Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zber ├║dajov zo stol├ęho multimetra

Zber ├║dajov zo stol├ęho multimetra

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Zber ├║dajov zo stol├ęho multimetra

Odosla┼ąod Jupi » 25 Sep 2018, 16:03

Zdrav├şm p├íni,
m├ím na pracovnom stole pr├şrastok v podobe multimetra HP 34401A. Potreboval by som uklada┼ą nameran├ę ├║daje cez RS232 ide├ílne pod Linuxom. M├íte s t├Żm niekto sk├║senosti?
Sk├║┼íal som nain┼ítalovat SW od HP/Agilentu (IntuLink), ale ten je zjavne dos┼ą silno naviazan├Ż na MS Office, resp. Excel cez rozhranie OLE, ─Źo pod Linuxom samozrejme nefunguje. GPIB ani nerie┼íim vzh─żadom k cene interfejsov a hlavne mi sta─Ź├ş r├Żchlos┼ą s├ęriov├ęho portu.
Jedin├Ż pekn├Ż SW pod linux som na┼íiel Sigrok, ale 34401 nie je na zozname podporovan├Żch. M├íte niekto nejak├Ż n├ípad?
Moc sa mi nechce p├şsa┼ą vlastn├Ż program, aj ke─Ć je k dipoz├şcii popis komunika─Źn├ęho interfejsu.
Jupi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 254
Vek: 48.11
Zalo┼żen├Ż: 31.08.2011

Re: Zber ├║dajov zo stol├ęho multimetra

Odosla┼ąod hpeter » 25 Sep 2018, 18:07

daju sa stiahnut ovladace pristrojov pod labview, aj som cosi davnejsie robil s tymto pristrojom. spracovat a ulozit do suboru je jednoduche. tu problem neni. je moznost zakupit home 2014 licenciu za 50grosov. (plne verzie su radove tisice) ked sa clovek s labview nauci, ma to aj do profesijneho zivota. tato verzia obsahuje aj exe builder.
problem je ten linux, sice labview a linux-os kombinacia existuje, osobne som s tymto neprisiel do styku. nefungujem na linuxe,neviem ti poradit.
Screen Shot 09-25-18 at 05.47 PM.PNG

zakladom je vi-tree kde su vsetky funkcie daneho pristroja.
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1609
Vek: 36.05
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odosla┼ąod hpeter » 25 Sep 2018, 19:12

**automatizacia merania je celkom pekny biznis, sa necudujem ze komercne softy typu bench vue keysight je trial demo. k cenam som sa nedostal.
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1609
Vek: 36.05
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odosla┼ąod peterple » 25 Sep 2018, 21:05

Sk├║senosti by boli. S├şce nie s tvojim pr├şstrojom ale riadil som Kikusui zdroje PWR400 (KI-VISA) potom dve veci od Tektonixu - skop a generator (TEK-VISA) a power meter od Hioky.
V┼íetky tie API s├║ na jedno kopyto. Bral som z toho data do excelu cez vlastn├ę makra. Pod─ża m┼ła najjednoduch┼íia cesta je pr├íve vlastn├Ż sw. Na tom predsa linuxaci stoja a padaj├║.
Uk├í┼ż m├║dremu chybu a on sa ti po─Ćakuje. Uk├í┼ż chybu hlup├íkovi a on sa uraz├ş.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1988
Vek: 53.22
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2013

Odosla┼ąod datam » 26 Sep 2018, 08:40

Moja re─Ź. Neviem ─Źi je to moja smola ale v┼żdy som potreboval funkcie ktor├ę nie s├║ be┼żne obsiahnut├ę v dostupnom sw tak som si v┼żdy robil svoj jedno├║─Źel├ík. A to ┼że to vedelo tla─Źi┼ą iba do CSV?. To sa potom pre┼żenie cez XLS a m├í┼í tak├ę grafy ak├ę ani v origo softe ned├í┼í.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2356
Vek: 37.79
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist