Zapojenie jednofázového motora

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

robbert
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 15:24

Zapojenie jednofázového motora

Príspevok od používateľa robbert » 23 Mar 2020, 15:33

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na správne zapojenie motora, ktorý je v nožniciach na živý plot. Nožnice prestali fungovať kvoli zalomenému káblu. Chcem to opraviť ale nie som si istý zapojením kablov. Ďakujem Vám.
Prílohy
krovii.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zapojenie jednofázového motora

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Mar 2020, 15:51

Odmontuj kábel, zo svorkovnice, odstrihni ho až po ,,zdravý,, koniec /keď ho rozpáraš po dlžke tak najdeš kde bol prerušený/.Potom normálne pripojíš hnedý tam kde bol hnedý a modrý na modrý ,tam nemáš čo pokaziť.Aj keby si ich dal naopak,nič by sa nestalo,bude to fungovať.Je to dvojžilový kábel s dvojitou izoláciou a teda spotrebič II triedy a bude to aj bezpečné.

Na takomto náradí je aj blokovanie ,takže musíš držať stlačené dve rukoviatky aby motor bežal.
Niekde je to cez dva spínače, ale tu vidím len mechanické blokovanie druhou páčkou,takže nezapínaj to rozobraté,aby sa ti to nerozsypalo.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

robbert
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 15:24

Re: Zapojenie jednofázového motora

Príspevok od používateľa robbert » 23 Mar 2020, 16:03

Ďakujem. Ano presne tento postup som zachoval ale zneistilo ma iskrenie ktoré som videl v oblasti motora zhora cez plast.
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Zapojenie jednofázového motora

Príspevok od používateľa Maek43 » 23 Mar 2020, 18:49

Komutátorový motor vždy jemne iskrý no ak je iskrenie už moc velké, býva zanesený komutátor alebo máš už zodraté uhlíky.
Každopádne ako písal 5ko u tohto typu spotrebiča je jedno ako zapojíš prívod, vidlicu máš aj tak iba dvojkolík (ak tam nemáš danú vymenitelnú) a teda logicky máš raz fázu na modrom a raz na hnedom, podla toho ako otočíš vidlicu kedže ju vieš pichnuť do zásuvky aj tak aj naopak :agree:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok