SVETELEKTRO

29. augusta 2023

Osciloskop LECROY LC574AL 1GHz 4GS/s

matrej  10 mesiacov pred  Zlínsky kraj 551
1100

Osciloskop jsem kupoval i pro sebe z laboratoře z USA. Prodávali jich ale jako jeden packet 5ks přístrojů, takže jsem musel vzít všechny.
Ostatní 3ks už jsem rozprodal, tohle je poslední kus co tu mám k dispozici.
Přístroj je funkční včetně vestavěné tiskárny, až na drobné kosmetické vady (viz foto) nemající vliv na funkčnost s ním není žádný problém, enkodery fungují bezvadně. Všechny kusy co jsem koupil jedou bez problémů.
Na fotkách a tomto videu je přesně ten přístroj který nabízím.
Barvy, tvar a ostrost signálů na obrazovce jsou v reálu mnohem živější a ostřejší než na fotkách – blbě se to mobilem fotí a filmuje.
Osciloskop byl pravidelně kalibrován, ale kalibrace jsou již propadlé. Nicméně měří přesně – viz. foto signálu z kalib. výstupu.
Je to starší stroj, ale narozdíl od čínských plastových krabiček kde je podobnost zobrazeného průběhu se skutečným signálem spíš jen zbožným přáním výrobce, tento přístroj od jednoho z nejlepších výrobců osciloskopů na světě zobrazuje skutečně to, co do osciloskopu pouštíte. Ceny těchto strojů se v době produkce pohybovaly v řádech vyšších stovek tisíc Kč, s čínskými ukazovátky se to opravdu nedá srovnávat.

Základní parametry:
-počet kanálů: 4
-šířka pásma: 1GHz
-vzorkování 4GS/s, pro opakované děje 10GS/s
-paměť: 8M
-je to nejvyšší z modelů dané řady a má zaplé nadstandartní množství HW i SW options – viz foto.
-jde o jeden z posledních modelů vyráběných přímo v USA a bez OS Windows, takže start netrvá 5minut jako u novějších modelů.

manuál zde manuál zde
K dispozici mám i servisní manuál včetně schémat zapojení apod.
K osciloskopu je možné použít jakékoliv běžné sondy (nemá žádný speciální konektor), případně aktivní sondy jako AP020 do 1GHz apod. které se občas dají koupit za relativně rozumné peníze (narozdíl od sond podobných paramerů pro novější typy).
Přístroj prodávám za cenu za kterou jsem ho koupil, nechci na tom vydělávat. V ceně už je zahrnuta doprava z USA, clo, DPH, poplatky za proclení, kupujete z CZ a máte možnost vyzkoušení apod.
Vzhledem k povaze přístroje dávám přednost osobnímu odběru a vyzkoušení, ale pokud si pošlete přepravní službu k níž máte důvěru, myslím že bych mohl stroj důkladně zabalit a poslat.

Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (0)
  • Súhlasím (0)
  • Zábavné (0)
  • Informatívne (0)
Vsetín,75501,Zlínsky kraj,Česko