Čo dobrého v Lídli?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Hop377 » 28 Dec 2019, 23:14

Zimny rezim mas v ramci rozumnych nakladov, mas moznost riesit jedine solarnymi panelmi a velkym zasobnikom na vodu, tak ako to nazancil vyssie Dolfi. Ale to plati len za predpokladu ze v dome je ustredne kurenie, ak sa vykuruje lokalnymi zdrojmi je tento sposob nevhodny.
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa zylo64 » 28 Dec 2019, 23:27

HOP377: V dome máme ústredné kúrenie s 6 ročným kotlom Viessman . Ten zimný režim ako uviedol Dolfi a ako uvádzaš aj ty je OK, súhlasím s tým aj ja. Zatiaľ nemám vyriešený letný režim a prebytok vyrobenej elektrickej energie. Ak by som v priebehu roka zakúpil plánovaný plug in hybrid/ elektromobil, tak aj letný režim v kombinácii s aku úložiskom na využitie prebytkov na nabíjanie to vyrieši. Ale ako uvádzam, zatiaľ sa nikde neponáhľam.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Dolfi » 29 Dec 2019, 11:06

Ber tú úsporu spotreby plynu integrálne (celoročne). Mne sa zdá, že asi najväčší zmysel majú solárne panely. Určite majú omnoho vyššiu účinnosť, nižšiu zaobstarávaciu cenu a nič tam až tak neodchádza (baterky), ako vo fotovoltaike.

Já si nemyslím, že slnečné lúče je potrebné chytať len presne napoludnie a presne pri sklone vhodnom pre letný slnovrat. Veď nemaximalizujeme zisky zo slnka, ale sa skôr ich snažíme zrovnomerniť. Já by som určite osadil panely pod uhlom slnka pri rovnodennosti, prípadne ešte nižšie.

Neviem, či preferuješ "studený odchov", alebo máš nízkoenergetickú (nulovú) chalupu. No my rozmaznanci "z juhu", kúrime na chate v kozube celoročne, (samozrejme, len ak sme tam - pre vyrývačov). Pri nebezpečí prehriatia solárneho systému by som to neváhal pustiť do ústredného kúrenia. Napokon, v podhorí sú studené večery a noci a nie je problém chalupu vyvetrať. :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa marioo » 29 Dec 2019, 12:34

Dolfi napísal:Nerob zo mňa debila ! A ak si nepochopil, tak radšej drž pusu !

A nevedel som, že ty v lete používaš výlučne len studenú vodu z potoka !

Sľubujem, že si ťa určite poznačím a v budúcnosti odignorujem, aby som nezaťažoval tvoje mozgové závity. Howgh !
Dolfi: Zbytočne sa rozčuluješ, nemyslel som to ani ironicky ani zle. Mám ťa tu na fóre za jedného z naj odborníkov na solar a vážim si tvoje postrehy, námety a príspevky, schémy aj výpočty takže reakcia je úplne zbytočná a myslím si, že prehnaná. Navyše za mojimi komentmi som dal aj smajlikov a poznamenal som aj to, že to čo som napísal "vieš aj sám" . Veľká nádrž na vodu pod zemou (zem) je dobrá izolácia používa sa aj pri pasívnych domoch atd atd... ale to je o inom.. Keď moj koment berieš ako útok tak ma to mrzí...

Poslednou dobou sa tu len každý háda a uráža, nemyslím si, že by som Ťa mojim príspevkom urazil ak si to pochopil zle tak sa ospravedlňujem aj keď si nemyslím, že mám dôvod ospravedlňovať sa. Ale mám rád dobré vzťahy.
Zrejme bola tvoja reakcia výbuchom na niečo iné ale ak Ťa niekto "nahneval" za to ja naozaj nemôžem.

P.S. Ak niekto niečo nepochopí, tak sa mu to snažim vysvetliť a iste mu nenapíšem arogantne aj keď zaobaleno "drž pusu" ... ani sa mu nebudem vyhrážať ignoráciou alebo komentovať zaťažovanie mozgových závitov...
Názor si každý urobí sám :thanks:


Zylo64: v lete to teplo pustíš do ohrevu vody a do ohrevu bazéna...
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Dec 2019, 12:45

Prehrievanie má dobre poriešené systém s Heat-Pipe trubicami . Teplota na registri kolektora pri odstavenom kolobehu média (napr.výpadok el.energie, porucha čerpadla,únik média...) môže dosiahnúť v pohode aj cez 190°C a nič sa nedeje. Po ochladnutí pod 110°C sa kolobeh môže obnoviť. Po dosiahnutí max. teploty v bojleri (väčšinou 80°) sa kolobeh vypína z bezp.dôvodov a teplota na registri kolektora vtedy tiež dosahuje maximá - čo slnko dá... Takýto trubicový kolektor mi "beží" doma už 8 rokov bez problémov a bez servismanov...(jediná závada bola výrobná vada na vaku expanzomatu - malinká dierka na takom cicíku po vstrekovacom lise - zalepená súpravou na lepenie duší :D )
Prílohy
Apricus-High-Efficiency-Antifreeze-Vacuum-Tube-Heat-Pipe-Solar-Collector.jpg
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa cs001 » 27 Jan 2020, 18:13

Aku jemna vrtacia bruska https://www.lidl-shop.sk/p/parkside-aku ... p100266176
Vcera som ju prvykrat odskusal, dnes som ju bol vratit. Kupu nedoporučujem. Dovod vratenia? Matica sklucovadla je vyrobena z hlinika, doslova blato. Dvakrat som utiahol vrtak a zavit sa strhol. Myslel som si ze si pomozem maticou (ocelovou) zo starsej brusky, ale zavit nepasoval. Ta Lidlacka ma zavit 7mm, jemny, tu co mam na 220V ma zavit 8mm, takze som si nepomohol.
Kupil som si ju len tak, viacmenej na vyskusanie, aby som ju mal kedykolvek po ruke a nemusel sa natahovat so snurou. 20€ nie je az tak vela.
Aj inac to nie je ziadna slava, je to tak trochu aj vibrator a vykon sa mi zda dost maly. Zda sa mi akoby celne lozisko bolo ulozene v nejakej gume, nerozoberal som ju. Cakal som vyssi vykon( vzhladom na to ake je to hebedo), pri zatazeni otacky idu okamzite dole. Vela som s nou nenarobil, takze len tolko...
Planujem este odskusat bateriovu mini flexu (momentalne ju v ponuke nevidim), mal som ju raz v ruke, celkom sa mi pacila, na rezanie plastov, tenkych plechov, plosakov...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa enigma » 27 Jan 2020, 18:49

ani v lidl - shope ?
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa nalimko33 » 27 Jan 2020, 19:02

ten super výpredaj v Ilave asi skončil....
nemá niekto bližšie info?
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa cs001 » 27 Jan 2020, 21:32

enigma napísal:ani v lidl - shope ?
Ak myslis tu mini flexu, tak videl som ju v eshope , cena bola myslim 27€, pred vianocami som sa rozhodoval ci ju objednam, ale nechal som to az na januar. Potom som ju nasiel v eshope s poznamkou, ze nie je na sklade a bude dodana v kratkom case ale cena tam bola cca 50€. Teraz ju v eshope nevidim... (S tymi cenami, nie som si na 100% isty)
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa misocko » 27 Jan 2020, 22:16

cs001 napísal:Zda sa mi akoby celne lozisko bolo ulozene v nejakej gume, nerozoberal som ju.
čelne ložisko tam nieje, sudruhovia sa nepoučili zo staršich modelov. Najbližšie ložisko je ložisko motora :( , vzdialene 2 - 3 cm od hlavy. Smutne kam speje dnesna generacia inzinierov....
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa cs001 » 27 Jan 2020, 22:20

viem, ze je to lozisko motora, len sa mi zdalo akoby bolo ulozene v gumovom puzdre, dalo sa tym hybat, asi nejaka inovacia... (mohol som ten zazrak rozobrat)
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
ford-galaxy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 14:22

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa ford-galaxy » 28 Jan 2020, 08:30

V patek jsem byl v Lidlu a koupil tam kuchynske radio za 399 Kc. A vono hraje , zaruku pisou 3 roky tak uvidim ... :applause:
0

ondronr
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 22:25
Bydlisko: NR/BA

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa ondronr » 28 Jan 2020, 10:13

misocko napísal:
cs001 napísal:Zda sa mi akoby celne lozisko bolo ulozene v nejakej gume, nerozoberal som ju.
čelne ložisko tam nieje, sudruhovia sa nepoučili zo staršich modelov. Najbližšie ložisko je ložisko motora :( , vzdialene 2 - 3 cm od hlavy. Smutne kam speje dnesna generacia inzinierov....
Podla internetov by tam malo pasovat toto lozisko 687-2Z JP https://e-shop.exvalos.cz/687-2z-jp/ (alebo https://www.korbel-loziska.cz/sortiment ... /p151.html) + oblepit papierovou paskou aby nepreklzovalo.
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa cs001 » 28 Jan 2020, 15:00

...načo meniť ložisko, keď ta matica, to degraduje na totálny šmejd. Hlavne že to ma farebne ledky, ktoré aj tak svietia všetky, ... jedine, že ju máš čim nahradiť

Maticu by som si vedel vytočiť na sústruhu , mam k dispozícii Proxxon PD400, ale vnutorny závit, by som asi len tak ľahko nespravil, bolo by to trápenie. Jednoduchšie by sa to dalo urobiť specialnym zavitnikom, ale bolo by to veľmi drahé. Naposledy som robil jednu matičku M9x0,75, specialny zavitnik ma stal 12€...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa enigma » 28 Jan 2020, 16:02

ford-galaxy napísal:V patek jsem byl v Lidlu a koupil tam kuchynske radio za 399 Kc. A vono hraje , zaruku pisou 3 roky tak uvidim ... :applause:
držím palce s tým rádiom . mal som problémy s ním .... ohľadom nastavovania
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa breta1 » 28 Jan 2020, 17:06

Měl bych dotaz- zřejmě je řeč o rádiu typu
SKR 800 D1
Mám více typů rádií SILVERCREST, se všemi spokojenost, jen jednou jsem vracel kvůli šumu.
Proto můj dotaz - je slyšet šum v tomto rádiu, když je hlasitost na nule?
0

Používateľov profilový obrázok
ford-galaxy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 14:22

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa ford-galaxy » 28 Jan 2020, 17:10

tak jsem to teď zkoušel a nešumí ... tož uvidíme jak dlouho vydrží
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa breta1 » 28 Jan 2020, 17:16

Díky.
Teď mě mnozí budou nenávidět a nesouhlasit, ale já osobně mám s výrobky v LIDL dobré zkušenosti, jak s hadrama, tak s technickými věcmi.
Nelobuji, nemám s tím obchodem nic společného
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Jan 2020, 19:49

breta, ja som bol tiez dlhu dobu spokojny, jak potraviny, tak oblecenie a aj tie kutilske veci super. ale posledny rok isli vo vsetkom co sa tyka kvality tak dole, ze som tam prestal chodit. ako keby vymenili vedenie a co zmena to k horsiemu.
kupil som si tam tu mini frezku, reku na drobnosti super, ale strasne hreje a to prislusenstvo ma problem aj s makkym drevom.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

ondronr
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 22:25
Bydlisko: NR/BA

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa ondronr » 28 Jan 2020, 20:40

nalimko33 napísal:ten super výpredaj v Ilave asi skončil....
nemá niekto bližšie info?
Plan bol otvorit na pol roka. To ubehlo a zrejme im to nedavalo zmysel.
0

Napísať odpoveď