Vypnut a zapnut win proces cez odkaz

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Vypnut a zapnut win proces cez odkaz

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Okt 2022, 22:36

Ahojte,

Mam router co podporuje USB print server a k tomuto routeru mam pripojenu atramentovu tlaciaren. Na PC mam Win7 a nainstalovany USB Printer Controller soft,
image.png
co zabezpecuje tlac cez wifi siet na atramentovu tlaciaren. Vsetko funuje OK, akurat ked zaspi pocitac (hibernate), tak po zobudeni proces USB Printer Controller stale bezi v procesoch (CTRL+ALT+DELETE -> Task Manaer -> Processes), ale aplikacia nepozna tlaciaren, neexistuje.
image.png


Stale musim vypnut process USB Printer Controller cez CTRL+ALT+DELETE -> Task Manaer -> Processes
image.png
a potom ten soft USB Printer Controller znova spustit a potom uz to opat bezi dobre az kym nehybernujem PC.

Da sa napisat nejaky subor kde budu prikazy vypnutia procesu a znovu spustenia programu. Tento subor by som potom spustal z plochy cez zastupcu.

Jednoducho povedane potrebujem ukoncit proces a potom nasledne spustit pomocou zastupcu na ploche.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Vypnut a zapnut win proces cez odkaz

Príspevok od používateľa balu » 04 Okt 2022, 22:47

Do bat souboru dej :
TASKKILL /IM <název_procesu>
<znovu_spustit_program>
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vypnut a zapnut win proces cez odkaz

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Okt 2022, 03:03

Diki moc z typ. To mi nefunovalo, chyali tam uvodzovky, ale vedel som podla coho hladat. Toto vyplo ten proces:

taskkill /im "USB Printer Controller.exe"

Start tiez nefunuje. Zajtra este poggolim.

Diki moc. Aspon si mi pomohol stym ze podla coho to mam hladat. :thumbup:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vypnut a zapnut win proces cez odkaz

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 06 Okt 2022, 07:40

daj si na koniec pause - ostane to okno otvorene a uvidis tam pripadnu chybovu hlasku.
vo windows v naplanovanych ulohach sa daju nastavit rozne udalosti. mal by tam byt aj po hibernacii. mozes to tam potom supnut (bez pause) a mas to automaticky
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok