Xiaomi home - skusenosti?

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa kukinko » 10 Aug 2020, 15:02

Ahojte,

dlhsi cas poskulujem po nieco univerzalnom, co bude "obsluhovat" smart domacnost ....

doteraz som zatial pouzival na spinanie sonoff zariadenia - ewelink. Na kamery mam zas dalsi soft (digoo kamery) a planujem si zadovazit aj meranie spotreby, pripadne ovladanie dalsich blbiniek....

Mam aj male xiaomi teplo/vlhkomery, a rozmyslam, ze to cele spojim do jedneho "prostredia", kde budem mat vsetko v jednej appke a je sanca ze to bude vsetko medzi sebou aj komunikovat ...

Chcem si kupit xiaomi gateway, ktory si rozumie s wifi, bt, zigbee ... a zrejme vymenim "smart" zasuvky.

Ma niekto skusenosti s xiaomi home? Je to spolahlive?
Ak to niekto pouziva tak ci sa stretol s niecim co vyslovene nefungovalo alebo s tym bol nekrestansky problem ?

diky
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Aug 2020, 10:41

ja mám tiež tú istú kombináciu, ale neskúšal som to hodiť do jedného. eWlink je čína aj výzorom aj funkciami, aj keď sa to lepší, Xiaomi je to isté, ale aspoň to vyzerá lepšie. Ich produkty na to m bežia super, mám ryžovať ( paráda ) , filter, kolobežky, kamery ... všetko OK.Ale po jednom upgrade mi to všetko vymazalo a musel som sa nanovo registrovať. Na eWlinku sa mi to stalo viac krát .... Xiaomi sa dá ale uložiť a preniesť kam chceš a eWlink len ak sa prihlásiš cez svoje konto z druhého zariadenia a tam mi to 2x krachlo, lebo to chcelo nejaké overenie, ktoré mi neprechádzalo ... proste des , nakoniec som to všetko nahodil znovu a už to beží. Ale to bolo pred rokom, možno že už to je opravené. Naposledy som si ale vymazal všetko na eWlink asi pred dvoma mesiacmi, stalo sa to pri pridávani nového zariadenia, ale je možné že mojou neopatrnosťou. Ale poriadny SW by nemal dovoliť takto vymazať neopatrnosťou. Na Xiaomi sa mi to ešte nestalo.
Problém je že ja sa v tom špáram cez mobil a často na pive vtedy je na to čas .... ale ako som písal poriadny SW je aj pivoodolný ...
0

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa kukinko » 11 Aug 2020, 10:48

od xiaomi planujem kupit aj roboticky vysavac a kadejake ine hracky ... maju zaujimave produkty, aj dizajnovo pekne a jednoduche

mas aj gateway? ak to dobre chapem, ten napojis na wifi a vidis ostatne moduly (bt, zigbee) ako keby boli online?
zrejme to vsetko ide do xiaomi cloudu a odtial sa to "precita"...
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Aug 2020, 11:07

k čomu by mi mala slúžiť gateway ?

hej napojíš a vieš ich ovládať, modulkov majú fakt neúrekom a aj ceny sú celkom prijateľné, ale napriek tomu mám kopu iných modulov , aj kamier ablbostí, čo idú mimo Xiaomi. Toto je len na také domáce hranie ako automat na on/off lampy a pod, ale aj tak je k tomu lapšie dialkové a preto kupujuem WiFi/RF moduly, kde sa to dá kombinovať. A hej tie domáce roboty sú dobré ....
0

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa burizon » 12 Aug 2020, 22:51

chlapi o čom tu točíte, nemám o tom ani paru. dajte odkaz na nejaké info.
0

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa kukinko » 13 Aug 2020, 07:33

:thanks:
UTFG

------------
nesuri mi to, tak este pockam na cinske vypredaje a postupne to dam dokopy
gateway som videl v akcii okolo 20-22 eur, no teraz vyskocil vyssie
potom poreferujem

ale ak ma niekto dalsie info, kludne napiste


nestretol sa niekto s modulmi xiaomi pre diy? nieco ako sonoff sv

diky
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa mardzi » 14 Nov 2020, 08:38

Funguje to OK.Mam presne ako ty 4x senzor teploty a vlhkosti a Getaway 2.Senzory sa spoja s branou cez BT a cez wifi to ide do telefonu..Cele som to kupil koli monitorovaniu vlhkosti v pivnici s tym,ze ked sa prekrocia urcite hodnoty ktore si nastavis,zapne sa odvlhcocac vzduchu.K tomu som kupil aj wifi zasuvku aby som mohol pouzit moj a nemusel kuovat novy od Xiaomi.Teraz som si na Ali este doobjednal senzor uniku plynu ku kotlu.
Prílohy
sen.jpg
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa vaanja » 14 Nov 2020, 09:48

a ako je to teraz s tym regionom? stale plati, ze pouzitelne je len pripojenie cez China Mainland a potom su problemy, ktore kupis v europe, ktore by mali ist cez europsky gateway?
0

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa mardzi » 14 Nov 2020, 13:01

Pozeram ze ja mam nastavenu Cinu,ale nasiel som clanok vraj funguju aj EU,GB a USA servre.Skusil som teraz zmenit v telefone region na SK ale pise ze sa moje zariadenia odpoja a bude nutne ich znovu pripojit.Nechcem riskovat ze si to cele rozhasim ked to funguje dobre.
https://homekitnews.com/2020/08/17/mi-s ... s-servers/

Tak ma zvedavost premohla a zmenil som region najskor na DE a SK.V oboch pripadoch sa nevedela brana sparovat so senzormi cez BT.Zvolil som znova CN a tam je to znova OK.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa vaanja » 14 Nov 2020, 17:05

a je teda mozne prevadzkovat zariadenia kupene v cine so zariadeniami kupene v europe na jednom gateway?
0

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa mardzi » 14 Nov 2020, 18:36

Za mna mozem povedat ze mi funguje kombinacia 4ks senzorov teplota/vlhkost kupenych na Ali spolu so zasuvkou EU(schuko) kupenej na SK bez problemov.S gateway2 tiez od Aliho.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa vaanja » 15 Nov 2020, 11:45

vdaka za odpoved. chapem to teda tak, ze pouzivas EU zariadenie spolu s CN zariadeniami na jednej gateway (a je jedno ci China Mainland alebo nejaka EU).
pytam s ahlavne pre to, ze vsade na ali/gear/bangg pisu nieco v tomo zmysle:
NOTE :
1) This gateway is 2020 newest version . Chinese version only ,but working well in any countries.
2) when you add it to the APP " mi home " some countries must choose the APP region " China Mainland “
Samotny vyrobok sa niekde vola Xiaomi Mijia Smart Multi-Mode Gateway, niekde zase Xiaomi Smart Home Gateway 3, co je trochu zavadzajuce, nehovoriac o tom, ze existuje este Xiaomi Aqara Hub, co je uplne iny produkt?!
https://sk.smartme.pl/xiaomi-gateway-3- ... aqara-hub/

zmateny som z toho, neviem co s cim potom funguje, ci je mozne k xiaomi smart home gateway 3 pripojit aj aqara senzor atd.
0

mardzi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 03 Dec 2013, 22:28

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa mardzi » 15 Nov 2020, 15:08

Ano,brana a snimace su z Ali a zasuvka z EU a funguje to.Pre mna to bola idealna volba koli tym snimacom vlhkosti.Pripoja sa cez BT s branou a iba ona cez wifi do tel.Xiaomi brana komunikuke so zariadeniami aj cez protokol zigbee ktory pouzivaju aj Agara senzory,ale boh vi ako je to v skutocnosti.Treba sa rozhodnut ci zaplatit 2x viac a kupit vsetko na SK kde je predpoklad ze to bude vsetko fungovat,alebo v Cine s neistym vysledkom.U mna to chvalabohu ide ale mozno dalsi senzor by uz nefungoval.Neviem ale preco v tom robia iba zbytocne bordel s nejakymi regionmi.
0

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa odaros » 02 Jan 2021, 15:29

Potrebujem poradiť s ovládaním. Kúpil som si na SVK základný set XIAOMI MI, kde je HUB, 2x pohybový senzor, 2x dverový a tlačítko. Zatiaľ som na skúšku pripojil jeden pohybový senzor, je to spárované, funguje, ale keď v mobile vypnem alarm, tak sa mi znova po chvíli alarm aktivuje, neviem ako to vypnúť.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa misocko » 02 Jan 2021, 17:22

nemam skusenosti konkretne s Xiaomi home , ale dost velke skusenosti s činskymi produktami (aj priemysel). Okrem "kvality" hardweru su na tom este horsie so softom. Ked im aj nieco ukazete ze je zle tak to bud neopravia alebo opravia hned , u zakaznika pricom vobec nejdu do hlbky programu , ak tou upravou prestane fungovat milion dalsich veci , Vaš problem , Vy chcely upravu :( . Ak sa im aj nieco podari, neprenesu to spet do vyvoja a dalsia verzia ma tu istu chybu... Uzivatelsky komfort neriesia , prekladaju googlom , ale su lacny a zvalcuju tu vsetko a znicia komplet kvalitnu vyrobu v celom svete.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Jan 2021, 21:38

misocko, prosim, ak nemas skusenosti so xiaomi, tak nekomentuj. Praveze oni su jedny z mala, kde aj ten software vyzera normalne. Mam od nich mobil, smart naramok a vsetko mi funguje v pohode. Kamos ma vysavac a tiez bez problemov. v mobile vidi aj to, kde vsade bol ten vysavac (dokaze si zmapovat podorys), a presnu trasu ako vysaval.
Btw: aj taky iphone vyrabaju cinania a nemam pocit, ze by bol nekvalitny.

odaros: a urcite ho vypinas? nevypinas len ten samotny poplach a alarm bezi dalej? Nemam tu apku, ale podla popisu mi to tak pripada.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa odaros » 03 Jan 2021, 10:40

Obrázok[/img]Ak otvorím aoku a kliknem na HUBtak je tam akurát logo na ktoré kliknem tak to zastaví poplach, ale znova sa to spustí.
Screenshot_2021-01-03-10-36-09-972_com.xiaomi.smarthome.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa misocko » 03 Jan 2021, 11:01

Jaj tak. Ty to len nevies ovladat. Ma to nejaky manual?
0

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa odaros » 03 Jan 2021, 16:52

Nikde som ho nenašiel, určite v angličtine, ale ja som sa učil ruštinu, vtedy sa veľmi iné nedalo :-))
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Xiaomi home - skusenosti?

Príspevok od používateľa misocko » 03 Jan 2021, 18:47

tak to mas dve moznosti , bud budes cakat tu ci ti niekto odpovie , alebo poprosis SVK predajcu aby splnil svoju povinnost a dodal k predavanemu produktu Slovensky manual
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok