Problem s PC hrami typu first-person

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Problem s PC hrami typu first-person

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Mar 2024, 20:52

Ahojte,

Win7 Home premium , 64bit, Service pack 1

Decka sa chcu hrat na PC. A ak im nainstalujem first-person hru, tak v hre pri kliknuti mysou pravym tlacitkom sa first-person pootoci asi o 90 stupnov a pohlad zmeni trosku smerom na zem a pri druhom kliknuti sa uz pozrie uplne nadol (na nohy) a tiez sa pootoci. Potom pri dalsom klikani sa uz len pootcaca stale o cca 90 stupnov. Cize namiesto neakeho ukonu pravy tlacitkom sa vykona ten ukon, ale zaroven sa pootoci a pozrie dole.
A z toho dovodu ta hra je nehratelna. Na inom OPC s tou hrou nie je problem. Tam to funguje ako ma.
Robi to kazda first-person hra. Cize to nie je hrou.

Toto mi pred tym nerobilo. Nieco sa nainstalovalo niecim (nejakou hrou alebo aktualizaciou windows suboru) a odvtedy mam tento problem.

Nenapada vas nieco co by to mohlo sposobit. Inak budem musiet preinstalovat cely Win a to sa mi nechce....

Diky za typy ak vas nieco napadne co by to mohlo sposobovat.
S malou nadejou pocitam s tym ze niekto tu tento problem mal tiez. Alebo bude tu nejaky skuseny programator a aspon ma navedie co mam skusit.

Nejako vela verzii Microsoft Visual C++ mam v PC, to je OK? Nemal by som odinstalovat tie starsie verzie?

image.png
Alebo nemoze to robit ovladac grafickej karty?
image.png
Tu je ukazka, video co to robi. Snad sa to bude dat prehrat na tej stranke. Ak nie tak si to stiahnite a pozrite. Ma to len 11sek (3MB).

http://uschovna.zoznam.sk/download?code ... OgYZLrBQry


Diki vopred.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 13 Mar 2024, 21:12, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Problem s PC hrami typu first-person

Príspevok od používateľa misocko » 13 Mar 2024, 20:55

ina myš?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s PC hrami typu first-person

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Mar 2024, 21:12

Mysou to nie je 100%.
Viem ze sa to zacalo chovat po nejakej instalacii, ale neviem akej, lebo medzi tym ako to nerobil a potom to zacalo robit sa viac veci nainstalovalo ani sa uz nepamatam. Tento problem uz mam vyse roka. Ako mna to neobtazuje, ja sa moc nehram.
Len aj minule sa deti chceli so mnou hrat ze si chvilu zahrame vsetci traja multiplayer (Farming Simulator) a ja som im nemohol vyhoviet, lebo sa mi farmar stale pozeral dole a otacal. :biggrin:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Problem s PC hrami typu first-person

Príspevok od používateľa Radus » 13 Mar 2024, 21:22

Skus pozriet ake updaty sa ti instalovali ked ti to zacalo blbnut a odinstaluj ich. Tak isto pozri ci sa na mys nenainstaloval nejaky ovladac, mozes skusit odinstalovat tiez. Tiez mozes pozriet nejaky bod obnovenia, ci nemas vytvoreny v datume ked ti to nerobilo a potom zakazat updaty. Mohla to tiez sposobit instalacia nejakej inej hry a uz to zacalo blbnut vsade. Chybu PC by si vylucil len reinstalom. Vopchat nejaky iny disk a narychlo nainstalovat win, ovladace, hru...
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Problem s PC hrami typu first-person

Príspevok od používateľa balu » 13 Mar 2024, 22:35

Nějaký software k myši, který "vylepšuje" (makra apod) chování myši ve woknech ?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s PC hrami typu first-person

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Mar 2024, 23:30

A vies ze mam nainstalovany myš-ovy wireles driver SFM4B2 z LIDLU? Dobry typ.

Skusim ho odinstalovat.

EDIT (za 2 minuty):

Mna porazi......... to bolo ono. Ani som ho nemusel odinstalovat, stacilo ho vypnut (Exit) tam kde je cas v pravo dole tie ikonky spustenych programov. Takze pred hrou ho len vypnem. Alebo radsej odinstalujem, nech nerobi galibu.

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

Ty ani nevies ako si mi pomohol. Keby si mal karmu aktivnu tak ti tam naklikam 1000 kariem. :biggrin: Uz asi rok to takto mam a ani za nic na svete ma nenapadlo ze to moze sposobovat mys-ovy driver. Nikdy som neinstaloval mysove drivre, lebo aj tak mys fungovala a kvoli niecomu (uz sa presne nepamatam) som to nainstaloval a ja som si neuvedomil ze kvoli tomu to neide.

Velke, velke DAKUJEM. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

A uz sa mozeme hrat multiplayer hry (obcas) :D Uz mozeme virtualne farmarcit v FS19. :biggrin:

EDIT2:
Tento hajzlik to robil....
image.png
Ako hovorim, nainstaloval som to 11 Jan 2023. Uz vyse roka som to mal tak.

Vdaka tomuto forumu na Svet elektro som sa tu vela naucil z elektroniky (hlavne programovat PIC MCU), ale aj dostal vela rad a pomoci v inych temach.

A preto vam VSETKYM dakujem.
1
Obrázok 1
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problem s PC hrami typu first-person

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 14 Mar 2024, 08:22

mna tiez napadlo, ci to nebude mysou, lebo vela z nich ma rozne doplnkove funkcie a tlacidla. Mozno by stacilo pozriet nastavenia, ci tam nie su nejake rozsirene moznosti u mysi a zapnute nejake speci funkcie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Problem s PC hrami typu first-person

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 14 Mar 2024, 09:08

Ja som zažil inú podpásovku. Som zvyknutý na SK klávesnicu, takže zátvorky a podobne dávam cez pravý Alt. No proste niektorá z aplikácii čo som poinštaloval, si to odchytávala ako hotkey, a potom som ani nevedel poriadne programovať.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok