pripojenie Blu ray-router

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

krpet
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03 Máj 2017, 17:44
Bydlisko: Hlohovec

pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa krpet » 03 Máj 2017, 18:01

Poprosím o radu s pripojením dom, kina k sieti. Pripojím ci vzduchom, či káblom všetko je OK, funguje AccuWeather aj PicasaWebAlbums, ale keď dám Youtube napíše hlášku, sieť môže byť preťažená :( Dakedy to fungovalo, no od isteho času prestalo a nejde :( Z routra nemám káblovo pripojené nič a je to router 2,4GHz ako vyžaduje Blu-ray. Každá rada nad zlato. Dakujem.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Máj 2017, 21:38

Nie je to prehravac starsieho data? nieco sa mi mari, ze youtube skoncilo s podporou starsieho api, ktore vyuzivali aj smart telky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

krpet
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03 Máj 2017, 17:44
Bydlisko: Hlohovec

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa krpet » 04 Máj 2017, 19:01

pocitujlasku blu-ray LG mám asi 4 roky asi rok som tam aj pozeraval youtube potom som s tým prestal a ked som teraz chcel začať, vypisuje, Sieť môže byť preťažená :(
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa rudko » 04 Máj 2017, 19:22

na niekolkych forach sa tomu venuju a vyzera ze to nebude ukoncenou podporou zo strany youtube, aspon zatial, kedze najstarsie prispevku su z 2012. na rozne modely su ale odporucane rozne postupy. takze si hod do googla svoj model a k tomu prihod network congestion. mal by si byt schopny sa niecoho dopatrat...
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Máj 2017, 21:39

nepises presny model, ale 4 roky, tak to je rok vyroby cca 2013, takze asi je to aj tvoj pripad: https://support.google.com/youtube/answ ... 3926459708

Proste youtube zarezalo youtube na zariadeniach vyrobenych do konca roka 2012 (kedze fw sa neupravuje casto, tak tam mohli nechat starsiu verziu yt).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

krpet
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03 Máj 2017, 17:44
Bydlisko: Hlohovec

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa krpet » 05 Máj 2017, 20:36

Ďakujem za odpovede, mám model LG-HB965DF, hladal som na google no našiel len manuál, ktorý mám a tam je popísané len pripojenie k sieti. Ja by som potreboval poruchy a spôsob odstránenia, to som nenašiel :(
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Máj 2017, 13:15

Ale toto nevyzera na poruchu. Ak ti vsetko ostatne funguje, tak to znamena, ze si pripojeny na sieti, takze problem je len youtube - ten sa pripaja na google servre a kludne sa mohlo stat, ze google jednoducho stopol pre tuto verziu prehravaca podporu. S tym neurobis nic, jedine, ze LG vyda novy fw, co vzhladom na vek nie je velmi realna moznost.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

krpet
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03 Máj 2017, 17:44
Bydlisko: Hlohovec

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa krpet » 09 Máj 2017, 21:45

pocitujlasku pozeral som a tieto LG blu-ray sa este veselo predávaju a dokonca som nainštaloval aj najnovší SF, no nepomohlo, budem pátrať ďalej :(
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Máj 2017, 07:40

Ssice sa predavat mozu pod rovnakym oznacenim a vzhladom, ale vnutri moze byt nova hw revizia a fw. To je bezny postup, aj pri wifi router-och. Rovnaky model, ale ma inu hw reviziu - to zvycajne znamena ine vnutro (procak) ale aj funkcie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Máj 2017, 08:17

Ja som včera zapol YouTube na smart tv a zrazu hlaska na obrazovke že niekedy V júni tohto roku sa končí služba na mojom tv. A že mám úst na YouTube stránku a nájsť tam alternatívne prehravace.

O čo im ide? To tam nemôžu nechať V TV ten prehravac? Prečo to vymazu? Idioti. Kvôli YouTube som kupoval smart tv.

Som zvedavý na tie alternatívne playery.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Máj 2017, 08:35

romiadam: stazuj sa u vyrobcu telky. Youtube uz pred vyse rokom oznamilo, ze postupne ukonci podporu pre stare API, a vyvojari mali cez rok casu, aby presli s prehravacmi na novsie API. Ale kazdy na to... a teraz vsetci sa stazuju na youtube, ze urobil to, co oznamil uz davno.
Preto ja napr. smart telku ani nechcem, a radsej mam raspberry pi pripojene k telke. Tam totiz mozem kedykolvek cokolvek aktualizovat a menit.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa dan21 » 10 Máj 2017, 08:56

pocitujlasku:
presne aj moj pripad ! po zruseni ceskych stanic u operatora a aj trebars youtube na Philips telke som presiel na malinu a som spokojny.
Pozriem co chcem, kedy chcem ............... updatujem co chcem ............
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Máj 2017, 09:19

Ono ten smart TV nie je zlá vec, sú tam aj iné veci ako youtube. Teraz to bolo pohodlne, natural som čo som chcel pozrieť A už to islo. Teraz neviem ako to budE S alternatívnym playerom.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa lucky62 » 10 Máj 2017, 09:47

Mňa by zaujímalo, ako sa ten alternatívny prehrávač bude dať nahrať do TV. Je to Android TV? Lebo inak si to neviem predstaviť...

Ja som nedávno kupoval TV 4K ale tiež som radšej kúpil "sprostú" a nie "chytrú" a k nej takýto 4K android boxík: http://www.ebay.com/itm/291988306237

Aplikácie si tam dám aké chcem - samozrejme len androidové - ale výber je dostatočný... Mám tam aj KODI (XBMC).
Malina má tú výhodu, že môžeš vymeniť aj celý systém, nie len aplikácie.
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Máj 2017, 11:33

romiadam: ja tam mam openelec s kodi, podporuje to hdmi-cec, takze to ovladam cez dialkove od telky. napajanie to ma z USB telky. Jedine co musim urobit je, prepnut vstup. Bez problemov na tom pozeram veci zo so stranky sosac - vyhladam si film, alebo serial, potom zvolim dostupne moznosti jazka a tituliek a kukam. Krasne, rychle, pohodlne. A viem tak pozerat aj rtvs archiv a kopec dalsich online archivov.
+ ako bonus tam je pocasie, prehravac mp3, a nema problem tahat z NAS, alebo z notasu cez siet.

lucky62: jedine apky, ktore ti spristupni vyrobca telky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: pripojenie Blu ray-router

Príspevok od používateľa dan21 » 10 Máj 2017, 12:29

budem sa opakovat ale presne to popisal pocitujlasku. Mam to iste . Teda Malina2 + Kodi a sosam ....................... :-)
Akonahle zapnem malinu, tak sa mi autoamiticky zapne aj TV (HDMI) a prepne vstup na malinu. Tiez pouzivam na ovladanie dialkove od telky, alebo ezistuje aj aplikacia do mobilu https://yatse.tv/redmine/projects/yatse a da sa to ovladat aj tak.
Filmy, serialy, hudba ............. archivy ake chces............

Brat ma Smart TV s androidom a KODI si doinstaloval priamo do TV :-)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok