problem s pc (emi, rfi, harmonicke?) POPROSIM LOCK

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa agn » 08 Apr 2021, 16:31

Vsetky hodnoty v hwinfo su v poriadku. Moja zostava aj z monitorom po prepocte zozere max 450 az 500 watt. Hovorim, 10 rokov menim hardware. A okrem ineho teda mam kamarata u ktoreho mi to zasuvky ide perfektne a vsetko je stabilne nech to ide v hocijakom case jo a kludne mozem ist full oc 5 ghz 1.35vcore vsetko vymaxovane pokial idem cisto z baterky a uno problemo.
0

alois
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 20 Feb 2021, 11:01

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa alois » 08 Apr 2021, 16:47

Může to být taky vadný přívod do zásuvky nebo zásuvek v daném napájecím okruhu, kdy s odběrem kolísá napětí na zásuvce a zdroj ty případné výkyvy nestíhá kompenzovat. Pozvi si elektrikáře, ať to proměří a projde a zkontroluje celou napájecí větev od rozvaděče až k zásuvce, všechny propojovací body, krabice a zásuvky. Dost napoví i prosté změření vypínací smyčky, kontrola dimenzování vodičů a přechodových odporů.
btw. Zdroj nejméně 750W by té sestavě slušel víc. 8)
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 08 Apr 2021, 17:47

alois 500w max aj s monitorom načo by tam mal 750w zdroj?
agn som rád že si napísal. Takže tou UPS-kou sa potvrdilo to že rušenie máš cez elektrickú sieť a nie lan káblom alebo vzduchom. Teraz treba zistiť čo vtej sieti robí neplechu. Zavolaj si tam nejakého revizáka s adekvátnymy prístrojmi aby zistil či ti tam nevznikajú oblúky v nedotiahnutých spojoch alebo to robia tie vyššie harmonické.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

alois
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 20 Feb 2021, 11:01

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa alois » 08 Apr 2021, 18:03

Dr.Martin
alois 500w max aj s monitorom načo by tam mal 750w zdroj?
Napsal jsem svůj názor na problém. Ze zkušeností vím, že výkonová rezerva nikdy není na škodu a dokud se nedozvíme, z čeho je ta sestava složena, můžeme o těch 500W stejně jen spekulovat. Zda se podle mého doporučení tazatel zařídí, je jeho věc. Trápit se bude on, ne já.
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa mac26 » 08 Apr 2021, 18:15

Niektore dosky podporuju spread spectrum pri nastavovani frekvencii, skus preliezt BIOS ci tam nemas nieco take aj ty, za pokus by to mozno stalo.
0

alois
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 20 Feb 2021, 11:01

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa alois » 09 Apr 2021, 06:22

Já bych to z mé strany uzavřel. Pročetl jsem vlákno a stále soudím, že problém bude ve zdroji, resp. hlavně v jeho nedostatečné odolnosti vůči vnějšímu ušení a nestabilitě napájecí sítě. On není zdroj jako zdroj. Ty levné, mezi které patří i ten Tvůj, bývají odrbané právě na vstupních filtrech v napájení, protože je to pro katování kostů to většinou první na řadě. Ten vstupní filtr má prioritně zabránit rušení ven od samotného zdroje, ale samozřejmě funguje i obráceně. U silnějšího zdroje je potenciální zdroj rušení z něj při plném odebíraném výkonu větší, takže i ty filtry musí být prostě účinnější a také čím dražší zdroj, tím jsou ty filtry kvalitnější. Při menším zatížení toho zdroje je i úroveň rušení nižší a o to jsou ty filtry účinnější. UPS má vlastní vstupní filtry, které omezují vlastní vyzařování z UPS do okolí a v našem případě přispívají k omezení rušení z venkovní sítě, resp. snižují jeho úroveň na vstupu napájení zdroje a také kompenzují kolísání sítě.
Nejsi dobrý v elektrice, ale v komunikaci Ti to jde. Ověř si u těch známých, co mají problémy, jaký zdroj ve svém PC používají, srovnej je cenově a výkonově a dej vědět.
Také jsme se i přes položený dotaz nedozvěděli, zda náhodou nepoužíváš ten svůj zdroj celou dobu, nebo zda jsi měnil zdroje souběžně s výměnou ostatního HW a jaké zdroje jsi použil při jejich případné změně.
Máš podle mne v podstatě dvě možnosti.
1. Odstranění rušení z napájení zvenku, což je obvykle taková duchařina s nejistým výsledkem a těžko předvídanými náklady.
2. Zodolnění svého PC proti vnějšímu rušení. Tady bys měl zvolit (nebo si na zkoušku půjčit a pak až třeba koupit) nějaký HiEnd zdroj cca 750W, takže nic za 1.500 Kč, ale něco nejmíň za trojku a víc. Takový zdroj by měl být z principu odolnější vůči vnějšímu rušení a kolísání sítě. Ony ty obyčejné levné cajky v cca 90% aplikací vyhoví, ale u problémového napájení mají prostě problém. Zato jsou levné.
Zařiď se jak chceš. Tohle je můj názor, ale Tvůj boj.
0

malannim
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08 Jan 2021, 22:13

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa malannim » 11 Apr 2021, 23:27

to je boj viacerych ludi iba malo kto si to dokaže uvedomit čo sa deje možes si riešit zdroj akykolvek chceš tomuto problemu ak ho človek ma nepomože žiadny zazračni zdroj ani za 100 eura ani za 300 eura
bordel ide zo siete elektrickej nech už je akykolvek totalne to niči každu elektroniku ktora je v domacnosti
Počitač/Monitor/Konzoly/Televizory/Nooteboky/Mobily
všetko čo ma v poctate display je spomalene dost natolko aby to trocha vnimavejši človek pocitil
v poctate to niči timing tych zariadeni
ako vravel AGN upsko pod určtim nastavenim pomaha z tymto problemom ale jadro toho problemu je stale tu
a za každym je inakšie silny horšie/lepšie nikdy nie take ake to ma byt
0

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Re: vysoke emi v byte? problem s pc

Príspevok od používateľa agn » 11 Apr 2021, 23:49

tak tak. myslime si ze tu mame co docinenia s harmonickymi , tu nepomoze zdroj alebo dalsia zbytocna zmena hardwaru. mne ups mozem povedat pomohlo co sa tyka input lagu , potom tu je este zla hit registracia v hrach . napojil som ruter na 20000mah powerbanku usb to - dc adapter a zrazu na powerbanke to ovela lepsie hituje.... preco?
mac06: spread spectrum mam vypnute pretoze to dynamicky meni bclk co k tomuto problemu neprospieva, iba to znizuje emi produkovane pocitacom.
tak isto je tu v skupine clovek ktory kupil serverovy psu bez pozitivnej zmeny. myslime si ze to proste ide zvonka a zatial jedine co nam dava logiku su fakt tie harmonicke. uz len to ze 90 % z nas udava ze cez den teda kedy je vyrazne vacsia spotreba je problem o mnoho horsi jak v noci. uz len to ze toto hovno riesim niekolko rokov od windows xp era.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: problem s pc (emi, rfi, harmonicke?)

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 12 Apr 2021, 08:19

Mna napadlo či by nepomohol oddelovaci transformator. Našiel som https://crushtymks.com/sk/energy-and-po ... onics.html takže buď študovať alebo si nájsť odborníka ako som radil už 4x v priebehu 2 mesiacov a stále sa k tomu nejak nemáte.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Re: problem s pc (emi, rfi, harmonicke?)

Príspevok od používateľa agn » 18 Júl 2021, 03:16

Zdravim chlapi po dlhsej odmlke sa opat hlasim kupil som novy modularny zdroj corsair hx750 platinum trieda 90% efektivnost , nove sata kable a novy displayport kabel a nulova zmena tyzden na to som kupil som novu zakladnu dosku a vsetko islo jak malo po dobu dva dni, degradaciu som zazil pocas pouzivania kompu proste dva dni to islo super a vcera o cca 23 00 to prislo, pomaly a stale viac sa mys stavala pomalsia a znova som tam kde som bol.sranda ale je ze to ide rovnako zle aj ked vsetko napojim cisto na ups bateriu, efekt ktore ups malo sa uplne vytratil . Meral som aj volty v zasuvkach a vsade pomerne rovnako okolo 237 az 240v , meranie faza plus ground dava rovnake hodnoty ako ked meriam faza plus neutral, meranie neutral plus ground je vsade 0v, tak isto som pred dvomi mesiacmi vymenil staru zasuvku v ktorej je komp za novu a skratil kable ktore boli zasrate od farby a na 12 hodin to islo jak ma a vsade v byte miesto 240v bolo 230 az 232v , potom v noci klasicky to islo hore a teraz mam 239 a 240v skoro stale , neviem ci to s tim ma suvis ale je to zaujmave. Myslim si ze zdroj rusenia nieje moj byt kde po vacsine casu je zapnuta iba chladnicka a moj pc. Mam za to ze ak je to nejaky noise tak to bude rfi a zanechava to permanentu skodu na hardware-i. Poslednu vec ktoru chcem spravit nez sa mi vratia peniaze za dosku aby som mohol kupit inu je vymena digitalneho elektromera za analogovy, je to vobec mozne mate s tim niekdo skusenost ci to zse vobec povoluje ? Vedeli by ste mi poslat link na vhodný tip pre jednofazovy byt? Edit : zabudol som , viete mi niekdo vysvetlit preco mi na sekundu vypne monitor ked pohnem elektrickymi zaluziami ? https://youtu.be/1omXnZ7AA80 video je moje
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: problem s pc (emi, rfi, harmonicke?)

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 18 Júl 2021, 07:56

Keby si dal na nasu radu peniaze za novu dosku by si dal za pana co ti tu siet zmeria analyzatorom siete. A vies na com by si bol.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Re: problem s pc (emi, rfi, harmonicke?)

Príspevok od používateľa agn » 18 Júl 2021, 10:58

Písal som jednej firme ktoré podobné problémy rieši no za 24 hodín pýtali nieco cez 1000 euro a dve firmy mi ani neodpísali :rolleyes:
0

melmek
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30 Aug 2021, 00:13

Re: problem s pc (emi, rfi, harmonicke?)

Príspevok od používateľa melmek » 30 Aug 2021, 00:30

Zdravím, 17 roků mám steam za svuj život jsem hral jen CS 1.5, 1.6 a CS Go, v 12/2020 jsem stavěl nový PC a tam začal boj jmenem input lag jako má autor tohoto vlákna. za těch cca 8 měsicu jsem vymenil PC 3x vždy high end komponenty nemá smysl vypisovat co prěsně. Současná sestava ryzen 5600x, msi b550 gaming plus, rtx 3070, psu evga 750w, monitor ips 280hz,
Do 12/2020 jsem hral na i7 7700, z270 a rx580, a absolutně bez problému.
Provedl jsem vyměnu providera z optiky 1Gb/1Gb na jinou optiku 1Gb/50Mb žádné zlepšeni.
Rozvody elektřiny mám v bytě nové ale už jsem instaloval i fitry nic nepomáhá. Kompletní revize el rozvodů prý je vše v pořadku včetně zemněni.
Teď povezu PC ke kámošovi ať na něm zkusi hrat on…
Moje poznatky: Nemá smysl hledat chybu v softwaru, když jsem měnil PC měnil jsem i Case msi gungir a corsair, a na corsairu po 14 dnech odešla ledka na vypínači a ta je napájená 5V. Kdyz stčím do zásuvky na 220V ventilátor a zapnu ho na max vykon a vytáhnu ho ze zásuvky PC přehraje zvuk jako když strčiš flashku do usb. USB ke také napájené 5V a to je pak jedno s druhym. Jediné co mužu zatím řict ze nemá smysl v dnešni době kupovat high end PC na CS GO. Budu stavět asi dalši nějakej low end abych mohl vubec hrat score z meho posledniho mm na faceitu 6/25 a to bylo proti avg levlu 7 na to že jsem byl lvl 10 to uz je na mě moc.
Mě přijde že vyrobci HW něco podělali a ten novej HW prostě na cs go není dobrej. Moc nevěrim že u nás je špatná elektřina, v zásuvkách mám min 239V max 247V což je v normě dle ČEZu. Můj PSU má na etiketě max 240V tak nevim no.
Dále mužu potvrdit že input lag narůstá to znamená že na začatku hry je malý a cca po 10 minutách se na tom už skoro ani nedá hrát. Každopádně forum budu sledovat kdyby se objevilo nějaké řešeni byl bych jako autor moc rád
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: problem s pc (emi, rfi, harmonicke?)

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Sep 2021, 06:55

melmek napísal:
30 Aug 2021, 00:30
Kdyz stčím do zásuvky na 220V ventilátor a zapnu ho na max vykon a vytáhnu ho ze zásuvky PC přehraje zvuk jako když strčiš flashku do usb.
Takúto "haluz" mi robilo na jednej fáze (trojfázový rozvod v baráku) - na ostatných dvoch nie. Vymenili sme hlavný istič a teraz je to už v poriadku.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Re: problem s pc (emi, rfi, harmonicke?)

Príspevok od používateľa agn » 02 Okt 2021, 17:16

melmek napísal:
30 Aug 2021, 00:30
Zdravím, 17 roků mám steam za svuj život jsem hral jen CS 1.5, 1.6 a CS Go, v 12/2020 jsem stavěl nový PC a tam začal boj jmenem input lag jako má autor tohoto vlákna. za těch cca 8 měsicu jsem vymenil PC 3x vždy high end komponenty nemá smysl vypisovat co prěsně. Současná sestava ryzen 5600x, msi b550 gaming plus, rtx 3070, psu evga 750w, monitor ips 280hz,
Do 12/2020 jsem hral na i7 7700, z270 a rx580, a absolutně bez problému.
Provedl jsem vyměnu providera z optiky 1Gb/1Gb na jinou optiku 1Gb/50Mb žádné zlepšeni.
Rozvody elektřiny mám v bytě nové ale už jsem instaloval i fitry nic nepomáhá. Kompletní revize el rozvodů prý je vše v pořadku včetně zemněni.
Teď povezu PC ke kámošovi ať na něm zkusi hrat on…
Moje poznatky: Nemá smysl hledat chybu v softwaru, když jsem měnil PC měnil jsem i Case msi gungir a corsair, a na corsairu po 14 dnech odešla ledka na vypínači a ta je napájená 5V. Kdyz stčím do zásuvky na 220V ventilátor a zapnu ho na max vykon a vytáhnu ho ze zásuvky PC přehraje zvuk jako když strčiš flashku do usb. USB ke také napájené 5V a to je pak jedno s druhym. Jediné co mužu zatím řict ze nemá smysl v dnešni době kupovat high end PC na CS GO. Budu stavět asi dalši nějakej low end abych mohl vubec hrat score z meho posledniho mm na faceitu 6/25 a to bylo proti avg levlu 7 na to že jsem byl lvl 10 to uz je na mě moc.
Mě přijde že vyrobci HW něco podělali a ten novej HW prostě na cs go není dobrej. Moc nevěrim že u nás je špatná elektřina, v zásuvkách mám min 239V max 247V což je v normě dle ČEZu. Můj PSU má na etiketě max 240V tak nevim no.
Dále mužu potvrdit že input lag narůstá to znamená že na začatku hry je malý a cca po 10 minutách se na tom už skoro ani nedá hrát. Každopádně forum budu sledovat kdyby se objevilo nějaké řešeni byl bych jako autor moc rád
Cau chlapce, s hardwarom je vsetko v poriadku, ja som testoval aj na ups baterke a aj tak sa ten problem nakoniec objavil chyba je v nestabilnych ramkach, ze nehadzu error na teste neznamena ich stabilny clock ,.
Vola sa to clock skew / clock jitter. A fix uz existuje. Najdi si v biose command rate a prepni to s auto ktory je defaultne 2 hlavne na ramkach s vysokou frekvenciou v mode 2T alebo 2N pre asus, rovnako (bacha asus ma moznost N1 , to nieje pravy 1T/1N mod).
Ak ti to pc nenabootuje najdi najvyssiu moznu frekvenciu ktoru 1T / 1N rozbehnu. Cely proces je v tomto videu na pripnutom komentari. https://www.youtube.com/watch?v=0he--ObXMiY&t=1s
Ak ma niekdo s timto este problem napiste to youtube komentarov, poprosim o Lock threadu aby sa nesirili dalej nase domienky / dezinformacie. Diky za ochotu kazdemu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok