Poulična lampa

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Poulična lampa

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Jan 2023, 20:08

My, starší si pamätáme ešte aj časy, kedy v dedine nebolo žiadne verejné osvetlenie,ale v každom dome bol lampáš ,,MY DAY, /aj keď vtedy nikto nechápal čo to znamená :wink: /, na tri hrubé monočlánky a kto chodil v zime ráno do roboty na vlak,nosil ho vo vrecku a svietil si na cestu a nikto sa nesťažoval. :D
No v dnešnej dobe by všetci chceli,aby bola dedina či mesto vodne či v noci vysvietené ako v Las Vegas, a hlavne zadarmo,ako keby to bolo naozaj zadarmo.Je jasné že ak platím dane mestu, či obci,požadujem určitú spätnú väzbu, že sa mi s toho niečo vráti, ale ak obec minie tie peniaze na osvetlenie, tak jej neostane na škôlku , či iné potrebnejšie veci pre chod obce, a keďže rozpočet nie je gumený, musí starosta dobre hospodáriť a trikrát obráti každé Euro,za čo ho vynaloží,aby ho občania na ten kandeláber neobesili.
A bude mu jedno či svieti ,alebo nesvieti.
Asi sme príliš rozmaznaní demokraciou a svojimi právami ,ale každý sa snaží len vymyslieť ako odrbať štát na daniach.Nie som zástancom bezbrehého zvyšovania daní ,lebo zachrániť rozpočet zdvihnutím daní dokáže každý debil, na to neporebuje študovať 5 rokov ekonomickú fakultu, ale stačí použiť sedliacky rozum a vedieť si stanoviť priority, bez ktorých sa nezaobídeme a bez ktorých áno,aj keď to bude nepopulárne riešenie.
A zbytočné je zdôvodňovať to nefungujúce svetlo nejakou bezpečnosťou ,či sťaženým pohybom po ulici v noci,... jednoducho ,sme v dobe Matovpičovej, čiže stále platí :,, pomôž si sám , aj Matovpič/i/, ti pomôže ,, ale LED baterka vo vrecku to istí. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Poulična lampa

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 20 Jan 2023, 20:49

No ja mam opačný problém mne sem na stĺp lampu pridali doteraz tu nebola a vadí mi to. Neviem či sa oplatí sťažovať.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Poulična lampa

Príspevok od používateľa pablox » 20 Jan 2023, 21:38

5ko napísal:
20 Jan 2023, 20:08
My, starší si pamätáme ešte aj časy, kedy v dedine nebolo žiadne verejné osvetlenie,ale v každom dome bol lampáš ,,MY DAY, /aj keď vtedy nikto nechápal čo to znamená :wink: /, na tri hrubé monočlánky a kto chodil v zime ráno do roboty na vlak,nosil ho vo vrecku a svietil si na cestu a nikto sa nesťažoval. :D
Len vtedy nebola doba, že ťa pomaly za každým rohom v tme čaká niekto, kto ťa okradne alebo rovno zabije. Ľudia si viac pomáhali, držali spolu. Dnes ti závidí sused aj rakovinu, lebo si prišiel o nohy a dostal si príspevok na auto ako Zťp...OT, viem
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: Poulična lampa

Príspevok od používateľa dusan949 » 20 Jan 2023, 23:36

OHAJ napísal:
20 Jan 2023, 19:38
Dušan, prečo to nenahlásiš zadarmo na 24-hodinový dispečing - hlásenie porúch: http://www.slm.lighting/hsvo/p.index.jsp
Obrázok
@ ohaj? Vieš koľkokrát som online vypísal hentu žiadosť? 2x. Vieš koľkokrát som povedal blízkej osobe nech tam zavolá? Tiež 2x. Vieš koľkokrát som magistrátu písal mail? 4x. Jeden z členov svetelektro mi napísal súkromnú správu. A ja som mu odpísal a všetko popísal…. Pochopil situáciu a zistil tiež, že ťaham za kratšiu šnúru…. Že si jednoducho nepomôžem.
0

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: Poulična lampa

Príspevok od používateľa dusan949 » 20 Jan 2023, 23:45

Mimochodom ved to práve naši dokonali politici hovoria a prosia tých mladých, aby neodchádzali zo Slovenska, z regiónov.
No ale toto? Nejde lampa, upozornis raz, dvakrát, päťkrát a nič? Upozornis na prevaleny kanál na ceste jak je obrubník s chodníkom a nič? Napíšeš, že medzi novou diaľnicou D4 a Petržalkou ten kúsok, tých pár stoviek metrov by sa zišla 4 prudova cesta, nech to aj krajšie vyzerá, nech to je také kompletne, rovnako nič.
Upozornis na kopu iných veci a jednoducho sa nič nezmení? Načo tu mladi ostanú? Na niektoré veci netreba kopu peňazí….
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok