žiarivka s tlmivkou

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 10 Jan 2010, 21:23

pin napísal:Ideálny alebo "dobrý reálny" zdroj napätia má nejaké napätie naprázdno, a jeho prúd alebo odpor je nepodstatný.
Ideálny alebo "dobrý reálny" zdroj prúdu má nějaký prúd nakrátko, a jeho napätie alebo odpor je nepodstatný.
Píšeš hlúposti ...!

Ideálny zdroj napätia, teda nech má "nejaké napätie", a je "lauter fuk", či to napätie drží naprázdno alebo nakrátko. (Nakrátko má teda nulový odpor a je schopný dodať nekonečný prúd) !

A ideálny zdroj prúdu, teda nech má "nejaký prúd", a je znova úplne ľahostajné, či ten prúd dodáva do skratu, alebo naprázdno. (Znova fikcia. Daný prúd naprázdno, čiže do nekonečného odporu, je schopný dodať len pri nekonečne veľkom napätí).

A vnútorný odpor zdroja napätia aj prúdu je najpodstatnejší. Určuje hodnoty oboch veličín, (U aj I).

Reálne zdroje U aj I sú len "výsekmi" z daných rozsahov !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pin » 10 Jan 2010, 22:05

Dolfi, ja som reagoval na toto:
Dolfi napísal:......Vnútorný odpor ideálneho zdroja prúdu musí sa meniť od nuly po nekonečno......
Ja viem, že to myslíš reálne dobre, ale ak máme hovoriť rovnakým jazykom, ideálny zdroj prúdu má nulovú vnútornú vodivosť (podobne ako ideálny zdroj napätia má nulový vnútorný odpor). Skrátka, ideálny zdroj prúdu je charakterizovaný len prúdom a ničím iným.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 10 Jan 2010, 22:28

pin napísal: ... ale ak máme hovoriť rovnakým jazykom, ideálny zdroj prúdu má nulovú vodivosť ...
Áno, takto je to jedno jednoznačne definované ...

(Pre ostatných si dovolím "preložiť": Nulová vodivosť = nekonečný odpor).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: S2 štartér 110V !

Príspevok od používateľa OHAJ » 06 Mar 2016, 20:02

Žirafka napísal:Úplně stejně, jen se trubice déle ohřívají a proto o něco déle startují. Tlumivka je pochopitelně jiná než při použití jedné trubice.
pre doplnenie je nutné i iné štartéry (na 110V, označ. sériové S2), inak nenabehnú obe žiarivky !
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: žiarivka s tlmivkou

Príspevok od používateľa Drakoush » 06 Mar 2016, 20:13

Tebe niečo je, keď otváraš roky staré a prachom zapadnuté témy?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: žiarivka s tlmivkou

Príspevok od používateľa OHAJ » 06 Mar 2016, 20:39

Drako, nie nič mi nieje, iba som sa pokúšal rozchodiť staré 2-žiarivkové osvetlenie, ale ako vidno ani v celom fóre nieje žiadna rozumná rada ohľadom použitia štartérov S2, tak som sa podelil o fakt, že nielen tlmivka ovplyvňuje správnu funkčnosť.
PS: Máš ako moderátor so mnou nejaký problém, či chceš uzatvárať staré príspevky ? (staćí odp.PM, nech tu sám neprispievaš OT ako tv.kámoši, ďík).
0

Napísať odpoveď