SVETELEKTRO

29. júna 2015   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Chcete zrýchliť na „Long Term Evolution“? S modulmi Quectel už môžet


SOS electronic s.r.o.

Spoločnosť Quectel uvádza na trh svoj prvý vysokorýchlostný modul EC20 s ktorým si môžete na vlastnej koži zmerať sily. Na tomto module pracovalo viac než desať mesiacov vyše päťdesiat vývojárov.

Chceli by sme sa s vami podeliť ako o parametre, tak aj o tipy, ktoré vám môžu uľahčiť prácu s týmto modulom – to je náš najväčší bonus k predaju modulov spoločnosti Quectel.
 

Zaujíma Vás kompatibilita s predchádzajúcimi modulmi?

Modul EC20 vychádza z GPRS modulu M10 a UMTS modulu UC20. Tieto moduly sa dajú pripraviť na DPS tak, aby bola zaručená variabilita a možná zámena v prípade, že chcete mať jednu dosku pre viacero riešení..

 

Trochu teorie k praxi..

O LTE se už nejaký ten piatok hovorí. Jeden LTE vysielač (800MHz) zvládne až šesťnásobok pokrytia územia než jeden UMTS vysielač (2100MHz). Protokol LTE je od začiatku (na rozdiel od UMTS) písaný ako vysokokapacitný s rýchlou odozvou. Prvá fáza pokrytia územia sa obyčajne rovná rýchlostiam uplink/downlink UMTS. Až bude dosiahnuté takmer 100% pokrytie, bude zahájená druhá fáza, ktorá skutočne zrýchli až na momentálne teoretické rýchlosti 172,8Mbps (downlink) a 57,6Mbps (uplink).

 

 

Poďme sa pozrieť na frekvencie

V súčasnosti sú funkčné 4 pásma a to na frekvenciách 800/900/1800/2100MHz, na pásme 2600MHz sa zatiaľ nevysiela. EC20 zvládne všetky tieto pásma. EC20 bude vyrábaná v 2 verziách a to EC20-E, táto verzia bude určená pre Európu a EC20-A, táto verzia bude určená pre použitie v USA. Viete, že v USA bolo schválené aj pásmo 1559 až 1610 MHz, ktoré má podľa meraní rušiť GPS signál v pásme 1525 až 1559 MHz?

A konečne výhody modulu

● Jednoznačne a po skúsenostach s konštruktérmi – LCC puzdro poskytujúce možnosť osadenia ručne aj strojovo.
● Modul nie je najmenší na svete ale patrí medzi najmenšie dostupné LTE moduly. EC 20 obsahuje aj implementovaný GPS/GLONASS prijímač.
● Podporuje technológiu MIMO – multiple-input multiple-output (viac vstupov, viac výstupov), jedná sa o multi-anténne systémy.
● S modulom EC20 je možné pracovať cez UBS port a to vo Windows ako aj v LINUXe a v neposlednom rade aj v OS Android.

 

 

Často diskutovaný eCALL

Modul EC20 taktiež podporuje aj „núdzové volanie“. V dobe písania tohto článku bolo rozhodnuté, že eCall bude povinný v nových dopravných prostriedkoch od apríla 2018. Každopadné spoločnosť Quectel je už pripravená a má tento systém podporovaný skoro vo všetkých svojich moduloch.

S funkciou eCall súvisí ešte niekoľko ďalších výhod a funkcií v module, napríklad:
● Nízka spotreba
● Vysoký RF výkon a vysoká citlivosť <-108.5dBm
● Fimware je možné aktualizovať na diaľku – DFOTA (firmware over the air)

Prvé inžinierske vzorky modulu EC20 budú dostupné v najbližších dňoch. V prípade záujmu prosím kontaktujte SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.

 

 

 

Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (0)
  • Súhlasím (0)
  • Zábavné (0)
  • Informatívne (0)

Pridaj komentár