Analyzátor/ zaznamnik kvality el. siete

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Analyzátor/ zaznamnik kvality el. siete

Príspevok od používateľa ondistef » 22 Nov 2020, 21:30

Zvažujem kúpu trojfázového záznamníka (analyzátora) kvality el. energie a zaujal ma konkrétne model PEL 103 od Chauvin Arnoux (mám už od nich C.A 6116N)
Narazil som na bazárový analyzátor kvality el. energie (cenovo vychádza fajn, parametre má zaujímave, ale mám obavu o kupovanie takýchto meracích prístrojov z druhej ruky) METREL MI 2592
Samozrejme PEL103 má iste obmedzenia ako snímanie troch prúdov (s výpočtom prúdu N vodičom) a 4W meranie napätia, Metrel ma štvorkanálové snímanie prúdov a 5W meranie napätia + režim osciloskop, ale len pre AC siete 50/ 60 Hz.
Na druhej strane PEL103 vie merať aj DC prúd a napätie + podporuje siete do frekvencie 400 Hz + ma plnú záruku a podporu, nakoľko ten Metrel je starý typ ktorý sa už nevyrába.
Máte niekto skúsenosti s vyššie uvedenými prístrojmi?
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Analyzátor/ zaznamnik kvality el. siete

Príspevok od používateľa Merak » 23 Nov 2020, 09:51

ja som robieval analýzy s Fluke 434 a s Lutron DW-6092 a ešte s nejakými ďalšími
na sťahovanie dát sa mi najviac páčil Lutron, všetko automaticky ukladal na SD kartu do CVS súboru v časovým intervaloch, ako si si nastavil
Fluke mi zaznamenával aj prechodové javy a iné veci, zákmity, poklesy a tak, ale všetko si si musel z neho sťahovať pomocou softvéru

čo sa týka merania DC prúdu ako 0. harmonická AC prúdu alebo merania prúdu N vodičom tak to si vie procesor pomocou FFT prerátať a vypočítať

pozeral som si tie tvoje veci, napríklad PEL103 od C.A. je iba logger, záznamník
skôr by bol lepší ten Metrel, to vyzerá byť už aj ako analyzér
1
Obrázok 1
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Analyzátor/ zaznamnik kvality el. siete

Príspevok od používateľa ondistef » 23 Nov 2020, 12:07

Ďakujem Merak, skúsil som odpísať na inzerát k tomu Metrelu, tak uvidím či je to vôbec ešte aktuálne.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok