Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Vysiela─Ź Such├í hora, Skalka

Vysiela─Ź Such├í hora, Skalka

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Vysiela─Ź Such├í hora, Skalka

Odosla┼ąod UKV » 15 Mar 2016, 18:02

Dobr├Ż de┼ł,

chcel by som si roz┼í├şri┼ą svoje vedomosti a inform├ície o vysiela─Źi na Skalke, v Kremnick├Żch vrchoch - Such├í hora. M├í niekto nejak├ę inform├ície ako sa staval ? Ako v skuto─Źnosti pracuje, ─Źo sa ukr├Żva v budov├ích pod n├şm, popr. nejak├ę fotky z v├Żstavby, po nej alebo z vysiela─Źa / tel. ve┼żi ?

na str├ínkach jeho spr├ívcu - Towercomu nie je o ┼łom takmer ni─Ź, len asi dve fotky s koment├írom vysiela─Ź Such├í hora...

─Äakujem ! :D
UKV
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 8
Zalo┼żen├Ż: 15.03.2016

Re: Vysiela─Ź Such├í hora, Skalka

Odosla┼ąod 5ko » 15 Mar 2016, 19:11

Zo Suchej Hory m├ím len fotky zvonku,ked som tam bol na t├║re,od┼ílapal som si cestu zo Skalky a┼ż do BB na Fon─Źordu,ale
rozhlasov├Ż vysiela─Ź SV- Laskomer m├ím fotky aj zvn├║tra ,lebo sme tam mali volakedy z├íhradku ,preto┼że svokrova sestra tam b├Żvala a dlh├ę roky pracovala na vysielacej s├íle .tak┼że nie─Źo m├ím na jej fotk├ích.┼ákoda, ┼że som si to nenafotil aj ja ,ked som tam bol,ale to bolo dakedy v
1980-82 roku.M├ím p├ír di├íkov z ─Źasu, ked sa menili sto┼żiare, le┼żiaci zvalen├Ż star├Ż sto┼żiar a z├íkladov├║ porcel├ínov├║ izola─Źn├║ gulu.To som vtedy ┼żasol, ako m├┤┼że tak├ę ocelov├ę 370 metrov├ę hebedo st├í┼ą len na porcel├íne s priemerom asi 1,5metra zabetonovan├ę v p├Ątke.
Od vysiela─Źa viedol vlnovod na stlpoch asi 100metrov k vysiela─Źu.
Ak bude z├íujem, sk├║sim naskenova┼ą p├ír fotiek,a ak sa podar├ş tak aj di├íky.
Pam├Ąt├ím sa, ako sa mi ┼ívagor smial,/lebo on to u┼ż poznal /ked som chodil po z├íhradke a ─Źudoval som sa odkial ide zvuk z r├ídia, ked sme tam r├ídio nemali a nakoniec som objavil, ┼że to hr├í na zemi pozinkovan├Ż k├Żbel s vodou. :lol:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8556
Vek: 63.62
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod UKV » 15 Mar 2016, 20:04

To by bolo skvel├ę !

Zauj├şmav├ę z├í┼żitky, to teda ! :D, ten sto┼żiar bol vy┼í┼í├ş ? 370m, to musela v tom obdob├ş by┼ą najvy┼í┼íia stavba na Slovensku, Such├í hora m├í len 312m, a dnes Dubn├şk (o p├ír metrov vy┼í┼íie dvoj─Źa Suchej hory) 318m je najvy┼í┼í├ş.

Aj ja som bol v ├║┼żase, ke─Ć som videl 220m sto┼żiar st├í┼ą na bulve, ─Źakal som, ┼że bude ma┼ą strany aj vrcholy hlboko v bet├│ne, no m├Żlil som sa :D, musel to by┼ą ┼í├ęf, ─Źo to vymyslel.

http://www.radia.sk/vysielace/229_bansk ... komer.html

─Äakujem V├ím za odpove─Ć !
UKV
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod 5ko » 15 Mar 2016, 21:56

No teraz som si uvedomil, ┼że som mu pridal 100m,naozaj mal okolo 270m, a tie┼ż ked som videl tie betonov├ę p├Ątky kde boli kotevn├ę lan├í, tak som ┼żasol, boli to poriadne kocky z betonu a u┼ż si nepam├Ąt├ím ─Źo mi vraveli, ako boli hlboko.
Fotky mus├şm vyhraba┼ą v pozostalositi po tej tete,ale zv├Ą─Ź┼ía s├║ z osl├ív person├ílu a v pozad├ş s├║ vidie┼ą aj nejak├ę zariadenia,pult,...mrz├ş ma, ┼że som vtedy nemal lep┼íie mo┼żnosti z├íznamu ako oby─Źaj├║ SMENU M8 a kinofilm.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod oravan » 15 Mar 2016, 23:06

ale Smena a kino film robili divy 21dinov├Ż ja e┼íte teraz na zenit rusk├Ż sem tam nie─Źo po fot├şm
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2535
Vek: 54.44
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014
Paragraf: 24

Odosla┼ąod miroja » 16 Mar 2016, 21:22

Tak zo dva roky dozadu som tam bol parkrat sluzobne, Vtedy tam bol este aj analog, ale uz asi aj digital. My sme tam dodavali novu radioreleovku.
Stavebnych informacii moc nemam, aj ked cosi mi chalani prezradili.
Prvy vyskovy stoziar, v ktoreho spodnej casti je tiez technologia (povodne radioreleovka a 24/7/365 dohlad) stavali kedysi v 50-60tych rokoch, s podobnou vyskou aku ma teraz ten druhy stoziar vedla neho. No udajne bol casom nejaky problem so stabilitou, tak sa to nad technologickymi priestormi urezalo a odhadujem dakych 20m vedla postavili novy stoziar, ktory nesie len anteny. To, ze su tam dva vidiet napriklad aj z BB.
Vlastne vysielacie saly, ked sme schadzali z "toho kypta stoziara" so tam cez okna videl analogove vysielace, vlnovody...
Fotky by som nejake mozno nasiel, ale zrejme len z tej technologickej veze ...

EDIT: Nasiel som par fotiek, nakoniec som zistil, ze to bolo v r. 2010-2011 :-). Ako ten cas leti ...
Pr├şlohy
shora.jpg
Na fotke to vyzera ako jeden stoziar, ale fakt su tam dva :-)
shora2.jpg
Tu to vidiet trochu lepsie, ze su tam ozaj dva. :-)
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2023
Vek: 57.34
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod UKV » 17 Mar 2016, 21:22

Ďakujem za obrázky !

├üno, po─Źul som, ┼że prv ako na Suchej hore, tak aj na Dubn├şku bol ten vy┼í┼í├ş sto┼żiar, ktor├Ż nesie/ol TV a r├ídio ant├ęny st├íl na tej ─Źervenej telekomunika─Źnej ve┼żi, no vraj najm├Ą v zimnom obdob├ş (pri silnej n├ímraze) sa vyskytovali statick├ę probl├ęmy a z toho d├┤vodu to mali odreza┼ą a osadi┼ą mimo.

Bol som na Skalke tri kr├ít, prv som tam pri┼íiel, ke─Ć e┼íte vysiela─Ź nemal nanesen├Ż kompletn├Ż ochrann├Ż n├íter (aj ja prilo┼ż├şm foto :D), asi t├Ż┼żde┼ł na to, ho natreli.

Ako be┼żn├Ż smrte─żn├şk sa asi na jeden z t├Żch balk├│nikov nikdy nedostanem, resp. nemysl├şm si, ┼że existuje tak├í mo┼żnos┼ą :D. Je zauj├şmav├ę sledova┼ą aj niektor├ę foto z Dubn├şka, teda k├│pie Suchej hory. Nikdy by som ani netu┼íil, ┼że tak├ę nie─Źo obsahuje aj v├Ż┼ąah :D. Nako─żko som z BB, tak ke─Ć zrovn├ím tak├Ż 220m Laskomer s rebr├şkom a┼ż nahor so Suchou horou, tak sa mi sem tam nechce veri┼ą, ako domyslen├ę a navrhnut├ę to mali u┼ż v 50.-60. rokoch. Ve─Ć schv├ílne, ko─║ko sto┼żiarov├Żch vysiela─Źov (nie vysielac├şch ve┼ż├ş) m├í dnu v├Ż┼ąah pre dve osoby ? :D

-- Spojen├Ż pr├şspevok 17 Mar 2016, 21:23 --

-- Spojen├Ż pr├şspevok 17 Mar 2016, 21:27 --

Jedna mi ušla:
Pr├şlohy
WP_20150607_14_08_03_Pro.jpg
WP_20150607_14_08_03_Pro.jpg
WP_20150607_14_14_24_Pro.jpg
WP_20150607_14_21_37_Pro.jpg
UKV
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Wicker » 17 Mar 2016, 22:07

M├íte star├ę fotky, ke─Ć som bol posledne hore, tak ma prekvapilo, ┼że tie bet├│nov├ę patky, na ktor├ę id├║ tie "kotviace" lan├í, s├║ natret├ę, pekn├ę, ako nov├ę :)
Wicker
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 640
Vek: 28.78
Zalo┼żen├Ż: 05.05.2013

Odosla┼ąod UKV » 17 Mar 2016, 23:53

├üno, ale m├ím aj fotky s ─Źerstvo natren├Żmi p├Ątkami a vysiela─Źom, no chcel som sem da┼ą fotku, ke─Ć bol vysiela─Ź vo "f├íze", v ktorej nie je ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł :D, v┼íimol som si, ke─Ć som ┼íiel ve─Źer domov, ┼że u┼ż svieti aj "oby─Źajn├ę-biele" svetlo na telekomunika─Źnej ve┼żi pod sto┼żiarom, alebo to bol odraz ? :D
UKV
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod oravan » 17 Mar 2016, 23:57

Dnesk├í u┼ż tie vysiela─Źe pracuj├║ v aut. re┼żime ├║dr┼żba u┼ż tam ne ni len sporadicky sa vykon├íva ako aj mont├í┼ż nov├Żch zariaden├ş prebieha pod─ża potreby
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2535
Vek: 54.44
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014
Paragraf: 24

Odosla┼ąod miroja » 18 Mar 2016, 09:52

Na ten "balkonik sa mi podarilo dstat viackrat" zrejme v tom case, ked sa to natieralo a vyskusal som si aj ten vytah, aj ked tam idu aj schody :-)
Pr├şlohy
sucha3.jpg
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Drakoush » 18 Mar 2016, 13:09

Z vysiela─Źa Skalka - Such├í Hora by som mal ma┼ą nejak├ę "p├şsanie" v kni┼żke "20 rokov r├ídiokomunik├íci├ş". Mali by tam by┼ą aj nejak├ę fotky zvn├║tra, ale nie som si ist├Ż. Pozriem, ─Źo m├ím a v┼íetko sem zaves├şm :)
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9689
Vek: 24.24
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod miroja » 18 Mar 2016, 20:23

Nejake fotky z vnutra tej vezicky by som nasiel aj ja,ale su tiez z nedavna Mozno by som este nasiel kontakt na chalanov co tam vtedy robili, ci nemaju daco z historie.
Naposledy upravil miroja d┼ła 18 Mar 2016, 20:26, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod UKV » 18 Mar 2016, 20:24

─Äakujem !

Mo┼żno tak├í od veci ot├ízka, pozn├íte nejak├║ legit├şmnu cestu, ktorou sa d├í nav┼ít├şvi┼ą vysiela─Ź ? Alebo je to STUFF ONLY ? 8)

-- Spojen├Ż pr├şspevok 18 Mar 2016, 20:25 --

miroja nap├şsal:Na ten "balkonik sa mi podarilo dstat viackrat" zrejme v tom case, ked sa to natieralo a vyskusal som si aj ten vytah, aj ked tam idu aj schody :-)

na─Źo po schodoch, ke─Ć je tam v├Ż┼ąah :D D├şky za foto !
UKV
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod miroja » 18 Mar 2016, 20:38

Myslim, ze to je pohlad smerom na Nizke Tatry. Jeden z hopov je Skalka-Chopok, takze jeden z tych kopcov bude isto Chopok, dokonca chalani spominali, ze pri dobrom pocasi odtial vidia aj Baranec nad Ziarskou Dolinou u nas na Liptove.
Hore sme sli vytahom, no vosli tam len dvaja ci traja chudsi :-) a ist po schodoch dole bolo tiez zaujimave. Chalani spominali, ze v tej vysokej vezi je vo vnuri tiez taky pletivovy vytah s profilom pismena "D". Tiez spominali, ze vnutri nie je svetlo, takze ten, co sa boji tmy a stiesnenych preistorov by si tam uzil :-) .. a ked fuka, tak to vo vytahu citit :-)) .Vytah konci par desiatok metrov pred vrcholom, potom udajne treba ist po rebriku. V tom vysielacom stoziari som nebol, mozno by som sa tam dostal, ale nobol na to cas.
Mam aj pikosku.. v jednom rohu tej podesty bolo vidiet, ze podlaha bola hodne skorodovana. Udajne tam chodievali chlapi pocas sluzby "curat" az to zanechalo stopy na tej kovovej podlahe. :-)
Podarilo sa mi vtedy vdaka tomu projektu dostat aj na dalsie vysielace: Kamzik, Zobor, Sitno, Velka Javorina, Krizava,Chopok, Strbske Pleso, Kralova Hola.., NaChopku to bolo vzdy aj s prenocovanim :-) :-) :-) To boli casy,spojene prijemne s povinnostou :-)))))))))))))))))))))
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Harchom23 » 18 Mar 2016, 23:27

a z kr├ş┼żavi ni─Ź nem├í┼í? alebo mohol by si o nej aspo┼ł ─Źo-to nap├şsa┼ą? mysl├şm sk├┤r z jej vn├║tra, zvonka ju z dia─żky vid├şm ka┼żd├Ż de┼ł, a z bl├şzka pravidelne cez letn├ę t├║ry, ale zauj├şmalo by ma ako to je vo vn├║tri....
FEL Uniza 1. rok ******* .-. \ --- \ -... \ . \ .-. \- ********* HELVETE ASKE ******** \ METAL /
Harchom23
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 958
Vek: 20.82
Zalo┼żen├Ż: 14.01.2014

Odosla┼ąod UKV » 19 Mar 2016, 00:16

Harchom23, mo┼żno ┼Ąa zaujme: http://www.parabola.cz/clanky/5000/na-n ... i-krizava/
UKV
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod miroja » 19 Mar 2016, 10:36

Na kazdom vysielaci som si robil fotky. Jednak okolie a aj cosi z vnutra. Akurat ja som sa skor pohyboval v priestoroch, kde bola radioreleovka a nie samotny vysielac, pretoze sme "upgradovali" oba ringy na celom Slovensku. navyse, v tom case sa uz stare analogy vacsinou vypinali, tkze vseyka krasa analogovej techniky zanikala a nahradzal ju neosobny, chladny digital :-( Vzdy som tam siel skor a poobzeral aj okolie. Kto by nevuzil moznost vyviezt sa sam autom aj napriek zavoram a zakazom na par metrov k vysielacu. Vynimka bol len Chopok. Vtedy tam nebola ani cesta a ani ta posledna J&T lanovka. Takze minimalne posledny usek bolo treba slapat po svojich aj so slusne nalozenym rupsakom (NB, nejake naradie, dokumenty, strava na dva dni..) pekne peso...Nuz ale ako som pisal,nemalo to chyby a niektore fotky z toho obdobia sa mi ozaj pacia. Skratka, bolo to fajn :-))
V tej suvislosti som bol v NR-Mocenok, kde este fungoval SV vysielac. Vykon mal hodne stiahnuty, ale bol to (a myslim, ze este stale je) posledny mohykan AM vysielania na Slovensku. Aj tam som samozrejme fotil.
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod 5ko » 29 Apr 2016, 17:15

Ked som bol v utorok u lek├írky na Bystrickom Belvederi, v┼íimol som si kr├ísny v├Żhlad z toho kop─Źeka a ich balk├│nu na budove,tak som dnes vzal sebou aj fo┼ą├ík a kr├ísne po─Źasie mi umo┼żnilo urobi┼ą aj kr├ísne fotky,ktor├ę sa z ul├şc mesta nepodaria.
Prid├ívam len tie ─Źo sa t├Żkaj├║ t├ęmy,hoci nie z bl├şzka,len mo┼żnos┼ąami zoomu fo┼ą├íku.
Skalka-SH od BB.JPG
Vysiela─Ź SV-Laskomer z Juhu.JPG
Pr├şlohy
PANSK├Ł DIEL-sto┼żiare pre komer─Źn├ę r├ídi├í a slu┼żby.JPG
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod UKV » 19 M├íj 2018, 22:09

Po dlh┼íom ─Źase znova prip├íjam nieko─żko z├şskan├Żch fotiek z internetu - zdroj fotiek https://www.vtedy.sk/ ak nie je uveden├ę inak

hutne montaze np ostrava.png
Na ┼ít├ştku je n├ípis - Hutn├ş mont├í┼że, n.p. Ostrava

sh5.png
Poh─żad na p├┤vodn├║ ve┼żu vysiela─Źa kr├ítko po dostavbe
Pr├şlohy
sh2.png
Ant├ęny vysiela─Źa
sh6.png
sh7.png
sh1.png
sh11.png
27-08-1974.png
Obsluha vysiela─Źov
sh4.png
Pr├şprava na v├Żstavbu nov├ęho sto┼żiara
sh8.png
Oba sto┼żiare pri sebe st├íli necel├Ż jeden rok, potom star├Ż autog├ęnom oddelili od spodnej ─Źasti, naz├Żvanej aj hr├şbik s telekomunika─Źn├Żmi ant├ęnami
UKV
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist