Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:

10A s 96% účinnosťou ... žiaden problém pre TLF51801

Kategória: Firemné články | 15.01.2014 | Autor: SOS electronic s.r.o. 

Moderné DC/DC kontroléry od spoločnosti Infineon, akým je napr. aj TLF51801ELV zvládnu aj veľké výzvy.

To, že moderné spínané zdroje dokážu úsporne konvertovať napätie a nahradiť lineárne zdroje už vie snáď každý. Parametre hotových DC/DC modulov ako aj samotných SMPS kontrolérov sú stále lepšie a dnes už nie je problém realizovať na malej ploche napr. aj zdroj s výstupným prúdom 10 Ampérov. Treba povedať, že pre väčšinu aplikácií je prevažne vhodnejšie použiť hotový modul s overenými a garantovanými vlastnosťami, vyvinutý špecialistami v danom obore ako sú napr. moduly od spoločnosti Traco. Napriek tomu sa isto nájdu aplikácie, kde je z rôznych dôvodov výhodné použiť vlastný dizajn. Ponuka kontrolérov pre spínané zdroje je široká a tentokrát by sme vám chceli predstaviť nový moderný step-down (znižujúci) kontrolér TLF51801ELV od spoločnosti Infineon.

TLF51801 je zaujímavý predovšetkým svojou celkovou „robustnosťou“, pretože je priamo navrhnutý pre konštrukciu zdrojov s vysokým výstupným prúdom (do cca 10A), čomu odpovedá výkon MosFET driverov, integrovaný soft start, ochrana proti nízkemu aj vysokému napätiu, tepelná poistka, možnosť nastavenia prúdového obmedzenia a ďalšie vlastnosti. Veľmi výhodná je max. strieda (duty cycle) až vyše 99% čo umožňuje prácu s minimálnym rozdielom medzi vstupným a výstupným napätím.

TLF51801 je koncipovaný ako kontrolér s napäťovou spätnou väzbou vyžadujúci 2 externé N-FET tranzistory dimenzované na požadovaný prúd. Na monitorovanie prúdu (cez 2 piny SenseLow+SenseHigh) je možné využiť externý snímací (shunt) rezistor aleby s výhodou vyššej celkovej účinnosti aj vnútorný odpor FET tranzistoru (RDSon). TLF5180 dokáže pracovať v širokom rozsahu vstupných npätí 4,75-45V a pri frekvenciách 100-700kHz, pričom frekvencia môže byť synchronizovaná na externé hodiny. Obvod môže byť ľahky vypnutý cez pin En (enable), kedy odoberá len 2uA. Integrovaná tepelná poistka vypne obvod pri prekročení 175°C a opätovne zapne (+SoftStart) po vychladnutí na 160°C.

Obvod TLF51801ELV je úplnou novinkou a bude čoskoro dostupný na objednávku. Detailné informácie vám poskytne katalógový list TLF51801ELV.

V prípade záujmu o akýkoľvek obvod od spoločnosti Infineon prosím kontaktujte firmu SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.

 

Výhody / vlastnosti:

  1. moderný DC/DC kontrolér pre výkonné zdroje
  2. navrhnutý pre zdroje až do 10A a vstupné napätie 4,75-45V
  3. vhodný pre „automotive“ aplikácie -40...+150°C
  4. nastaviteľná frekvencia 100-700kHz s možnosťou synchronizácie
  5. veľmi nízky odber pri vypnutí (pod 2uA)
  6. vnútorný pomalý nábeh (Soft Start)
  7. ochrana voči skratu a prehriatiu
  8. možnosť využiť RDSon na monitorovanie prúdu
  9. ľahko spájkovateľné SSOP-14 puzdro

 

 


06.03.2018

HMO už nežije, prichádza RT...

 5452   0  Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasov: 1

Vynikajúci

Zvoľte počet hviezdičiek:
Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýK tomuto článku nie je možné vložiť komentár.
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.01 sekúnd