Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Vo─żn├í energia je na svete, ale ...

Vo─żn├í energia je na svete, ale ...

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Vo─żn├í energia je na svete, ale ...

Odosla┼ąod jak69 » 17 J├║n 2009, 16:25

http://dolezite.sk/Volna_energia_je_na_svete_ale_.html

musite si to pozriet je tam model elektromotora ktory je perpetummobile

4151431 to je cislo patentu je tam podorobna dokumentacia zamislite sa nad tim
[/quote]
jak69
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 142
Zalo┼żen├Ż: 11.05.2009

Odosla┼ąod DjMajco » 17 J├║n 2009, 16:43

dajako sa mi to nepozdava
drah├ę hra─Źky s├║ lacnej┼íie ako terapia

2x SB18/Beyma 18G50
2 x 18G550 coming soon :D
DjMajco
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 176
Vek: 26.99
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2008

Odosla┼ąod Kofo » 17 J├║n 2009, 17:15

Tak├Żchto tu u┼ż bolo, ani jeden neuspel :lol:

Trochu mi to pripom├şna kon┼ítrukt├ęra, perfekcionalistu, hudobn├ęho prof├şka, s dvomi "n" v mene, ktor├ę sa nikdy nevyslovuje...
Kofo

Odosla┼ąod jankop » 17 J├║n 2009, 17:24

N├íhodou je to p─Ťkn├í sranda. Vcelku jsem se pobavil. Ale nejv├şc se mi l├şbil obrat, ┼że voln├í energie je " manifestac├ş Bo┼ż├ş ┼ít─Ťdrosti".
Je to jen sn┼»┼íka naprost├Żch kec┼».
jankop
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 104
Zalo┼żen├Ż: 18.09.2008

Odosla┼ąod spin90 » 17 J├║n 2009, 17:32

Ach jaj PERPETUM MOBILE NEEXISTUJE ! Ako to moze niekto spochybnovat ? Nech racej napisu ze to cerpa energiu ja neviem s kade len nech tams akra nedavaju PERPETUM MOBILE.
Ale inak nechcem tvrdit ze nie je mozne cerpanie nejakeho zvlastneho druhu energie to este ako tak prijmem ale perpetum :-)
"Je to smutn├í epocha, ke─Ć je ─żah┼íie rozbi┼ą at├│m ako predsudky."
A. Einstein
spin90
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4443
Vek: 28.16
Zalo┼żen├Ż: 12.01.2008

Odosla┼ąod Split » 17 J├║n 2009, 18:16

kosmicka energia funguje je to pekne popisane v knizke Energeticke zdroje a premeny co je kniha asi 20 rokov stara ale dost zaujimava...len bohuzial dokial bude amerika profitovat z ropy daleko sa nedostaneme..

pekne to bolo zobrazene v simpsonovcoch kde na veltrhu energii pan krtek demonstroval myslim ze solarnu energiu..prisiel za nim jeden agent spytal sa ci to naozaj funguje..krtek povedal ze ano, agent ho svacol luskol prstami a zrazu sa ta vystava zmenila na vstavu fosilnej energie s napisom : use it and nobody gets hurt..vystizne
Split

Odosla┼ąod DjMajco » 17 J├║n 2009, 18:21

ono to dajako spolu suvisi velkost vesmiru a zakon zachovania energie
:idea:
drah├ę hra─Źky s├║ lacnej┼íie ako terapia

2x SB18/Beyma 18G50
2 x 18G550 coming soon :D
DjMajco
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 176
Vek: 26.99
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2008

Odosla┼ąod zenit » 17 J├║n 2009, 18:43

perpetum mobile by poprel pravdivost 2.termodynamicky zakon!
student TUKE
zenit
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 351
Zalo┼żen├Ż: 28.04.2007

Odosla┼ąod spin90 » 17 J├║n 2009, 19:00

Keby len druhy :-)
A. Einstein
spin90
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mihal » 17 J├║n 2009, 19:04

volna energia je len pochybujem ze by jej bolo tak vela ze by sa dala zuzitkovat ako zdroj niecoho ved ak kondik sa dokaze za urcitych podmienok sam nabit z atmosfery len mu to chvilku trva :) ale co po mesiaci s nasetrenymy nF ? :D
mihal
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 88
Zalo┼żen├Ż: 20.03.2009

Odosla┼ąod spin90 » 17 J├║n 2009, 19:11

Myslim ze ak niekto hlada volnu energiu mal by opustit klasicky elektromagnetizmus a rozmyslat nad niecim z oblasti kvantovej mechaniky - napriklad pari castica- anticastica alebo vezbova energia v jadre. Ale elektromagnetickym vlnam by som racej uz dal pokoj :-)
A. Einstein
spin90
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod nazgul » 17 J├║n 2009, 19:53

citujem...V ten okam┼żik dorazil Nikola Tesla z New Yorku a cel├Ż voz si d├┤kladne prehliadol. Za┼íiel do miestneho obchodu s elektrikarskym tovarom a kupil krabicu trubiek, dr├┤t a vybran├Ż rezistor. Do krabice o rozmeroch 60x30x15cm bol namontovan├Ż elektrick├Ż obvod. Krabicu polo┼żil na predne sedadlo a dr├┤ty pripojil k zduchom chladenemu bezkomutatoroveho motoru. Dva dr├┤ty o priemeru pol cemtimetra vy─Źnievali z krabice asi 10cm tesla si sadol na sedadlo pre vodi─Źa spojil tie dva dr├íty a vyhlasil tak a u┼ż mame elektrin. zaradil rychlost a auto sa dalo do pohybu tento voz pohanan├Ż motorom na striedav├Ż prud sa rutil rychlostou 140km/h a choval sa lep┼íie ako hocijak├Ż tedaj┼í├ş voz z spalivov├Żm motorom..ked Tesla p├Żtan├Ż zkadial berie elektrinu tak povedal " Z ├ęteru, ktor├Ż je v┼íade okolo n├ís"... (prepa─Źte za chyby ale je to prepisan├ę z kni┼żky :) a ta je po ─Źesky) odkial bral energiu ?? da sa povedat ┼że vytvoril pr├şma┼í volne energie ??
Obrázok
nazgul
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 240
Vek: 26.52
Zalo┼żen├Ż: 03.11.2007

Odosla┼ąod Split » 17 J├║n 2009, 20:09

krabica trubiek,drot vybrany rezistor..wtf?To je elektricky obvod?

├ęter: citujem wikipediu
├ëter bola hypotetick├í substancia, pomocou ktorej fyzika do za─Źiatku 20. storo─Źia vysvet─żovala napr├şklad ┼í├şrenie svetla - fyzici predpokladali, ┼że svetlo je vlnenie ├ęteru. Ke─Ć┼że pokusmi sa existencia ├ęteru nedok├ízala, bola jeho existencia ako nadbyto─Źn├í zavrhnut├í.

voz pohanany motorom na striedavy prud...to by som chcel vidiet ten motor...

viem ze tesla toho vynasiel dost ale to to uz trocha pripomina sci-fi
Split

Odosla┼ąod ─Źalfa » 17 J├║n 2009, 20:21

z mojho hladiska to skor vnimam ako akusi krystalku, avsak nie na kv,sv,dv ale na na niake kozmocke vlnenie ale inac prevedene,,,

neberte ma doslova
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW
─Źalfa
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 383
Vek: 28.2
Zalo┼żen├Ż: 30.04.2007

Odosla┼ąod martin knocik » 17 J├║n 2009, 21:04

citujem...V ten okam┼żik dorazil Nikola Tesla z New Yorku a cel├Ż voz si d├┤kladne prehliadol. Za┼íiel do miestneho obchodu s elektrikarskym tovarom a kupil krabicu trubiek, dr├┤t a vybran├Ż rezistor. Do krabice o rozmeroch 60x30x15cm bol namontovan├Ż elektrick├Ż obvod. Krabicu polo┼żil na predne sedadlo a dr├┤ty pripojil k zduchom chladenemu bezkomutatoroveho motoru. Dva dr├┤ty o priemeru pol cemtimetra vy─Źnievali z krabice asi 10cm tesla si sadol na sedadlo pre vodi─Źa spojil tie dva dr├íty a vyhlasil tak a u┼ż mame elektrin. zaradil rychlost a auto sa dalo do pohybu tento voz pohanan├Ż motorom na striedav├Ż prud sa rutil rychlostou 140km/h a choval sa lep┼íie ako hocijak├Ż tedaj┼í├ş voz z spalivov├Żm motorom..ked Tesla p├Żtan├Ż zkadial berie elektrinu tak povedal " Z ├ęteru, ktor├Ż je v┼íade okolo n├ís"... (prepa─Źte za chyby ale je to prepisan├ę z kni┼żky Smile a ta je po ─Źesky) odkial bral energiu ?? da sa povedat ┼że vytvoril pr├şma┼í volne energie ??

Kdo povedal ┼że je to nejaka voln├í energia. Nikola Tesla sa cel├Ż svoj ┼żivot sna┼żil prenies┼ą elektrinu vzduchom , mo┼żno len pou┼żil bezdrotovy prenos elektickej energie.

Napr├şklad elektromobil Tesla roadster ma na pohon 3 f├ízov├Ż motor na striedav├Ż pr├║d. Aj moj otec m├í v gar├í┼żi motor poh├ínany striedav├Żm pr├║dom. Tak┼że taky motor uspe┼íne funguje a predava sa.
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1475
Vek: 27.99
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod Split » 17 J├║n 2009, 21:29

martin knocik nap├şsal:
citujem...V ten okam┼żik dorazil Nikola Tesla z New Yorku a cel├Ż voz si d├┤kladne prehliadol. Za┼íiel do miestneho obchodu s elektrikarskym tovarom a kupil krabicu trubiek, dr├┤t a vybran├Ż rezistor. Do krabice o rozmeroch 60x30x15cm bol namontovan├Ż elektrick├Ż obvod. Krabicu polo┼żil na predne sedadlo a dr├┤ty pripojil k zduchom chladenemu bezkomutatoroveho motoru. Dva dr├┤ty o priemeru pol cemtimetra vy─Źnievali z krabice asi 10cm tesla si sadol na sedadlo pre vodi─Źa spojil tie dva dr├íty a vyhlasil tak a u┼ż mame elektrin. zaradil rychlost a auto sa dalo do pohybu tento voz pohanan├Ż motorom na striedav├Ż prud sa rutil rychlostou 140km/h a choval sa lep┼íie ako hocijak├Ż tedaj┼í├ş voz z spalivov├Żm motorom..ked Tesla p├Żtan├Ż zkadial berie elektrinu tak povedal " Z ├ęteru, ktor├Ż je v┼íade okolo n├ís"... (prepa─Źte za chyby ale je to prepisan├ę z kni┼żky Smile a ta je po ─Źesky) odkial bral energiu ?? da sa povedat ┼że vytvoril pr├şma┼í volne energie ??

Kdo povedal ┼że je to nejaka voln├í energia. Nikola Tesla sa cel├Ż svoj ┼żivot sna┼żil prenies┼ą elektrinu vzduchom , mo┼żno len pou┼żil bezdrotovy prenos elektickej energie.

Napr├şklad elektromobil Tesla roadster ma na pohon 3 f├ízov├Ż motor na striedav├Ż pr├║d. Aj moj otec m├í v gar├í┼żi motor poh├ínany striedav├Żm pr├║dom. Tak┼że taky motor uspe┼íne funguje a predava sa.

ja nehovorim ze neexistuje ale...to by ma zaujimalo ci pouzil synchron alebo asnychron a ak asnychron tak musel pouzit frekvencny menic...laebo bx nereguloval?A pri akej frekvencii bezal atd..vsetky tieto technicke detaily lebo iba tak samo o sebe napisat ze mal elektromotor ktory mu pohanal auto 140-kou je napr. pre mna dost nedostatocna informacia na to aby som tomu mohol uverit..
Split

Odosla┼ąod nazgul » 17 J├║n 2009, 21:48

tu je viacej otom http://sirver.neutral.cz/EE/clanky.php?id=237 ... zd├í sa mi ┼że tam to je lep┼íie pop├şsan├ę doporu─Źujem pre─Ź├ştat. ale to je len auto na nezn├ímu energiu
Obrázok
nazgul
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 240
Vek: 26.52
Zalo┼żen├Ż: 03.11.2007

Odosla┼ąod Tesla » 17 J├║n 2009, 22:18

ty brdo to je fakt perfektna tema nazgul uz tzo citam je to super taky pristroj si zostrojimna volnu elektriku tato tema vomne vyvola vzdy taku motivaciu dalej studovat ale totalitnu svetovladu co sa mi nepaci a ten motor ktory tu dal jack69 je super neviete aky ma vykon? podla mna na trhu nikdy nebudu tieto pristroje na volnu energiu lebo by tym ty ropni hlupaci ochudobneli ked taky pristroj dokazal vyrobit Tesla tak to dokazem aj ja .

(ps Tesla bol najlepsi vedec v historii kazdey sa pred nim moze skryt)
Tesla
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 208
Vek: 24.94
Zalo┼żen├Ż: 01.04.2009

Odosla┼ąod pin » 17 J├║n 2009, 22:41

Ako vznikaj├║ tieto te├│rie? Pre─Ź├ştajte si!

http://www.pooh.cz/aktovka-x/a.asp?a=2010484
pin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2240
Zalo┼żen├Ż: 09.05.2009

Odosla┼ąod daqq » 17 J├║n 2009, 22:59

Vzdycky ma zaujimalo, ako podobne pribehy vznikaju. Tento opis sedi na to, ze niekto Teslu pozoroval 24 hodin denne a zapisoval kazdy jeho krocik, nech sa zdal akokolvek bezvyznamny. Ak by to diktoval Tesla osobne, asi by hovoril o niecom viac ako o "krabickach s dvoma drotmi".

Budto to, alebo vznikol takzvanou Prstocuc metodou - aby sa vasa kniha predavala, predhanajte sa vo vymyslani novych faktov - cim sokujucejsie tvrdenia, tym vacsia sanca na uspech.

edit: Pin: Vyborny clanok :-D Viac alobalu poprosim!
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.
daqq
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2381
Vek: 31.11
Zalo┼żen├Ż: 10.06.2008

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist