Mate niekto Win 10 ISO?

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Mate niekto Win 10 ISO?

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Dec 2022, 00:37

Ahojte,

Kupil som dnes online NB v ktorom je win11.

Chcem tam dat Win10 *Home aleo Pro. Win10 uz ako tak poznam. Na starom NB mam win7.

Takze kym pride, dovtedy zozeniem instalacku Win10. Bojim sa z neznamych stranok stahovat ISO image, lebo neviem ak virus v nom moze byt.

Nemate niekto Win10 ISO CD ze by ste to niekde uploadli kde je rychly upload? eako by sme sa dohodli. A poznate overeny sposob ako to aktivovat za free?

Ak nie sem, tak dajte mi prosim vediet do SS. Dakujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
nero150
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 12 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Halenkov (CZ)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Mate niekto Win 10 ISO?

Príspevok od používateľa nero150 » 16 Dec 2022, 06:18

Ahoj

Normálne si to stiahni z Microsoftu.
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10

je tam stiahnuť nástroj a ten ti urobí Flashku inštalačnú.
Myslím si, že aktivacia nebude potrebná, keď tam máš origo W11..

Každopádne by som na tvojom mieste ostal na WIN11, nieje to až taký rozdiel oproti WIN10.
A beží to slušně už od aktualizácie 22H2.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mate niekto Win 10 ISO?

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Dec 2022, 11:39

Vcera som to skusal stiahnut s NB s win7. Stiahol som si ten nastroj co to cele ma spravit a ked som ho spustil, tak som dostal hlasku "Unknown error. Click OK to close". A skoncil som.

Preto som sem potom pisal.
Manzelka ma win10 v pc. Skusim to dnees vecer tam, ci aj tam vyskoci unknow error.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mate niekto Win 10 ISO?

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Dec 2022, 22:51

Tak, dnes som to vyskusal vytvorit to botovavcie USB (alebo len stuhnut ISO subor) na PC s Win10 a islo to. Tak som si hned vytvoril bootovacie USB.
Zaujimave, ze na PC s Win7 sa to neda stiahnut.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2441
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Mate niekto Win 10 ISO?

Príspevok od používateľa Edgar » 16 Dec 2022, 23:19

ISO sa dá stiahnuť priamo z Microsoft stránok, ale nesmie to byť zariadenie s Windowsom. Resp. treba to trochu oklamať a to zmenou user-agenta. Stačí stlačiť F12 a vybrať zobrazenie na mobilnom zariadení.
Schválne prikladám screen z Windowsu 7.
Každopádne už to máš vyriešené, tak je to bezpredmetné, no ak by to tu v budúcnosti hľadal niekto iný, tak dá sa to spraviť týmto spôsobom.
Čo sa týka aktivácie, krok s výberom verzie a aktivácie sa pri inštalácii preskočí a aktivuje Ti automaticky príslušnú verziu podľa tej, aký Windows tam máš teraz. Čiže ak je Win11 Home, urobí to pri inštalácii automaticky na Win10 Home.
Bez názvu.png
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mate niekto Win 10 ISO?

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Dec 2022, 02:26

Diki za info. Mozno si stiahnem pro verziu, ak sa bude dat. Manzelka ma Win10 Home, tak som mohol len home verziu stiahnut. Uvidim. Ma zmysel pre domace pouzitie mat pro verziu?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2441
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Mate niekto Win 10 ISO?

Príspevok od používateľa Edgar » 17 Dec 2022, 11:07

No tak to napíšem inak. ISO ktoré stiahneš (či už cez Media Creation Tool alebo priamo z webu) má v sebe všetky verzie. Akurát keď máš OEM licenciu od výrobcu notebooku, pri inštalácii nového Windowsu sa výber verzie preskočí lebo to automaticky vyberie a aktivuje na základe tej OEM licencie ktorá je hardvérovo uložená. Na takýchto PC sa to dá zmeniť len po nainštalovaní danej verzie a následnej zmene Product Key v nastaveniach Windowsu. Kľúč sa dá kúpiť aj ako druhotná licencia do 10€. Aj keď myslím že ako bežný používateľ nespoznáš rozdiel medzi Home a Pro. Pokiaľ nepotrebuješ šifrovanie disku, to je bohužiaľ stále len v Pro verzii.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Mate niekto Win 10 ISO?

Príspevok od používateľa Amaterr » 17 Dec 2022, 11:17

ja asi takto ...W10 5ojro a W7 7ojro ... uz ma to nebavi presediet hodiny a skusat :)
Prílohy
W10.jpg
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mate niekto Win 10 ISO?

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Dec 2022, 11:49

Dakujem za vysvetlenie. Uz to chapem. :thumbup:
1
Obrázok 1
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok