SVETELEKTRO

15. mája 2014   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Altium Designer 14.3 – vše pro PCB


RETRY s.r.o

Altium Designer je profesionální návrhové prostředí pro plošné spoje (PCB). 

Altium Designer vydáním průběžné aktualizace s označením Altium Designer 14.3 reaguje na ohlasy uživatelů a soustředí se na hlavní funkce pro návrh PCB a na práci se schematickým editorem. Vše, co přináší, je založeno na přímých požadavcích návrhářů a snaze ulehčit práci při návrhu PCB.
 
Je známý především svým interaktivním 3D módem, ve kterém v reálném čase dovoluje upravovat plošný spoj a především zkontrolovat jeho sesazení s krabičkou nebo čelním panelem zařízení. Nabízí také velmi propracovaný systém spolupráce celého týmu.
 

 
Pojďme se ale zaměřit na to co vás na takovém softwaru zajímá – vlastní tvorbu plošného spoje. K dispozici jsou velmi užitečné funkce pro automatické udržování izolačních mezer, vedení spoje stanovenou impedancí, odsouvání překážejících spojů, odsouvání prokovených otvorů, současné kreslení několika spojů najednou nebo celých diferenciálních párů. Jednotlivé spoje nebo i diferenciální páry lze mezi sebou vyrovnávat z hlediska délky, a zde se již dostáváme k některým novinkám.
 
Vyrovnávání délek spojů na PCB je nově realizováno prostřednictvím definovaných oblastí, do kterých AD automaticky vyplní prodlužovací meandry podle zadané celkové délky spoje. Tím lze lehce dosáhnout dodatečné změny jejich umístění i změny tvaru během návrhu podle aktuálních požadavků. Stav vyrovnání délky je přitom barevně indikován v seznamu spojů v panelu PCB.

videoukázka – Length Tuning Enhacements

Altium Designer 14.3 se postupně pouští také do nových oblastí jako je návrh vysokofrekvenčních nebo mikrovlnných obvodů. Mezi standardně dostupné funkce přibylo automatické ohraničení vybraných signálů hradbou z prokovených otvorů společně s vytvořením stínícího pásku okolo signálu. 


 

videoukázka – Via Shielding Tool
 
 
Novinek je samozřejmě daleko více. Několik málo dalších je k nahlédnutí zde.
 
Altium Designer 14.3 přitom zachovává jednoduchou licenční politiku. Existuje pouze ve dvou typech licencí – zjednodušeně – licence pro tvorbu schémat a licence pro tvorbu schémat společně s návrhem plošného spoje. Nejsou účtovány žádné další poplatky za pokročilé funkce, ani se neaplikují žádná omezení návrhu v podobě počtu vrstev nebo celkových rozměrů. Vše, co Altium Designer umí, máte k dispozici.
 
Podrobné ukázky používání Altium Designeru včetně jeho pokročilých funkcí a všech novinek v AD 14.3 jsme pro vás připravili na letošní první sérii seminářů Altium Designer Roadshow ’14.

Tentokrát poprvé vyrazíme mimo hlavní města, abychom vám byli blíže. Roadshow se proto koná:

 • 3. 6. 2014 (úterý) v Plzni,
 • 4. 6. 2014 (středa) v Hradci Králové,
 • 5. 6. 2014 (čtvrtek) v Ostravě,
 • 11. 6. 2014 (středa) v Trenčíně a
 • 12. 6. 2014 (čtvrtek) v Liptovském Mikuláši.

 
Tyto semináře pro vás pořádáme zdarma, stačí se pouze přihlásit.

 

Ako sa vám páčil tento článok?
 • Páči sa mi (0)
 • Súhlasím (0)
 • Zábavné (0)
 • Informatívne (0)

Komentáre (12)

 1. jaromir píše:

  A kolko stoji licencia pre jedneho uzivatela?

 2. dxr píše:

  Nejde mi do hlavy preco na tej roadshow je aj BA a termin nikde….

 3. jkrajinka píše:

  Nepředbíháte se trochu, podle AD je poslední vydanou verzí 14.2.5
  Build: 32823 z 5.5.2014
  http://techdocs.altium.com/display/ADOH/Release+Notes+for+Altium+Designer+14

Pridaj komentár