Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:

Amparo  řešení jistících a spínacích prvků pro řadovou zástavbu

Kategória: Firemné články | 25.10.2014 | Autor: Schrack Technik spol. sro 

Hledáte vhodné komponenty jistících a spínacích prvků pro domovní rozváděče a rozvodnice? Potřebujete bezpečné prvky, které splňují ověřené normy a standardy za rozumnou cenu a jsou ihned k dispozici?“ Připravujete se na novou elektroinstalaci ve Vašem domě?


V domovní zástavbě, bytových jednotkách a domech naleznete nepřeberné množství nejrůznějších inženýrských a technologických sítí a rozvodů. Není nutné zdůrazňovat, že veškeré a nejen elektroinstalační rozvody u objektů musí být v souladu s obecně platnými předpisy a po samotné instalaci musí být řádně proměřeny a předány společně s měřicím protokolem či revizní zprávou.
Například stavební zákon osvětluje význam samotného provádění elektrické sítě a určuje jednotlivé typy použitých výrobků. Vše se zkoumá z pohledu bezpečnosti, stability, ochrany zdraví a prostředí.
 
Každého asi napadne, že je nutné dodržovat základní pravidla ochrany před úrazem elektrickým proudem. K tomu musí být uzpůsobeny i jednotlivé prvky celé elektroinstalace. Vše popisuje řada norem ČSN 33 2000.
 
V elektrických sítích musíme počítat s možností výskytu poruch, které mohou být zapříčiněny stárnutím materiálu, atmosférickými vlivy, špatnou funkcí některých řídicích prvků nebo chybným zásahem člověka. Instalaci musí provádět vyškolený pracovník s řádnými osvědčeními.
 
Zkraty jsou nejčastější poruchou v elektrickém rozvodu. Nabývají hodnot až desetinásobně vyšších než jsou jmenovité proudy a působí jak na vodiče, tak na konstrukční prvky připojených v síti a jsou nebezpečné tepelným namáháním vodiče i jeho izolace. Proto je vhodné sledovat u jednotlivých komponent všechny technické parametry.
 
Součástí každé elektroinstalace rodinného domu jsou rozvaděče nízkého napětí.   Vyrábějí se v různém provedení, velikostech, s různým počtem polí a s různým počtem modulů.

AMPARO…
Amparo představuje produktovou řadu složenou z komponent jistících a spínacích prvků včetně příslušenství. Prvky jsou určeny pro domovní a bytovou zástavbu a splňují vše, co bylo zmíněno v předchozích odstavcích. Pomocí komponent Amparo můžete vybudovat kvalitní, plně funkční a bezpečnou elektroinstalaci, která může být základem pro pozdější rozšíření o prvky inteligentního bydlení (Schrack at home).
Paleta produktů Amparo je skutečně široká. Naleznete zde jističe, proudové chrániče a kombinované přístroje s certifikátem VDE a českým návodem. Vypínače, impulzní a instalační relé včetně instalačních stykačů – to jsou další přístroje pro řadovou zástavbu Amparo pro řešení nejrůznějších typů spínání a ovládání. Signální a povelové prvky společně se schodišťovými automaty uzavírají základní produktové spektrum Amparo.   
Příslušenství v podobě pomocných kontaktů, připojovacích lišt výrazným způsobem zjednodušují instalaci a přinášejí úsporu nákladů. Komponenty se vyznačují ergonomickým designem a poskytují maximální bezpečnost s minimem tepelných ztrát. Stykače a signální LED diody v provedení pro řadovou zástavbu doplňují sortiment Amparo.
http://www.schrack.cz 
 

Obr. 2. Signálka LED pro řadovou zástavbu
 
 

SCHRACK TECHNIK spol. s r. o.
Dolnoměcholupská 2, 100 00 Praha 10 – Hostivař
tel.: +420 281 008 231-3, fax: +420 281 008 462
e-mail: praha@schrack.cz, www.schrack.cz
autor článku: Ing. Stanislav Voldán, produktový manažer, Schrack Technik, spol. s r.o.


 
 


31.03.2012

Superkapacitory namiesto batérií?

 9473   0  Hodnotenie: 4.25Hodnotenie: 4.25Hodnotenie: 4.25Hodnotenie: 4.25Hodnotenie: 4.25

Priemerné hodnotenie: 1
Hlasov: 1

Zlý

Zvoľte počet hviezdičiek:
Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýZa obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.01 sekúnd