Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:

Aj vaše DPS môžu vyzerať profesionálne

Kategória: Firemné články | 24.02.2015 | Autor: SOS electronic s.r.o 

Či už sa jedná o prototyp alebo celú výrobnú sériu dosák s plošnými spojmi, čistič Kontakt PCC si poradí s akýmikoľvek zvyškami po spájkovaní.

Ručný zásah do DPS je obyčajne vždy viditeľný. S modernými „No-clean“ tavidlami to už často nie je tak markantné ako v minulosti, no aj tak to neprospieva výslednému vzhľadu dosky. Pravdepodobne dôležitejšie je však to, že zbytky po spájkovaní sú potenciálnym rizikom, najmä vo vlhkom prostredí - keďže môžu spôsobovať koróziu a zvodové prúdy.

DPS je možné očistiť rôznymi rozpúšťadlami (často aj ekologickými na vodnej báze), no niektoré rezíduá sú jednoducho príliš odolné ... Preto je potrebné rozpúšťadlo, ktoré je relatívne čo „najsilnejšie“, ale zároveň bezpečné pre nespájkovateľnú masku (solder resist) a súčiastky s plastovými puzdrami.
Špeciálne na takéto použitie je vyvinutý sprej Kontakt PCC, čo umocňuje aj fakt, že je vybavený aplikačným štetcom, ktorým môžeme napomôcť rýchlemu rozpusteniu silných vrstiev. Pre zachovanie ESD bezpečnosti, pred dotknutím sa DPS najprv navlhčite aplikačnú kefku krátkym stlačením ventilu tak, že kefka nasiakne čistiacou látkou.

Kontakt PCC rozpúšťa všetky typy tavidiel bez zanechania akýchkoľvek rezíduí. Pri silných vrstvách je potrebné ešte vlhkú dosku utrieť papierovou utierkou a podobne. Vo výsledku tak získavame perfektné čisté DPS odolné voči vzniku zvodových prúdov. Pochopiteľne, pre dlhodobú ochranu je potom dobré použiť niektorý z ochranných lakov ako napríklad použiť Plastik 70, Urethan 71 alebo Silisol 73 a ďalšie. Vďaka silnému účinku je Kontakt PCC vhodný aj na čistenie rôznych konektorov, zásuviek, kontaktov, komutátorov elektrických motorov, ...

Kontat PCC je bezpečný pre väčšinu plastov okrem niekoľkých veľmi citlivých (ako napr. polystyrén, polykarbonát). Ak by sa po čistení objavil na DPS belavý povlak, znamená to, že na doske bol pravdepodobne aplikovaný ochranný povlak (lak). V takom prípade je možné obnoviť perfektný vzhľad aplikáciou laku Plastik 70.
Kontakt PCC je dostupný v 200ml a 400 ml balení. Detailné informácie vám poskytne katalógový list Kontakt PCC. V prípade záujmu prosím kontaktujte SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.
 

Výhody / vlastnosti:

  1. účinný prípravok na čistenie DPS od zvyškov po spájkovaní
  2. rozpúšťa všetky typy tavidiel
  3. prevencia proti zvodovým prúdom
  4. ideálny ako príprava pred aplikáciou ochranného laku
  5. aerosól použiteľný aj hore dnom
  6. plnený plynom neškodným pre životné prostredie
  7. dostupný v spreji v 200 ml a 400 ml balení

 

 


06.04.2014

Takmer dokonalé svetlo z LED Oslon Square

 7312   0  Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0

Priemerné hodnotenie: 4
Hlasov: 1

Veľmi dobrý

Zvoľte počet hviezdičiek:
Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýZa obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Aj vaše DPS môžu vyzerať profesionálne (Hodnotenie: 1)
Od: Eemperator - 25.02.2015
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
ak chce niekto, mám doma asi 5 nových sprejov 200ml.. predám za 4€ za kus bez poštovného..

Re: Aj vaše DPS môžu vyzerať profesionálne (Hodnotenie: 1)
Od: zipaj - 28.02.2015
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu) http://www.tubeamp.sk
Pred čistením by som najprv DPS opravil (to spájkovanie napravo od štetca by u mňa neprešlo ani prepojené plošky úplne dole v pravom rohu dosky), ale inak to môže byť dobrý výtobok, aj keď pomerne drahý. Za tieto fotky SOS nemôže, sú zo stránky výrobcu.
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.01 sekúnd