prechod na windows 11

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

prechod na windows 11

Príspevok od používateľa Rafi87 » 24 Nov 2023, 12:41

ahojte,,, nad tým rozmýšlam, uvažujem a váham, že či prejsť na windows 11,, nerozmýšlal by som, keby w10 nemal bug ktorý ale nemám len ja,,
ten bug sa prejavuje tak, že upload mám malý a nejde vyššie nad istú rýchlosť,, pýtal som sa kamaráta, že čo to môže byť a hovorí, že on má ten istý problém, a že to je bug vo w10, lebo na ten istý notebook nainštaloval w11 a problém s malým uploadom sa vyriešil,,
nepýtajte sa ma, či mám aktualizovaný ovládač, alebo aktualny w10, a pod.. moja odpoveď je ÁNO, pravidelne aktualizujem SW, internet mám cez kábel, ale upload mám slabý aj cez vstavanú wifi, cez chrome, alebo edge, to je jedno, dokonca aj cez program od speedtest-u mám slabý upload,, na android mobile s uploadom nemám problém a ide plnou rýchlostou,,

moja otázka je, že či sa kvoli tomu oplatí prejsť na w11, a že aký je vlastne w11?
upload taký ako mám mi stačí, nepotrebujem plnú rýchlosť, ale štve ma to,,
windows nerád inštalujem, lebo potom musím všetko nastavovať a inštalovať naspäť programy ktoré používam, pred inštaláciou si všetky nastavenia programov popr. hier zálohovať atd.

za rady, postrehy, recencie vopred dakujem
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa budvar10 » 24 Nov 2023, 15:17

Neviem aký bug máš na mysli. Windows má problém s updatmi, ak na disku je málo miesta. Momentálne min. okolo 10,5GB. Skrz všetky verzie.
Keď sa sťahujú updaty, ty môžeš robiť iné. Linka že je pomalá, nevadí. Hlavne že nie je limit na dáta.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa Rafi87 » 24 Nov 2023, 15:21

s update nemám problém ale s uploadom na internet...
linka je dobrá lebo na mobile mám plnú rýchlosť...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa budvar10 » 24 Nov 2023, 15:43

No moment, upload na internet je zpravidla limitovaný u operátora. Windows s tým nič nemá.
To si musíš pozrieť akú rýchlosť máš pre download a pre upload. Nebude to to isté.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa Rafi87 » 24 Nov 2023, 15:47

OK. nebudem to riešiť ani tu a ani inde, lebo to isté všade
1
Obrázok 1
Obrázok

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Nov 2023, 15:55

nesuvisi to s tym, ze mas maly upload a windows10 aktualizacie funguju systemom p2p, cize ty si stahujes aktualizacie, ale zaroven od teba si stahuje niekto dalsi. A to moze spomalit.
skus si nastavit Toto ci nahodou nepomoze, resp. tuto moznost vypnut
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa misocko » 24 Nov 2023, 16:02

Sice neviem poradiť ale asi som jediny čo pochopil.
Rafi nema problem s updejtmi ale rýchlosťou uploadu všeobecne. Ale len zo zariadenia kde ma wi10. Z telefonu mu to upluoduje naplno takže to nieje obmedzenie operatora.
Rafi, dcera prechod na win11 ľutuje, ja mam win10. Skusim ten upload pozrieť
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa Rafi87 » 24 Nov 2023, 16:07

misocko ty si ma aspoň pochopil, ďakujem :agree:
ja sa w11 bojím, nie že bojím, len je to nové atd, čo sa dcére páči na w11 a čo nie?
môžem ti do SS napísať otázky a spýtaš sa ju?
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa misocko » 24 Nov 2023, 16:08

Asi sa jej nepaci nič. Napisať možeš , keď bude doma, spýtam sa.
BTW , dcéra je na výške na informatike, tak to nieje len názor nejakého uplného amatera 😀
1
Obrázok 1

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa Atlan » 24 Nov 2023, 17:02

W11 super, bt mysku som po 2 mesiacoch rozchodil, potom si win povedal ze by bolo fajn znova aktualizovat ovladace tak som 3 dni znova, zistival ktory ovladac odinstalovat aby to islo.
Sem tam vyoadne wifi sietovka, to spravi vyhladanie noveho hardveru. Niekedy ani to nepomoze len restart. Fakt super vec restartovat ked mate rozrobenu robotu pootvarane prehliadace, okna, programi.

Na w10 doteraz nefunguje prepinanie klavesnice medzi uzivatelmi, tak ze vzdy nasere ked pisem Z namiesto Y. Dufam ze microsoft coskoro skrachuje
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa mr.dred » 24 Nov 2023, 17:15

Neviem či ste to pocíli všetci pri tých svojich "delách" ale mne tento web ide oproti iným fóram neskutočne pomaly - frčím na W7 (NTB aj PC - upload je takmer deklarovaný poskytovateľom, ale refreš stránky či otvorenie nejakej odnože na SE trvá oproti iným stránkam neskutočne dlho..."Kde urobili súdruhovia s NDR chybu... ) - verziu W7 na NTB aj PC mám tú istú . Na NTB ide trošku rýchlejšie - cez WiFi - PC na kábli - konfigurácia HW je na PC oveľa vyššia ako na tom NTB - čiže rovnaký OS, rovnaký internetový prehliadač (opera) ale rýchlosť tak 1 ku 3..
Dá sa s tým niečo???
Niekedy mám dojem u PC, že sa musí "rozbehnúť" - prvé naviazanie kontaktu s nejakým serverom je strašne dlhé (u NTB je to oveľa rýchlejšie) potom to už ide v rámci možností poskytovateľa - ale ten prvý "kontakt" ---to je na šľaktrafenie...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa YellowJacket » 24 Nov 2023, 17:29

Mam windows 11 uz hodnu dobu a jaksi stale neviem pochopit tuto otazku, co sa tyka prechodov na NOVSI software. Ked jazdim na embecke a mozem prejst na najnovsiu octaviu, tak to nespravim asi len z dovodu, ze to auto mam rad, alebo ze tam mam nejake dorobky, ktore by v novom aute nepasovali. Takze ak to prenesiem na IT, pokial z nejakeho zvlastneho dovodou clovek nema citovy vztah k w10 a zaroven nepouziva software z roku pana, tak ja nevidim dovod neaktualizovat operacny system, pokial ta moznost je ( bavime sa o odladenej verzii, nie nejaka testing, kde mozu byt chyby. Taktiez plati podmienka, ze su splnene nejake systemove poziadavky ). Hlavne ze vsetci mame smartfony, kde je vzdy vsetko up to date, ze ano.
Pokial si bezny uzivatel, extremne vyrazny rozdiel aj tak neuvidis, respektive si na to zvyknes za chvilu. S tym rozdielom, ze mas aktualny operacny system, s plnou podporou pre novy software, kde sa ti nestane, ze ti zrazu prestanu fungovat niektore programy ( ako to kopec ludi riesilo aj tu pri konci podpory win7 a predtym aj xp ). Nehovoriac o ovladacoch pre novy hardware, atd. Tak ci tak, za nejake obdobie k tomu budes aj tak donuteny prave z dovodu ukonecnia podpory.

Ja pouzivam primarne linux, ale mam dualboot s windowsom. Ten pouzivam viacmenej len na software, ktory v linuxe bud nerozbeham, alebo mi robi problemy ( specificky hardware, ktory pod linuxom nema oficialne ovladace napr ). Hned ako bola moznost, som presiel na win11 a nemam absolutne ziaden problem.

Tolko z mojho pohladu. Kazdy nazor sa pocita.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa Rafi87 » 24 Nov 2023, 17:56

misocko pochopil mojej otázke dobre, a nemám problém s update, ale s uploadom internetu,, upload na mobile mi ide ako má cez wifi,, ale na w10 je nejaký bug a upload mám o dosť menší ako by mal byť, a nie je to kvoli poskytovatelovi,, skúšal som cez kábel, aj cez wifi,, ovládače mám aktuálne ako aj windows vždy aktualizujem, teda on sa sám aktualizuje,,
preto váham nad prechodom na w11 lebo na tom tento problém nie je,,

otázky ktoré som položil misockovi boli

" moje otázky by boli, že pozeral som na YT videá (recenzie) kde hovorili, že sa nedá kliknúť na hodiny dole v lište, na w10 ked klikneme, tak vyjde okienko s kalendárom,,
potom, že vraj pri hodinách dole sa nezobrazuje jazyk, je to tak? ja často prepínam jazyk písania..
dá sa celý štart posunúť zo stredu na lavú stranu?
ked mám w10 už 4 roky, dal by sa spraviť len upgrade alebo treba novú inštaláciu?
pre mna dve dôležité aplikácie čo som si stiahol z microsoft store sú EarTrumpet cez túto aplikáciu môžem ovládať hlasitosť zvlášť pre každý program, chrome, prehrávač hudby - filmov, rozne dalšie programy či hry,,,
a druhá aplikácia pre mna doležitá je f.lux nastavím si čas východu slnka a moju polohu a tak ako stmieva vonku, tak mi žltne obrazovka večer, cez zimu už od 16hod a cez leto podla východu a západu,, tieto aplikácie sú pre mna doležité,, fungujú na w11?
ešte som videl čítal, že čo je na w10 bočná lišta, ked klikneme na monitor čo je vedla hodín, tak tam je to úplne inak a úplne inak sa zapína BT wifi atd? nestačí jeden klik ale treba pootvárať dalšie položky aby som zapol napr BT?
a ešte ma napadlo, že ked kliknem napr na nejaký film alebo hudbu a chcem pozrieť, že ako je veľký ten súbor, tak na w10 kliknem s pravým tlačítkom na daný súbor (film) a na spodku je že vlastnosti, na w11 som počul že sa k vlastnostiam treba preklikať cez dalšie okienka?

potešilo by nejaké krátke ukážkové video 2-3min, že čo a ako je vo w11, lebo na YT bud blbosti ukazujú, potom buď rýchlo alebo bud veľmi pomaly, rozprávajú 5min a potom spravia jeden klik"
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa Rafi87 » 24 Nov 2023, 17:59

YellowJacket napísal:
24 Nov 2023, 17:29
Ked jazdim na embecke a mozem prejst na najnovsiu octaviu, tak to nespravim asi len z dovodu, ze to auto mam rad
ja sa nebojím kvoli tomu že mám rád alebo nemám rád,, pozri správu vyššie,, potrebujem pre mna 2 doležité programy, a sú tam ešte dalšie otázky,, a čo som ešte zabudol, neviem či sa dá rozbehať na w11 cez edge IE, lebo kamerový systém od hikvision mi funguje cez internet explorer,, cez iné to nejde
0
Obrázok

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 24 Nov 2023, 19:53

Za mňa je odpoveď jasná. Keby som vedel pod Ubuntu rozbehať všetky programy čo potrebujem, nie je nad čím uvažovať. Bohužial používam až príliš veľa vecí fixovaných na Windows, tak som odsúdený k tomu, aby som raz za čas nadával.

Už keď mám porovnať verzie Windows, jediné dva dôvody prečo nie najnovší sú hardwarové požiadavky a podpora dôležitých programov. Čiže ak je starší počítač, a 11ku nedá, netreba to znásilňovať. Ak potrebujem nutne nejaký software, ktorý 11ku nedá, podobne.

Ono ešte posledná vec, ak sa rozhodnete prejsť na 11ku, ale nechcete stráviť deň nad inštaláciou všetkého, dá sa ísť cestou upgradu. Čo do experimentovania, veľa vecí sa dá overiť vo virtuálke, ešte pred inštaláciou / upgradom.
0

Používateľov profilový obrázok
Rafi87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: 07 Sep 2013, 13:16
Vek: 37

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa Rafi87 » 24 Nov 2023, 19:57

Fractal Design Define C čierne (okno TG)
ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING
INTEL Core i9-9900K (3.6GHz, 16M, LGA1151) spravený delid
G.Skill D432GB 3000-16 Trident Z RGB K4 GSK
MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G
Samsung 970 EVO PLUS M.2 1000GB
Samsung 860 EVO SATA III 2TB
Seasonic Prime Pt 650 650W 80Plus Platinum
Noctua NH-D15S
Noctua NF-A14 PWM Chromax.black.swap 2x
Noctua NF-A15 HS-PWM chromax.black.swap 1x
Noctua NF-S12A PWM Chromax.black.swap 1x
CableMod PRO ModMesh Cable Extension Kit – schwarz/rot
0
Obrázok

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Nov 2023, 21:01

YellowJacket napísal:
24 Nov 2023, 17:29
Mam windows 11 uz hodnu dobu a jaksi stale neviem pochopit tuto otazku, co sa tyka prechodov na NOVSI software.
Ako vyvojar s takmer 20 rocnou praxou, z toho vacsina je backend sw banky ti mozem povedat, ze najnovsie neznamena vzdy najlepsie. Pretoze vela veci nie je dokladne otestovanych a su uzivatelia, ktori radsej maju stabilny starsi system, ako vsetko up to date.
Pre zaujimavost, v banke sa aj windows aktualizacie instaluju az po otestovani, ci ta aktualizacia nesposobi nejake problemy.
Nie raz bol problem, ze vysla nejaka aktualizacia, a o par dni sa zistilo, ze sposobuje problemy.
Ja som nechapem ten trend, mat vsetko najnovsie a hned. novy system, novy telefon najneskor den po uvedeni na trh, najnovsie trendy handry a pod.
Teraz napr. pisem z HP 650G1, co je xx-rocny notas a mam tam sedmicky.
2
Obrázok 1 Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa Edgar » 24 Nov 2023, 21:45

To si kľudne mohol napísať že presne tento problém s internetom na Windows 10 mám aj ja, aspoň by sme tu boli dvaja debili :D :D
Ale skutočne, je to bug vo Windows 10, môžete vidieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=jsgsqgXsEXQ
a takisto som to riešil aj s rozpísaním na MS fóre tu: https://answers.microsoft.com/cs-cz/win ... 15c1ac9013
Riešil som to aktívne niekoľko týždňov, uzavrel som to spočiatku s tým, že je problém u môjho providera, pretože skúšal som to u kamaráta na optike od Telekomu a jemu to išlo normálne, ale Kristián ma utvrdil v tom, že nie je to providerom, pretože jemu sa to deje aj na Telekome a už po pravde ani neviem čím to je, lebo Kristián je vlastne jediný človek okrem mňa, komu viem že sa to deje, ale vzhľadom k tomu že je to veľmi špecifický prípad, tak ani nečakám, že Microsoft sa bude unúvať to riešiť. Koho by to viac zaujímalo, rozpísané je to na MS fóre, inak v skratke robia mi to doma 4 počítače a dokopy 7 rôznych sieťových kariet, po nainštalovaní Windows 11 alebo Ubuntu na akýkoľvek z týchto počítačov je problém preč. Rozum sa mi zastavuje, radšej na to ani nemyslím. Až toľko neuploadujem, ale je to fakt bizár.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa YellowJacket » 25 Nov 2023, 06:58

pocitujlasku napísal:
24 Nov 2023, 21:01
YellowJacket napísal:
24 Nov 2023, 17:29
Mam windows 11 uz hodnu dobu a jaksi stale neviem pochopit tuto otazku, co sa tyka prechodov na NOVSI software.
Ako vyvojar s takmer 20 rocnou praxou, z toho vacsina je backend sw banky ti mozem povedat, ze najnovsie neznamena vzdy najlepsie. Pretoze vela veci nie je dokladne otestovanych a su uzivatelia, ktori radsej maju stabilny starsi system, ako vsetko up to date.
Pre zaujimavost, v banke sa aj windows aktualizacie instaluju az po otestovani, ci ta aktualizacia nesposobi nejake problemy.
Nie raz bol problem, ze vysla nejaka aktualizacia, a o par dni sa zistilo, ze sposobuje problemy.
Ja som nechapem ten trend, mat vsetko najnovsie a hned. novy system, novy telefon najneskor den po uvedeni na trh, najnovsie trendy handry a pod.
Teraz napr. pisem z HP 650G1, co je xx-rocny notas a mam tam sedmicky.
Ano, pochopitelne, preto som aj pisal v zatvorke, citujem:
bavime sa o odladenej verzii, nie nejaka testing, kde mozu byt chyby. Taktiez plati podmienka, ze su splnene nejake systemove poziadavky
Taktiez, co sa tyka trendu mat vsetko nove - taktiez som bol sw programator, samozrejme nie s tolkou praxou ako ty, teraz to mam uz len ako hobby a taktiez napriek tomu ze som "IT znaly" som len nedavno presiel na dotykovy telefon ( ktory som kupil pokazeny z bazosa ). A to iba a iba preto, lebo som sa zacal ucit programovat pre android. Doma mam TV taktiez kupeny ako pokazeny, PC, monitor, vsetko som si opravil a teraz to pouzivam. Avsak co sa tyka softwaru, znova pripominam, kde je vsetko odladene, tak nevidim dovod neupragdnut. Linux si taktiez vzdy upgradnem, ak vyjde update. 100 ludi, 100 nazorov.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: prechod na windows 11

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Nov 2023, 08:57

Do nejakého Linuxového OS som zatiatiaľ ešte v PC ani nenahliadol - budem úplný začiatočník.
Môžte mi poradiť nejakú verziu k tomuto črevku na vyskúšanie základných vecí ? (audio, video, napaľovačka, USB - karty, kľúče, čítačky, Súborový manažér ako napr. TC... nejaký prehliadač webu (zvyknutý som na Operu)...
Prílohy
obrázok_2023-11-25_084755115.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok