PVR TV nahrávanie - ochrana?

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

PVR TV nahrávanie - ochrana?

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Okt 2023, 16:51

Zdravím, stretol sa už niekto s tým, že nejaký konkrétny televízny program (nie stanica, ale konkrétny vysielaný program na tejto stanici) sa nedá nahrať? Teda na prvý pohľad vyzerá že sa dá nahrať, ale nedá sa potom prehrať. Ukazuje iba náhľad súboru a pri pokuse o prehratie sa nedeje nič, ani žiadna chyba, ale proste sa nespustí. Schválne som nastavil plán nahrávania aj na program pred aj na program po, tie dva bez problémov prehralo, ale ten jeden konkrétny medzi nimi neprehralo. Skúšal som to dokonca 2x, najprv som myslel že je chybný HDD, lebo použil som len nejaký náhodný ktorý som doma našiel, cez SATA/USB prevodník, ale kúpil som už namiesto toho nové klasické USB-čko, no tam urobilo to isté, takže usudzujem, že to je zámer. Je to ANTIK TV a ANTIK NANO 4 GIGA BOX.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: PVR TV nahrávanie - ochrana?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Okt 2023, 20:18

antik ma svoj box, takze teoreticky moze zakazat nahravanie konkretnych programov. Nie je to nieco ultra mega exkluzivne, ako nejake sportove prenosy?
aj ked je zvlastne, ze by mali aspon vypisat hlasku, ze nie je mozne nahrat.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: PVR TV nahrávanie - ochrana?

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Okt 2023, 21:48

Čakal som otázku že čo to je, tak je to ultra mega exkluzívny obsah zo stanice pre dospelých :D Presnejšie je to konkrétne video ktoré je na internete za paywallom, čo tomu obmedzeniu nahrávania dáva aj dostatočný dôvod. A veď toto presne, že keby to aspoň dalo hlášku, ale ono sa to celý čas tvári že to nahráva, aj miesto na disku to zaberie, no prehrať sa to nedá. Aj keď stále mi celá táto ochrana príde zvláštna, lebo disk je v linuxovom formáte čo už samo o sebe je pre bežných ľudí dostatočná ochrana proti kopírovaniu. Skôr mám pocit, či takto nejako nedokáže blokovať nahrávanie samotná televízna stanica a box to potom ani nevie vyhodnotiť. A na zákazníckej linke sa to radšej pýtať nebudem :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: PVR TV nahrávanie - ochrana?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Okt 2023, 23:00

Mas toho plny internet aj bez nahravania :) Ale to by mohol byt dovod, kedze tieto stanice su chranene pinom. Ale kedze si pisal, ze ine "relacie" z tejto skupiny idu, tak asi tam blokuju nahravanie. Ale zase, ked to zabera miesto, tak to nahrava. A po 22hej hodine ti to neprehra? Ja mam antik cez satelit, ale za tych 6 rokov som ani raz neskusal nahravanie.
Normalne im napis, ked taketo programy maju v ponuke, tak urcite nebudu prekvapeni, ze sa aj pozeraju.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: PVR TV nahrávanie - ochrana?

Príspevok od používateľa Edgar » 11 Okt 2023, 00:38

PIN na tieto stanice som si vypol, lebo ma to otravovalo, takže tým by to nemalo byť. To mi príde vyslovene ako zámerné blokovanie nahrávania tej konkrétnej "relácie", ktorá je na internete platená :D Trochu mi to pripomenulo ochranu od Macrovision proti nahrávaniu z originálnych kaziet, aj tam to nahralo, len sa to nedalo pozerať :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok