4433 » 20 Feb 2022, 15:00

Zdravím projektantov. Hľadam nejaky prostý program na návrh domovej elektroinštallácie. Potreboval by som hlavne symboly vypinačov, zasuviek a nejaké svetla. Najlepšie ak mozem vlozit vlastny template (podorys domu), ale kludne si to mozem prekreslit sam.

Teraz som layout od zakaznika dostal v PDF. V skicari som vymazal vsetko tak, aby mi ostali iba obvodove mury, dvere a okna. Vo worde som Do nich potom provizorne vlozil znaky pre vypinace, zasuvky a svetiel. Problem nastal ked som to zacal cislovat (okruhy) zacal mi skakat text, ako to uz vo worde býva. Zvladol som to, ale trvalo to strasne dlho. Preto by som chcel do buducna nieco original vymyslene, vytvorene. Ďakujem za akukolvek info. Teraz skusam GLIFFY, uvidime ako to bude stym
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Návrh domovej elektroinštalácie

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 20 Feb 2022, 15:21

0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Návrh domovej elektroinštalácie

Príspevok od používateľa ondistef » 20 Feb 2022, 15:28

Tak Word a skicár sú totálne nevhodné na akékoľvek kreslenie. To už skôr ľubovoľný grafický vektorový program.
Na kreslenie sa používa Autocad, ProgeCAD, ... prípadne špecializované nadstavby alebo originál elektrikárske nástroje ako ePlan.
Ak to ma byť bezplatné, tak na začiatok môžeš skúsiť LibreCAD, akurát značky si budeš musieť nakresliť sám.
Bitmapový obrázok sa dá rozbiť a uložiť ako vektorový aj vo formáte dxf v programe Inkscape. Nie vždy sa to ale rozloží správne.
Prípadne ProfiCAD kde už máš aj značky, dá sa stiahnuť aj voľná verzia s nejakými obmedzeniami a je v českom jazyku.
0

Používateľov profilový obrázok
po4433
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 274
Dátum registrácie: 24 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 31

Re: Návrh domovej elektroinštalácie

Príspevok od používateľa po4433 » 20 Feb 2022, 20:31

Ďakujem za rady. Ostal som predsalen pri GLIFFY. Je to až smiešne primitívne, nahral som si PDF pôdorys domu, roztiahol ho na format A3, urobil si vlastnú knižnicu symbolov (zatial iba bitmap, dosť hranaté, neskor skusim niečo vektorové, aby to malo oblejšie tvary bez kociek :biggrin: ) a začal nahadzovať značky plus ich popis a bez rozhadzovania textu ako tomu bolo vo worde. Čiže za mňa úplná spokojnosť a používanie aj do budúcna pri ďalších návrhoch elektroinštalácie.

https://www.gliffy.com/

:potlesk:
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh domovej elektroinštalácie

Príspevok od používateľa pablox » 21 Feb 2022, 09:37

Len pre ostatných, ja som to kreslil v ProfiCADe, stiahol som si skúšobnú verziu na 30 dní zdarma, vložil pôdorys bytu a kreslím doňho. Aj po skončení skúšobnej verzie sa dá do obrázku kresliť, len sa nedá vložiť nový.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
po4433
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 274
Dátum registrácie: 24 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 31

Re: Návrh domovej elektroinštalácie

Príspevok od používateľa po4433 » 21 Feb 2022, 12:28

Príspevok od používateľa pablox » 21 Feb 2022, 09:37

Len pre ostatných, ja som to kreslil v ProfiCADe, stiahol som si skúšobnú verziu na 30 dní zdarma, vložil pôdorys bytu a kreslím doňho. Aj po skončení skúšobnej verzie sa dá do obrázku kresliť, len sa nedá vložiť nový.
Trocha nechapem. To akoze robis navrh stale v tom istom layoute ? ktory si nahral na zaciatku ?
0

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Návrh domovej elektroinštalácie

Príspevok od používateľa milansprlak » 21 Feb 2022, 16:51

Z jednoduchých a pomerne dobrých a lacných programov je dobrý aj SchémataCAD.
0

Používateľov profilový obrázok
po4433
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 274
Dátum registrácie: 24 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 31

Re: Návrh domovej elektroinštalácie

Príspevok od používateľa po4433 » 22 Feb 2022, 11:25

Len pre predstavu. Layout od majitela, vycisteny od zbytocnosti. Kniznica s vlastnymi symbolmi, tak aby to chapali neelektrikary, ktory mi chodia pomahať tahať káble. Označenia v rozvadzači sedia s tým v layoute.
Žiadny priestor pre omyl.

BTW cisla obvodov sme este pisali od dnu do krabičky :biggrin: to bola len chviľkova slabost pri sadrovani. Pochybujem ze ma to bude bavit aj do buducna :biggrin:
Rozvádzač_20.2.2022-page-001.jpg
zásuvkové obvody_20.2.2022-page-001.jpg
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok