Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zopnutie rel├ę na z├íklade viacn├ísobn├ęho stla─Źenia tla─Źidla

Zopnutie rel├ę na z├íklade viacn├ísobn├ęho stla─Źenia tla─Źidla

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Zopnutie rel├ę na z├íklade viacn├ísobn├ęho stla─Źenia tla─Źidla

Odosla┼ąod Pistik71 » 12 Apr 2018, 00:21

Zdrav├şm,
napadla ma tak├í vec - zopnutie rel├ę na z├íklade viacn├ísobn├ęho stla─Źenia tla─Źidla. Re├ílne vyu┼żitie pre automatick├ę otvorenie dver├ş na bytovke - napr├şklad 3 kr├ít kr├ítko stla─Ź├şm zvon─Źek, ktor├Ż by ale nezazvonil, ale nejak├ę zariadenie by identifikovalo 3x kr├ítke stla─Źenie a zoplo by na kr├ítko tla─Źidlo pre otvorenie elektrick├ęho z├ímku na vchodov├Żch dver├ích. V pr├şpade ┼że by som zvon─Źek stla─Źil len raz a na dlh┼íie, tak by norm├ílne zazvonil.
Viem ┼że to znie divne, ale chcel by som vyu┼żi┼ą tie mo┼żnosti ktor├ę s├║, na otv├íranie vchodu bez k─ż├║─Źa, a to len takou zvl├í┼ítnou slu─Źkou. A nemusel by som pritom zasahova┼ą do centr├ílneho syst├ęmu pri vchode, toto by som "obsl├║┼żil" cez vodi─Źe a mo┼żnosti ─Źo s├║ u m┼ła v byte.

Asi by sa to dalo porie┼íi┼ą cez arduino, ale nie je nejak├Ż jednoduch┼í├ş a lacnej┼í├ş sp├┤sob?
Ste to predsa elektro-machri :-)

Ak by niekoho napadlo nejak├ę rie┼íenie, budem v─Ća─Źn├Ż.
Pistik71
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 9
Zalo┼żen├Ż: 12.04.2018

Re: Zopnutie rel├ę na z├íklade viacn├ísobn├ęho stla─Źenia tla─Źidla

Odosla┼ąod Pistik71 » 12 Apr 2018, 09:51

Dakujem dan21!!! No aj som hladal, len som nevedel co hladat. Skusal som rozne kombinacie, ale hlavne ze som nevyskusal podstatu veci na co by som to chcel pouzit :-)
Hm... to by mohol niekto aj predavat. Rad by som to kupil uz hotove, uz dlhe roky som sa nebabral s pajkovackou... (co je skoda, ale nie je cas :-/). Aj som hladal ci nieco take nepredavavaju cinania, ale zatial nic...
Pistik71
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod dan21 » 12 Apr 2018, 10:10

Mozes poprosit niekoho tu na fore ci by ti to nepostavil. Zapojit by si to asi zvladol, nie ? :-)
dan21
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2437
Zalo┼żen├Ż: 11.04.2007

Odosla┼ąod Pistik71 » 12 Apr 2018, 11:41

dan21 nap├şsal:Mozes poprosit niekoho tu na fore ci by ti to nepostavil. Zapojit by si to asi zvladol, nie ? :-)

No jasne, zapojim :-) Tak ale naposledy som nieco bastlil pred viac ako 20 rokmi :-) (aj ked si hovorim, ze ak sa dozijem dochodku, tak to bude zase moj konicek). A to som si myslel ze u cinana najdem za par dolarov uplne vsetko :-).
A este raz dik dan21!
Pistik71
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod dan21 » 12 Apr 2018, 11:59

No len este nezabudni, ze je tam MCU a ten sa bez nejakeho firmware "nepohne". Takze ho treba este naprogramovat.
Zawin tam na stranke ma ale vsetko. PCB (eagle subory) a aj zdrojaky v AVR Studio 4. Takze len urobit PCB, osadit, napalit, zapojit a hotovka :-)
Naposledy upravil dan21 d┼ła 12 Apr 2018, 12:44, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
dan21
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2437
Zalo┼żen├Ż: 11.04.2007

Odosla┼ąod pocitujlasku » 12 Apr 2018, 12:41

na automaticke otvaranie existuju aj hotove riesenia, prvykrat som to videl asi pres 10timi rokmi. "vyzvoni" sa kod na sposob morzeovky (dlhe kratke stlacenie), ak je nespravny, tak normalne zazvoni, ak je spravny, tak otvori dvere.
len neviem pod akym nazvom sa to predava.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4427
Vek: 36.11
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Pistik71 » 12 Apr 2018, 17:36

pocitujlasku nap├şsal:na automaticke otvaranie existuju aj hotove riesenia, prvykrat som to videl asi pres 10timi rokmi. "vyzvoni" sa kod na sposob morzeovky (dlhe kratke stlacenie), ak je nespravny, tak normalne zazvoni, ak je spravny, tak otvori dvere.
len neviem pod akym nazvom sa to predava.

No tak to by ma teda zaujimalo, to by bolo idealne, len ako pises, tazko hladat, ked clovek nevie nazov. Tak ale ak bude cas, tak pogooglim. A dik za info.

dan21 nap├şsal:No len este nezabudni, ze je tam MCU a ten sa bez nejakeho firmware "nepohne". Takze ho treba este naprogramovat.
Zawin tam na stranke ma ale vsetko. PCB (eagle subory) a aj zdrojaky v AVR Studio 4. Takze len urobit PCB, osadit, napalit, zapojit a hotovka :-)

No vsak prave, od vtedy ako sme skladali zosilnovace, pokusy o satelity a podobne je to dnes uz uplne mimo. Ako sa spieva "ujel mi vlak" :-) Tak asi budem musiet zacat odznovu, ak bude dost casu na ucenie a skumanie (len kedy to bude...). A nastudovat si programovanie... (ale ak uz programovat, tak by som asi vsadil na arduino, predsa len by to mohlo mat vaic moznosti).
Pistik71
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: Google [Bot] a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist