Americké kiloWatty

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Mar 2022, 21:05

Už dlhšiu dobu sledujem v YT všelijaké videá, ktoré sú niekedy užitočné a inšpirujúce, ale občas sa pristavím aj pri tých Free energi a vždy sa pozastavím na tom údaji, ktorý tam udávajú, že napríklad z obyčajného automobilového alternátora ktorý má max. 1 kW, zrazu vytiahnu 10kW ,len pridaním neodýmových magnetov do rotora....
Viem že je to debilina,ak s toho urobia perpetuum mobile len roztočením, ale ide mi o to, či som nejako nepochopil premenu jednotiek, alebo len nechápem polohu desatinnej čiarky v ich pomenovaní jednotiek. :wink:
Pretože ak napíšu, že z toho1kW alternátora vytiahnu 10,000 W , /podla ich titulkov / tak to asi znamená , že je to v skutočnosti nie 10kW,ale len 10W, čo mi príde logickejšie, ináč by tam neukazovali svietiacu žiarovku, ale rovno pripojenú 5kW zváračku zvárajúcu s elektrodu 3,15mm. :wink:
Možno teraz budem za blbca, ale logika mi to nedá a už ma to fakt vytáča, preto som zvedavý na váš názor.
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa jezevec » 10 Mar 2022, 21:12

Nehledej žádnou logiku u videí na perpetum. Jinak, ty videa jsou určeny pro jinou komunitu a taky pro co nejvíc shlédnutí.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Mar 2022, 21:33

Máš pravdu, fakt na YT je kopec videí, ktoré nemajú žiadnu hodnotu, ale ide im len o zarábanie peňazí podla počtu zhliadnutí a to ma práve ser.e, lebo ,aj keď nie som extra zelený magor,ale viem, že to zbytočne žerie energiu severov a odberatelských PC,ktorí to pozerajú celkom zbytočne a osprostievajú z toho, ale proti tomu žiadna komunita, či vláda nezasiahne a neoznačí to ako hoax, ako keď niekto napíše pravdu o pravom sektore na Ukrajine. :mrgreen:
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa josek » 11 Mar 2022, 09:16

Čo je to ten pravý sektor? Ešte som o ňom nepočul :pain:
0

AbcdeF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 27 Máj 2015, 10:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa AbcdeF » 11 Mar 2022, 10:18

To je následok toho, že nesleduješ tie "správne" zdroje informácií z východu.
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa daqq » 11 Mar 2022, 10:37

ako keď niekto napíše pravdu o pravom sektore na Ukrajine. :mrgreen:
🤦
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa Mek » 11 Mar 2022, 10:45

Klamlive videa mozes nahlasit a dat im Dislike (nepaci sa mi to).
Americania pouzivaju desatinnu bodku namiesto desatinnej ciarky, a na oddelovanie tisicov pouzivaju ciarku, kde u nas sa pouziva bud medzera, alebo nic.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa josek » 11 Mar 2022, 15:28

AbcdeF napísal:
11 Mar 2022, 10:18
To je následok toho, že nesleduješ tie "správne" zdroje informácií z východu.
Začína mi to byť jasnejšie.
Nesledujem putinovské zdroje - a to sa mi raz môže vypomstiť, keď "omylom" zájdu viac na západ, ako v. r. 1968. Pamätám, ako by to bolo včera :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa zylo64 » 11 Mar 2022, 15:40

5ko napísal:
10 Mar 2022, 21:05
Už dlhšiu dobu sledujem v YT všelijaké videá, ktoré sú niekedy užitočné a inšpirujúce, ale občas sa pristavím aj pri tých Free energi a vždy sa pozastavím na tom údaji, ktorý tam udávajú, že napríklad z obyčajného automobilového alternátora ktorý má max. 1 kW, zrazu vytiahnu 10kW ,len pridaním neodýmových magnetov do rotora....
Viem že je to debilina,ak s toho urobia perpetuum mobile len roztočením, ale ide mi o to, či som nejako nepochopil premenu jednotiek, alebo len nechápem polohu desatinnej čiarky v ich pomenovaní jednotiek. :wink:
Pretože ak napíšu, že z toho1kW alternátora vytiahnu 10,000 W , /podla ich titulkov / tak to asi znamená , že je to v skutočnosti nie 10kW,ale len 10W, čo mi príde logickejšie, ináč by tam neukazovali svietiacu žiarovku, ale rovno pripojenú 5kW zváračku zvárajúcu s elektrodu 3,15mm. :wink:
Možno teraz budem za blbca, ale logika mi to nedá a už ma to fakt vytáča, preto som zvedavý na váš názor.
Peťko, američania, ale aj napríklad ukrajinci používajú na oddeľovanie "tisíciek" čiarku, nie bodku, tak ako bežní európania. V práci sme s tým mali taktiež problém, keď každá strana pri oddeľovaní tisíciek používala svoj systém a potom v tom bol guláš. Takže, ak to takto napísali američania, tak by to malo byť skutočne tých 10 kW, čo ako píšeš je ale utópia
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa peterple » 11 Mar 2022, 18:33

Po inšpirácii stetovými kapacitami to už zvládli aj češi.

Teraz je treba aby to postavil aj niekto u nás.

Mimochodom, čo horíte na toto?
https://www.mhsr.sk/nvs?fbclid=IwAR3-tE ... XckGHLU8IE
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Mar 2022, 20:05

Že som ja blbec vyhodil ten 350W motorček s kondenzátorom z Peromatky , teraz som mohol hodiť do potoka vrtulku a mohol mi vykúriť celú chalupu zadarmo.No čo už, človek sa učí celý život. :wink: :wink: :wink: :wink: :D
Nikdy by ma nenapadlo, že na zvýšenie výkonu motora ,či generátora stačí posunúť DESATINNÚ ČIARKU a je to vybavené. :D
Vivat Amerika, vivat inche, vivat galony, vivat Whitvorth závity......... :mrgreen:
3
Obrázok 2 Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

raki
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 05 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 57

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa raki » 12 Mar 2022, 09:28

Ale 5ko, toto si určite zažil. Napr. keď Tesla mala Hi-Fi zosilovače 2x10W a zrazu si si z Rakúska dotiahol rádio s výkonom 2x1000 W...
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 12 Mar 2022, 10:28

5ko napísal:
11 Mar 2022, 20:05

Vivat Amerika, vivat inche, vivat galony, vivat Whitvorth závity......... :mrgreen:
Včera mi prišlo. 10€ aj s poštou. 22 kľuč je moc a 20 málo.
Prílohy
srob.jpg
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 28

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 12 Mar 2022, 10:38

22 kľuč je moc a 20 málo
A ja som bol doteraz v tom, že 21 je úplne bežný štandardný kľúč. Aby sme sa teda zle nepochopili, nevyrývam, len mi tu asi niečo uniká.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 982
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa budvar10 » 12 Mar 2022, 10:52

Týmto ľuďom ide o ich 15 min. slávy, čo aj vďaka tomuto vláknu zažívajú.
Normálne ich je škoda na YT. Prečo nepôsobia niekde na univerzite v Oxforde, MIT alebo v NASA?

@5ko
Imperiálny systém je tu nato, aby spôsoboval chaos a zastrašoval.

@peterple
Momentálne sa takmer všetok vodík vyrába zo zemného plynu. Čo k tomu dodať? Fandím novým technológiam, ale toto mi príde skôr ako vlhký sen.
Ako chapec si pamätám, že som videl na mape sivou načrtnutú dialnicu z Bratislavy do Košíc, a ako sme sa s otcom rozprávali aké to bude skvelé ísť neobmedzenou rýchlosťou len po diaľnici.
Prešlo takmer 50 rokov a stále to nie je. To čo bolo postavené, chátra. Síce stále niečo opravujú, ale zub času sa zdá byť rýchlejší. Rýchlosť obmedzili na 130. No a benzín, ten stojí zhruba rovnako, len v eurách namiesto v korunách.
Takže si myslím, že sa v mene dobra minie veľa peňazí, pár ľudí nehanebne zbohatne a medzitým prídu ďalšie vízie. Podľa mojích doterajších skúseností sa pravdepodobne do r. 2050 ešte 2x zmení mena, 3x občianský preukaz (myslím tým typ dokladu), budú celkom iné vodičské preukazy...
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 12 Mar 2022, 10:59

@Ďuri12
Máš pravdu, ale ja v mojej sade 21 nemám.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 982
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa budvar10 » 12 Mar 2022, 11:04

Obrázok
Prílohy
fk.jpg
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa peterple » 12 Mar 2022, 11:17

Tak aperak si z toho robí iba prču. Celé video je natočené v štýle ala dratenka. https://www.youtube.com/channel/UCarahZ ... 2IhYa6JrfQ.

Ohľadom vodíka mám veľmi skeptický názor, až na úrovni toho že sú to vyhodené peniaze podobne ako to robia títo "edisoni". Miesto toho aby šli do podpory solárov, nabíjačiek, elektroáut. Účinnosť vodíkového cyklu je mizerná a v čase keď je nedostatok energie, absolútne nie je dôvod to rozvíjať. Leda tak na Sahare, alebo v austrálskej buši.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Mar 2022, 19:30

Čo sa ja pamätám, tak mal otec rôzne kombinácie vidlicových klúčov. niektoré boli len párne, niektoré nepárne niektoré zmiešané .. 13-17, 14- 17, 19 - 21, 21 - 27,...ale aj 10-12, 12 - 14, ... či 20-22,24-26...
zväčša sa používali podla priemeru závitu aj typizované velkosti hlavičky šroubu ... M6-10, M8-13 alebo 14,
ale potom prišli amíci na europsky trh a zrazu sme zaplavení šroubami odboch sveta,aby sme museli kupovať aj príslušné náradie.
K tím kilowattom len tolko, že na kieho bo.a tam musia dávať teda tolko núl za čiarku, keď by stačilo zmeniť W za kW,alebo dať nulu pred čiarku/bodku/ a použiť správnu jednotku.
Ale chápem, že je to len marketingový ťah, ako pri označovaní kapacity akumulátorov... nestačí im napísať 4,2 Ah,ale efektnejšie vyzerá 4200 mA, pomaly už nebude ani tie nuly kde na výrobok napísať. :D Asi budú pokračovať na príbalovom letáku. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Americké kiloWatty

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 13 Mar 2022, 07:16

Takže potrebujem :
Prílohy
kluc 13,16.jpg
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Napísať odpoveď