Lidský mozek

Všetko možné na prevetranie mozgových závitov.

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 26 Máj 2010, 22:16

Kdo ví z čeho to pochází a z jakýho důvodu. Je předpokládaný že ve vesmíru jsou tisíce paralelních soustav tak jako my, doměnky říkaj že život probíhá paralelně jen na jinym místě, kdo ví jestli nedochází k přenosu informace mezi našimi dalšími paralelními "bratry". Určitě nejen mozek, ale veškerej organismus je zázrak, kterej se technikou nepodaří napodobit tak dalších tisíc let.

Musim se přiznat že i mě se párkrát stalo to co popisuje Thales, prostě člověk vidí nějaký místo nějaký situace a za pár tejdnů si řiká dyt sem todle už někde viděl. Jen mě fascinuje jak "vizualizace" co vytváří mozek jsou dokonalý a reálný, k tomu se žádná GK neblíží ani omylem.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Misk0buc3k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 22 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 29

Príspevok od používateľa Misk0buc3k » 26 Máj 2010, 22:19

musím sa pridať aj ja. Aj mne sa niekedy stane že mám také sny, ktoré sa vo veľmi blízkej budúcnosti stanú realitou...Ale na to prídem, až keď si uvedomím že som to už sčasti zažil
0
všetci nemôžeme byť múdry, lebo ak by sme boli, všetci by z toľkej múdrosti zblbli. :D

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 26 Máj 2010, 22:47

jenda23, nj ESOrimer

(ak nie si fanúšik Červeného trpaslíka, tak som nič nepovedal)
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 26 Máj 2010, 23:16

Jojo ESO Rimmer byl dobrej - tak trošku rozdíl :lol: Bylo by mé virtuální dvojče z paralelního vesmíru lepší než já? Raději nemyslet. Ale to už jsme poněkud mimo - nemám nic co by mě tím směrem vedlo.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Sakasvili
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 15 Okt 2008, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Sakasvili » 27 Máj 2010, 09:20

Ja som vo svojom predošlom príspevku nemal na mysli úmyselné porezanie. Prečítaj si to ešte raz.

A čo sa týka tých snov ktoré predpovedajú budúcnosť niekoľko týždňov dopredu, tak to som kdesi počul alebo čítal takéto nejaké jednoduché vysvetlenie:

Do sna alebo situácie ktorú si skoro vôbec nepamätáš mozog priradí situáciu ktorá sa práve udiala a tebe sa zdá že sa ti to snívalo alebo že si to už raz prežil.

Ospravedlňujem sa za svoju mizernú interpretáciu

a

prepáčte že vám kazím radosť.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 27 Máj 2010, 16:40

Jenže tak to není protože já jsem si ten sen, respektive část z něj pamatoval když jsem se probudil a to bylo ještě předtím než se to stalo. Takže toto to být nemůže.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 27 Máj 2010, 16:56

A zajímavý je že si některý sny pamatujeme a některý ne. Asi záleží na tom v jakž mozkový sféře se odehrávaj.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 27 Máj 2010, 17:18

To ne. Věděcké výzkumy spíš poukazují na to v jaké fázi snění a jak moc vzhůru zrovna jsi. Obecně mnohem větší šance že si sem zapamatuješ je když se při tom nebo těsně pk tom alespoň částečně probudíš. Když se ti něco zdá v hlubokém spánku nepamatuješ si to.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 27 Máj 2010, 17:20

Sorry za OT ale milé, mne sa naposledy snívalo, ¾e ma unieslo UFO (sk*rvene reálny sen, po zobudení som nevedel èo sa deje), dúfam teda, ¾e sa mi to za pár dní nestane naozaj :D

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 27 Máj 2010, 20:52

Třeba je to maskovaná vzpomínka z minulosti.

A zneužili tě? :lol:
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 27 Máj 2010, 20:56

Niekto pozeral film 4.rasa? :D
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 27 Máj 2010, 21:05

mr.mio: Vidím, ¾e pamä» ti slú¾i :D Si mi dal :D

Thales: Neviem èo mi urobili jednalo sa o to, ¾e sme ¹li so spolu¾iakom na aute niekde na párty. No a na ceste zrazu iba cez okno sme uvideli kruh (klasika okruhle UFO). Potom niè len tma a zrazu sme sa prebrali na ceste v aute, ako keby sme odpadli. Na to som sa zobudil a nevedel èo sa deje... Neprijemný sen :-/

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 27 Máj 2010, 21:07

Ale sranda je, že celý sen sa odohrá asi za 5 sekúnd, teda tebe sa to zdá 5 sec, ale myslíš že trval aj deň. A sranda je, že ty môžeš niekomu niečo privodiť. Napr začneš niekoho niečim ostrím počas jeho spánku pichať, telo na to super rýchlo reaguje a hneď sa mení odohrávenie sna. Niekedy dokomca predtým ako ťa niekto pichne sa ti zdá, že už sa čosi deje, teda už o tom telo vie, že sa to stane.

Mávam aj také sny, že ich riadím a rozhodujem sa čo urobím, a niedy ale fakt niekedy nieje problém odsnívať čo chcem, ale for je v tom, že neviem kedy bude takáto možnosť, preto sím o všeličom.

A to čo popisujete o tom, že ste tam už boli, v tejto situácií, nieje to náhodou dežaví?

To sa mi stáva aj 2x, že už som v tejto situacii bol 2x, a teda už som tam 3x.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 27 Máj 2010, 21:10

Ked uz spominate tych mimozemstanov, ako by ste prelozili slovo "terrapod" mam to z jedneho sna onich :D
Terra je zem, nejak myslim ze by to malo znamenat pozemstan ale nejak sa mi nedari zistit ci to slovo je spravne teda ci si len mozog nepospajal vyrazi co poznal v podvedomy.
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 27 Máj 2010, 21:57

Roman Wicker Pastorok napísal:mr.mio: Vidím, že pamäť ti slúži :D Si mi dal :D
Tak zatiaľ slúži dobre. Ale na tento film tak skoro nezabudnem,vysvetlím prečo.

Keď som mal 16-17,neviem presne,mal som sen. Snívalo sa mi ako som išiel po chodníku cez kopec.Toto miesto nebolo nijak výnimočné ani nič.S poza horizontu na mňa vyrútila sova,hľadela mi priamo do očí,bol to nechutný pohľad. V momente keď už mala do mňa naraziť,som sa zobudil. Nebol to nijak výnimočný sen,ale mal som neskutočný pocit strachu,v tom sne. Podobný pocit som mal aj po prebudení.

Asi o rok,už som na ten sen aj zabudol,som si bastlil v izbe pod oknom. Už bola noc. Neviem prečo,dvihol som hlavu a pozrel sa do toho okna. No hádaj čo tam bolo. Presne tá sova,ktorú som videl v tom sne. Bola otočená chrbtom.Ešte že bolo to okno zatvorené. Asi minútu som sa ani nepohol a upriamene som na ňu pozeral. Ako som sa pohol,myslím že som položil spájkovačku,otočila sa a pozerala na mňa presne tak ako v tom sne. Hneď sa my ten sen aj zo všetkými pocitmi vybavil. Ak sa mám priznať,skoro som sa posral od strachu.

Keď som videl film 4.rasa. Čo sa stalo? Hneď som si to celé vybavil a od vtedy mi to stále vŕta v hlave. Tak už vieš,prečo ten film tak dobre poznám :evil:

PS: neprisudzujem to nijakej ´´vyššej´´ moci. Beriem to ako zhodu náhod,aby ste si nemysleli že som nejaký toť toto ené,veď viete :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Gumeny
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 24 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Prešov, SK
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Gumeny » 27 Máj 2010, 22:23

Misk0buc3k napísal:musím sa pridať aj ja. Aj mne sa niekedy stane že mám také sny, ktoré sa vo veľmi blízkej budúcnosti stanú realitou...Ale na to prídem, až keď si uvedomím že som to už sčasti zažil
Aj mne sa to stáva,lenže keď sa mi niečo sníva a potom sa to stane tak to nieje presne tak ako v tom sne.Proste niečo sa tam zmeni :wink: .
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 27 Máj 2010, 22:37

mr.mio: Srry keby som bol vedel aký má¹ zá¾itok, nespomenul by som ten film... O to hor¹ie, ¾e mne to teraz bude vàta» v hlave tie¾, riti tam...

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 27 Máj 2010, 22:39

Pol jedenástej, stihnem do polnoci pozrieť?

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 27 Máj 2010, 22:42

Skôr či to stihneš do 3:33 :twisted: Pozri a zistíš :D
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 27 Máj 2010, 22:43

mr.mio: :lol: :lol: :lol:

Napísať odpoveď