Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zjednodu┼íen├í MASTER-SLAVE predl┼żova─Źka (USB)

Zjednodu┼íen├í MASTER-SLAVE predl┼żova─Źka (USB)

M├┤j v├Żrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Zjednodu┼íen├í MASTER-SLAVE predl┼żova─Źka (USB)

Odosla┼ąod Edgar » 28 Feb 2018, 13:41

Toto je sk├┤r men┼íia in┼ípir├ícia, ako nie─Źo, ─Ź├şm by som sa chcel chv├íli┼ą :D Ale p├ír t├ęm ni┼ż┼íie odzneli nev├Żhody master-slave predl┼żova─Źiek v podobe trval├ęho odberu. T├íto tento probl├ęm rie┼íi a z├írove┼ł je jej v├Żroba na doslova primit├şvnej ├║rovni.

D├ívnej┼íie som si v┼íimol u n├ís doma jednu prapodivn├║ predl┼żova─Źku, ktor├í m├í pripraven├Ż priestor pre vyp├şna─Ź, ale vyp├şna─Ź nebol osaden├Ż. Na moje prekvapenie bola dokonca rozoberate─żn├í. V├Żrobcom je Tibensk├Ż - ELEKTROKOMPLEX, teda je ist├ę, ┼że bola poskladan├í "ru─Źne" z rozoberate─żn├ęho osobitn├ęho konca a FLEXO ┼ín├║ry.

T├Żmto sa dokonale hodila na m├┤j z├ímer, a to doplni┼ą do nej rel├ę na 5V. Aby som zachoval kon┼ítrukciu origin├ílnych master-slave predl┼żova─Źiek, jednu z├ísuvku som nechal pripojen├║ napriamo a ─Ćal┼íie dve s├║ sp├şnan├ę cez rel├ę. Nev├Żhodou je, ┼że som musel preru┼íi┼ą vodiv├║ li┼ítu pre v┼íetky z├ísuvky, a t├Żm u┼ż pevnos┼ą kontaktov vo vn├║tri nemus├ş by┼ą tak├í ako p├┤vodne (─Źo v┼íak u m┼ła je, ale tento krok sa m├┤┼że vynecha┼ą a MASTER zariadenie sa m├┤┼że nap├íja┼ą z osobitnej z├ísuvky mimo predl┼żova─Źky). Vyp├şna─Ź som nakoniec doplnil tie┼ż, aby to nebolo tak├ę pr├ízdne. Zvolil som jednop├│lov├Ż kv├┤li miestu. Vyp├şna─Ź premos┼ąuje kontakty rel├ę, ─Źi┼że ostatn├ę z├ísuvky sa daj├║ pou┼ż├şva┼ą bez nutnosti MASTER zariadenia.

Samozrejme jednoduchos┼ą prin├í┼ía aj nev├Żhodu v podobe toho, ┼że funk─Źnos┼ą je podmienen├í t├Żm, ┼że MASTER zariadenie mus├ş by┼ą vybaven├ę USB portom. No na druh├║ stranu vyu┼żitie ja osobne vid├şm aj tak hlavne u PC, pr├şpadne TV, ktor├ę u┼ż taktie┼ż maj├║ USB porty.
Odber m├┤jho rel├ę je 66mA, ─Źi┼że zvl├ídne to ka┼żd├Ż USB port.

Kon┼ítrukcia - asi hlavn├Ż kame┼ł ur├ízu, ale poviem narovinu ┼że to bola z├íbavka na v─Źeraj┼í├ş ve─Źer, tak┼że detaily ako plo┼í├ík, ─Źi adekv├ítne izola─Źn├ę stavy kabel├í┼że som nerie┼íil. Viem o tom, tak sa m├┤┼żeme vyhn├║┼ą ─Ćal┼í├şm pripomienkam oh─żadne bezpe─Źnosti. Rel├ę je samozrejme na 10A 250V, ale to som u┼ż odfoti┼ą nestihol :D Rovnako je aj doplnen├ę antiparalelnou di├│dou k cievke.

IMG_20180228_120215.jpg

IMG_20180228_120456.jpg
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1211
Vek: 22.22
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Re: Zjednodu┼íen├í MASTER-SLAVE predl┼żova─Źka (USB)

Odosla┼ąod Drakoush » 28 Feb 2018, 15:22

Vojna o ┼żltozelen├Ż vodi─Ź za─Źne o tri, dva, jedna... :lol:
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9257
Vek: 23.75
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Edgar » 28 Feb 2018, 15:28

Ke─Ć som pozrel fotku, naozaj vyzer├í ┼że tam nie je, ale je :D
pe.png
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod AEdison » 28 Feb 2018, 17:14

Ale jak ┼íikovne schovan├Ż! :lol: Na zapatlan├║ elektroniku tavn├Żm lepidlom m├ím siln├║ alergiu no hold, mal by som st├Żm z├íjs┼ą za doktorom.
V jednoduchosti je kr├ísa. Ke─Ć ju bude┼í pou┼ż├şva┼ą iba na po─Ź├şta─Ź, niet elegantnej┼íieho rie┼íenia.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1045
Vek: 23.75
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod elmoto » 28 Feb 2018, 17:59

├Üplne, ┼że super. V├┤bec si to nemusel ale zalieva┼ą. Nevid├şm d├┤vod. Mo┼żno celok stiahnu┼ą plastovou klip p├ískou. :thumbup:

Ten PEN je tam teda pekne schovan├Ż. Ale je tam !
nie som tu
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2941
Vek: 39.45
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod Edgar » 28 Feb 2018, 18:08

Ďakujem vám...

elmoto nap├şsal:V├┤bec si to nemusel ale zalieva┼ą. Nevid├şm d├┤vod.

Tie┼ż som najprv nechcel, ale to rel├ę nemalo ┼żiadne uchytenie a hrkalo to v tom...
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Amaterr » 28 Feb 2018, 20:06

Asi lepsie dvojpolove rele a prerusit aj druhy plech ┬┤ aj ked sa tu spominalo ┬┤ ze aj nulak staci prerusit :)
Amaterr
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 719
Zalo┼żen├Ż: 08.06.2014

Odosla┼ąod Edgar » 28 Feb 2018, 21:00

├üno lep┼íie by to bolo ur─Źite, no to u┼ż s├║ v├í┼żne detaily :D Ale je to zapojen├ę tak, ┼że preru┼íuje f├ízu.
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok - MINI

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist