SVETELEKTRO

18. augusta 2020   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Aký displej použiť, aby bol čitateľný aj z väčšej vzdialenosti?


VENIO

AR540: Veľký štvormiestny displej pre zobrazenie stavu procesu.

Túto úlohu rieši mnoho prevádzkovateľov výrobných liniek, píl a iných procesov v produkčnej sfére. Riešenie ponúka veľký procesný displej AR540 s výškou písma 57 mm. Vďaka veľkosti písma je displej dobre viditeľný z väčších vzdialeností. Zobrazovač slúži zároveň ako regulátor s ON/OFF výstupom.

 

Je vhodný pre zobrazovanie fyzikálnych parametrov (teplota, vlhkosť, tlak, hladina, rýchlosť, hmotnosť atď.). Zdrojom pre zobrazovanie môžu byť  štandardné analógové signály bežne používané v priemysle: 0/4-20 mA, 0-10 V, 0-60 mV, 0-2,5 kΩ, alebo sériová zbernica RS-485. Sériové rozhranie RS485 je galvanicky izolované, využíva MODBUS-RTU, slave.

 

 

Digitálny zobrazovač AR540 má k dispozícii dva univerzálne meracie vstupy, obidva vhodné pre odporový snímač teploty, termočlánok alebo analógový signál.

Výstupná hodnota na displeji môže byť zobrazená priamo, v škále podľa nastavenia zákazníka,  alebo prepočítaná rôznymi matematickými funkciami: napr.: rozdiel, súčet, priemer meraní z dvoch vstupov. LED displej umožňuje tiež zobrazovať hodiny v reálnom čase zobrazené striedavo s meraniami.

 

Stručný popis LED displeja: 4 číslice, výška 57 mm, 4 farby – nastaviteľné (červená, oranžová, žltá, zelená). Farby displeja môžu byť rozdielne pre kanály 1 a 2 , hodiny, LED indikátory a alarmy. Výstup z prístroja ponúka aj analógový signál 0/4 ÷ 20 mA alebo 0/2 ÷ 10 V (alarm, alebo opakovaný prenos vstupného signálu).

 

Konfigurácie parametrov je možná cez membránovú klávesnicu (IP65)  ktorá sa nachádza na prednom paneli zariadenia alebo cez RS485 alebo PRG (programátor AR956 / 955) a freeware ARsoft-LOG (Windows 7/8/10).

 

Softvér a programátor vám umožňujú zobraziť nameranú hodnotu a rýchlo nakonfigurovať jednu alebo niekoľko súborov parametrov predtým uložených v počítači na opätovné použitie, napr. na iných zariadeniach rovnakého typu (funkcia duplikácie konfigurácie).

 

Viac informácií nájdete na stránkach spoločnosti VENIO, s.r.o. www.venio.sk

 

alebo priamo na stránke výrobku:

https://venio.sk/produkty/ar540-univerzalny-zobrazovac-57mm/

Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (3)
  • Súhlasím (1)
  • Zábavné (2)
  • Informatívne (0)

Komentáre (1)

  1. venio píše:

    Ako vstupný signál aj pre tento displej je možné použiť napr. analógový výstup z programovateľného relé PR200 alebo PR102. Ako ho nastaviť nájdete v tomto videu: https://youtu.be/dpbsh77geeg

Pridaj komentár