Pomoc v exceli (Libe Office)

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Pomoc v exceli (Libe Office)

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Aug 2022, 21:25

Cavte,

Mam taku otazku pre "profikov" v exceli.

Nalogoval som data do txt (otvoril v exceli) kazdych 15 sek. Mam ich na asi 3500 riadkov za jeden den. A potreboval by som to spriemerovat pre napr. 15 min, t.j. pre 15x4 = 60 udajov, alebo mozno aj 60 min. Uvidim.

Predstavte si ze v stlpci A1 : A3500 su data - cisla. Ja potrebujem do B1 vypocitat priemer pre bunky A1:A60.
Do bunky B2 potrebujem dat primer buniek A61:a120, Do B3 dat priemer A121:A180,. ....atd.
Da sa toto vobec urobit nejako jednoducho?
Manualne sa mi to nechce, ale ked to nepojde, tak co uz, budem musiet obetovat 3 hodiny ak nie viac.
Ja som manualne zapisal tieto tri riadky =AVERAGE(A1:15), =AVERAGE(A16:30), =AVERAGE(A31:45) a potom to cele oznacil a potiahol nizsie, no nerobil to. Stvrty a dalsie riadky boli =AVERAGE(A4:18), =AVERAGE(A5:19),....
Ja by som potreboval dalsie riadky ako =AVERAGE(A46:60), =AVERAGE(A61:75),....

Da sa toto nejako urobit, neakym trikom (funkciou)? Neako pripocitat k A1 +15 ale nie k bunke ale k adrese bunky. Da sa to v exceli?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Pomoc v exceli (Libe Office)

Príspevok od používateľa balu » 21 Aug 2022, 22:49

Musel jsem to dát do zipu. Soubor typu *.ODS sem vložit nelze.
Prílohy
Prumery.zip
(26.46 KiB) 47 stiahnutí
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pomoc v exceli (Libe Office)

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Aug 2022, 09:45

Krasa...

balu diki moc. Takto to spravim za par sekund. :potlesk:

Pre ostatnych ak vas to zaujima, tak som zviditelnil funkcie ako je to spravene aby ste to nemuseli stahovat a otvarat v exceli alebo v LibreOffice.
image.png
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok