Lidský mozek

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zawin » 21 Máj 2010, 16:24

Porovnavate tu dost casto pocitac z clovekom. Ale je tu dost zasadny rozdiel a to ten ze pocitac nedokaze spravit nic nahodne. Ti co programujete, urcite viete ze pocitacu asi najvacsi problem robi ked ma vygenerovat nejake nahodne cislo.
Preto sa aj ja niekedy zamyslam nad tym ako je mozne ze clovek dokaze slobodne rozmyslat nad vecami akymi chce. Ci to neni nahodou tak, ze to naco myslime je len vysledok nejakeho chemickeho procesu a my si myslime ze je to slobodna vola :D
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 21 Máj 2010, 17:22

Vono vlastně se eště nikomu nepodařilo objasnit co je vlastně osobnost, jak funguje uvědomění sama sebe a proč si uvědomujeme že jsme to zrovna my a ne někdo jinej....
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa staffy » 21 Máj 2010, 17:47

To by bolo zaujimavé keby som si uvedomoval že ja niesom ja ale som vlastne tamten bezdomovec...taká iná schozofrénia :)
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 21 Máj 2010, 18:02

Jsem si poměrně jistý že já jsem já a ne někdo jiný. :lol:

Stěmi neuorony to vím ale obecně to tak prostě je že přenosové dráhy nejsou dedikované.

jak víte že člověk není vyspělá forma biopočítače? jak víte že vývoj počítače a umělé inteligence nedospěje do stádia které si dnes umíme představit leda tak ve sci-fi? jaký pak bude rozdíl mezi člověkem a PC pokud budou oba schopní třeba samostatného vývoje? Vemte to tak že i přiblblý jednobuněčný organismus je tak pekelně složitý že žádný člověk na světě i s tou nejvyspělejší technikou by něco takového nedokázal na čistém papíře sám od sebe navrhnout. veškeré výzkumy jsou na úrovni "budeme to toho šťourat trochu zleva, pak trochu zprava a uvidíme co to udělá". Je to na stejné úrovni jako klasická medicína před 300 lety. A kde je medicína dnes? Věřím tomu že jednoho dne se doopravdy podaří rozluštit toto tajemství ale to je za moc, moc moc dlouho (pokud se lidstvo mezitím nevyhubí) i když vědci tvrdí každou chvíli že něco rozluštili. Houby rozluštili - jen se jim na to podařilo kouknout z jiného úhlu.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 21 Máj 2010, 18:08

Thales: velmi pekne povedane.
Inak este tu tusim nikto nespomenul teoriu matrixu :D
A pri tejto prilezitosti ma znova napada jedna otazka na ktoru nemam a asi nikdy mat nebudem odpoved. A to:
Ci je mozne aby system, nech uz lubovolne ale konecne zlozity. Ci uz pocitac alebo clovek ci nejaka mysliaca entita mohol dokonale pochopit fungovanie sameho seba? Vytvara to velmi zaujimavu rekurziu ;)
Co vy nato?
0

hcoretom
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09 Máj 2010, 00:00

Príspevok od používateľa hcoretom » 21 Máj 2010, 20:14

najvacsia zahada je aj tak to, ako vznika vedomie. Pocitac moze mat pospajane polovodicove prvky, mozog zasa neurony ale aj tak to nevysvetluje, kde sa vzalo vedomie.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 21 Máj 2010, 20:29

Este nieje uspokojivo zodpovedana otazka "COJE TO VEDOMIE?" az potom sa mozeme zacat pytat kde sa vzalo.
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 24 Máj 2010, 22:01

Ešte ma tak napadlo,už som počul mnoho vysvetlení,čo je to dejevie či ako sa to píše. Zatiaľ ma najviac uspokojilo vysvetlenie,že je to oneskorené myšlienkové vnímanie. Teda,niečo sa stane a vy (vaše vedomie) si to uvedomí až o niečo neskôr. Celé telo už o tom vie,ale vy ešte nie. Čo si o tom myslíte?
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 24 Máj 2010, 22:06


Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 24 Máj 2010, 22:07

Vono mozek je ubec kouzelník, někde sem čet že určitym způsobem dokáže spomalit čas. Například aby měl dostatek času pro vyřešení krizovej situace tak proto se člověku zdá třeba chvíle před nárazem tal dlouhá, někde psali i že v ten moment je schopnej zvýšit svůj "výpočetní" výkon až na desetinásobek.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 24 Máj 2010, 22:12

Viete čo mi príde smiešne? Bavíme sa tu o mozgu ako o nejakej veci,ale pritom mozog je to hlavné,mozog sme my. Telo a to všetko naokolo je len stroj,ktorý drží mozog na žive.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 24 Máj 2010, 22:15

co jinýho to je, prach si a v prach se obrátíš :D:D
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 24 Máj 2010, 22:16

Toto som u¾ za¾il, nebolo to síce pri zrá¾ke autom a podobne ale pri rôznych pádoch... Keby som padal tak ako som padol by som sa dolámal, pri tom tá chvíla sa zdala by» stra¹ne dlhá a ja ani neviem ako som sa zvrtol úplne inák a dopadol inak¹ie a niè sa mi nestalo, nikdy som si to nevedel vysvetli»...

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 24 Máj 2010, 22:20

Pekne tema :)
Ked uz ste zacali aj Déjà vu
Klasicke "Déjà vu" ked nieco sa stane a hned nato si spomeniete ze "toto som zazil" nieje problem vysvetlit. Ale skuste vysvetlit "Déjà vu" ked si uvedomim nieco a ono sa to chvilu nato stane a uz v okamiku tej udalosti mate informaciu "co vas caka" a podla toho jednate. Zazil to niekto z vas?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 24 Máj 2010, 22:23

určitě, člověk občas mívá tušení. myslim si že určitě existujou určitý spojení mezi časem a tim co probíhá v živejch bytostech, jak můžeme vědět že to co prožíváme se odehrává v reálnym čase a je vlastně skutečností?....
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 24 Máj 2010, 22:23

Zažil, viem, čo myslíš... A nie len raz.

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 24 Máj 2010, 22:23

Aj také existuje ? 8O

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 24 Máj 2010, 22:25

Podle nějakej kvantovej teorie je všechno jen elektromagnetický vlnění, čili hmota neexistuje a sou to jen data v čase, takže není problém se v něm přesunovat...teorií je spouta, myslim si že nikdy nedojdeme k pravdě
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zawin » 24 Máj 2010, 22:29

Mne sa v poslednom case dost casto stava ze drzim mobil a vtedy mi akurat niekto zavola :) Urcite sa to stalo aj vam. Takze to ma nieco doseba.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 24 Máj 2010, 22:32

To vnímanie ´´popredu´´ by sa dalo vysvetliť asi takto. Realitu nevnímame v reálom čase. Napr taký šváb reaguje 18x rýchlejšie ako my. Jeho mozog je veľmi primitívny a o to aj rýchlejší. Takže ak sa niečo udeje,mozog to spracováva. Máme to v hlave,ale nejak si to neuvedomujeme a zrazu bác,uvedomíme si.Ak sa prvotné informácie ´´zmiešajú´´ s tými ´´spracovanými´´ vydedukujeme že sme o niečom vedeli skôr,ako sa to stalo. Môže byť,nie?
0

Napísať odpoveď