Mlyncek na maso z lidl

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Mar 2023, 14:44

Ahojte,

nemate niekto doma elektricky mlyncelk na maso z LIDL?

image.png


Na tej spirale zo strany kde je motor je taky biely plast, silikonove tesnenie a podlozka. A toto sa mi stalo.


image.png
image.png


Nemam sajnu ako sa to cele roztopilo. Nepytajte sa ma to, neviem. Je to velka zahada.

Hladal som na internete nahradney diel, no bohuzial, nic som nenasiel.

Spekulujem, ze ci sa to da opravit, pred tym ako to vyhodim.

Otazka je, ze neviem ako to vyzera povodne, a preto sa chcem opytat, ci by to niekto nepofotil, kto z vas ma ten mlyncek. Porpipade ak vie okotoval rozmery. To ozubene koliesko to mam, z toho rozmery viem vycitat, ale ten zbytok uz nie.

Popripade otazka je ze ak by som to nakreslil, ci by sa to dalo vytlacit na 3D tlaciarni. Original je z materialu 5 POM (recyklacna znacka)
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Mar 2023, 18:29

Pozliepaj to sekunďákom aspoň do základného tvaru. chýbajúce časti dorob patexom /ten dvojzložkový ako plastelína/, potom to namaž olejom, rozumne / nejako symetricky/to ulož do tvrdnúcej sádry, tak aby sa to dalo potom nedeštruktívne vybrať, a keď budeš mať sádrovú formu, tak tam nalej cín, alebo Dentakryl,prípadne roztav nejaký kúsok z nábytkového kovania, ako je vešiakový háčik,zaisťovací slimák ,alebo podobný prvok, ktorý je zo zliatiny hliníka a horčíka... roztopíš to aj na plynovom horáku v konzerve. Potom stačí nechať ochladiť, a pilnikom dopilovať na presný tvar, alebo stopkovou frézkou.
Nedávno som tak odlial kamošovi prepínač režimu strelby na plynovke,ktorý sa zlomil a bol to hodne komplikovaný tvar. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Mar 2023, 20:18

Super napad 5ko. Na teba sa da vzdy spolahnut. :D . Pospekulujem nad tym, len potrebujem rozmery originalu. Ak sa tu casom nikto neozve (nikto to nebude mat) daco pospekulujem. Mozno tie rozmery odhadnem.

Tento plast otaca s tou spiralou co posuva maso a aj nozom, takze to musi byt dostatocne pevne na to aby to zvladlo.

Toto nemam rad na LIDL, ze je problem s ND. Ako nemam problem to cele vyhodit a kupit novy mlyncek na maso, ale ja som jeden z tych, ze preco to neopravit ak sa to da a nie je to drahsie ako kupa noveho mlynceka.

Kvoli takejto plastovej hluposti to vyhadzovat....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa Ilija » 19 Mar 2023, 21:04

5ko je stará garda, týto (aj ja) Lidl generácie dáme to zreciklovať, a tak "dávame" pozor na našu planétu ...

A ešte toto - keď tu riešime takéto "závady", u každej babke v kredenci zbiera prach "PORKERT", (ak som správne napísal ) ktorý je nezničiteľný.....
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa bobo87 » 19 Mar 2023, 21:09

5ko napísal:
19 Mar 2023, 18:29
Pozliepaj to sekunďákom aspoň do základného tvaru. chýbajúce časti dorob patexom /ten dvojzložkový ako plastelína/, potom to namaž olejom, rozumne / nejako symetricky/to ulož do tvrdnúcej sádry, tak aby sa to dalo potom nedeštruktívne vybrať, a keď budeš mať sádrovú formu, tak tam nalej cín, alebo Dentakryl,prípadne roztav nejaký kúsok z nábytkového kovania, ako je vešiakový háčik,zaisťovací slimák ,alebo podobný prvok, ktorý je zo zliatiny hliníka a horčíka... roztopíš to aj na plynovom horáku v konzerve. Potom stačí nechať ochladiť, a pilnikom dopilovať na presný tvar, alebo stopkovou frézkou.
Nedávno som tak odlial kamošovi prepínač režimu strelby na plynovke,ktorý sa zlomil a bol to hodne komplikovaný tvar. :wink:
Napad super, len upresnim, ak pouzije dentacryl, tak olejom neseparovat, dentacryl potom nemusi zatuhnut. :)
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Mar 2023, 21:55

Dobrá pripomienka,tuším to bolo aj v návode,ale dávno som ho nepoužil robím viac s kovmi.
Je to sice hodinarska robota,ale ak nie je iná možnosť tak čo sa dá robiť.😉Finálny tvar už nemám nafoteny,lebo už je založený na mieste a nechce sa mi to rozoberať.Najväčšia fuška bolo presne navrtať dierku 2mm ,na strunku a kolík pre aretaciu polohy páčky.
Prílohy
IMG_20230220_194822.jpg
IMG_20230220_192206.jpg
IMG_20230220_194949.jpg
IMG_20230220_205016.jpg
IMG_20230220_210042.jpg
IMG_20230220_214219.jpg
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Mar 2023, 22:49

Krasa....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5638
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Mar 2023, 23:36

A ostatné pracovné nádstavce z robota nemáš?? Z tohoto by sa to dalo okopčiť.. A možno je to aj identické - vložené v tom slimáku... Je to v podstate bezpečnostný prvok - spojka - má sa "rozsypať" pri preťažení / zaseknutí vretena.
obrázok_2023-03-19_233651053.png
A toto nie je náhodou ten istý typ? https://www.kompernass.com/sk/prislusen ... tovka-snek
Aj Zelmer používa také spojky https://www.kaufland.sk/product/4305357 ... =434166175
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 19 Mar 2023, 23:57, upravené celkom 1 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Mar 2023, 23:57

Bohuzial, tu sa predaval v 2017 model, v ktorom to nie je. Videl som to na internete tiez.
Ja mam len toto prislusenstvo.

image.png

Smola. :(
A toto nie je náhodou ten istý typ? https://www.kompernass.com/sk/prislusen ... tovka-snek
To vyzera, ze je to presne ono. mr.dred, ty si mi asi ten mlyncek zachranil. :applause: :potlesk:

Idem to pozriet podrobnejsie a objednam to a uvidim ci to pasuje.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 20 Mar 2023, 00:02, upravené celkom 3 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5638
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa mr.dred » 20 Mar 2023, 00:00

Pozri ten odkaz na Zelmer ( Kaufland) - vyzerá to rovnako
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5638
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa mr.dred » 20 Mar 2023, 00:05

..volako mi blbne pripojenie - nestíha...vždy voľačo stihneš skôr odpísať,ako ja :crying:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Mar 2023, 00:26

Pozeral som oboje. Bude to ono. Pocet zubkov sedi.

Nakolko som z IRL, a aby som nasich na SK s tymto neotravoval (chodit na postu mi to sem preposielat) tak som uz podla tvojej rady ze je to ako Zelmeracky zadal do google ze Zelmer 986.87 spares, a uz to aj vyskocilo a nasiel som to aj ked je to tu drahsie, ale to nie je problem. Hlavne ze to mam.

Diki moc. :potlesk: :applause:

Dam potom vediet ci to sedelo. (ak nezabudnem)
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mlyncek na maso z lidl

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Mar 2023, 00:27

mr.dred napísal:
20 Mar 2023, 00:05
..volako mi blbne pripojenie - nestíha...vždy voľačo stihneš skôr odpísať,ako ja :crying:
Asi preto, lebo ja som editoval prispevok.
Vsetko nizsie od slova Smola :( , som neskor dopisal.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď